Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку долго ви траат кремите за депилација?

Дискусија во 'Тело' започната од cresa-jagoda, 22 јули 2012.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.978
  Допаѓања:
  31.976
  Пол:
  Женски
  Ме интересира колку пати една туба крема за депилација може да ја користите за депилирање на нозете и пазувите? (на пример кремите за дипилирање на veet)
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  па зависи кај секој различно....
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.978
  Допаѓања:
  31.976
  Пол:
  Женски
  А колку просечно траат?
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.172
  Допаѓања:
  77.703
  Пол:
  Женски
  А зошто не си купиш, па да видиш колку ќе ти трае кремата?
  Сигурно нема да ја потрошиш од еднаш. :^)
   
 5. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.346
  Јас користам VEET за депилација под пазуви и ми трае долго, околу пола година. Ама ја користам само за под пазуви.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  290
  Јас за нозе една ипол трошам.. :)
   
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.978
  Допаѓања:
  31.976
  Пол:
  Женски

  Толку многу ли само за една употреба?????? :?: :?: :?: |(
   
 8. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  755
  Купи си девојкоо 150 денари е , не е 1200 па да му ја мислиме колку се трошела.Извини за напнатоста но така е.
   
 9. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  Па...одприлика дваипол или три месеци зависи.. :wasntme: :)
   
  На Vesna26 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Јас сакам да ве прашам дали кремата за Интимна депилација е поинакв од таа за депилирање нозе.??
  . :^)
   
 11. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.346
  Јас се имам депилирано со обична VEET на препони и немав проблеми. Но, не сакав да ризикувам уште еднаш па си зедов крема за депилирање на бикини зона од Авон.
  [​IMG]
  Има и посебна крема од VEET за бикини зона, но ја немам сретнато по нашите маркети.

  Најдобро нарачај си ја оваа од Авон за да нема несакани ефекти.
   
  На fashion98 и Macushkaa им се допаѓа ова.
 12. fashion98

  fashion98 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Користам Veet и не сум задоволна, бидејќи кога ќе се издепилирам 2-от ден вејќе почнуваат да ме боцкаат :@ Незнам што да користам затоа што и со брич е исто, а со восок немам пробано.Дали многу боли првиот пат?
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.172
  Допаѓања:
  77.703
  Пол:
  Женски
  Зависи каде, ама зависи и од кожата.
  Мене лично повеќе ме боли на рацете со восок, а и многу брунчиња ми излегуваат и затоа си терам со крема. Ми траат 5-6 дена и почнуваат да се познаваат асално.
  А на нозе на пример ич не ме боли, ги депилирам со восок уште кога почнав со депилации. :)
   
  На LittlePinky и fashion98 им се допаѓа ова.
 14. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Бидејќи си се правела со крема и брич може првиот пат да те боли малце, но не е страшно.. После тоа ќе ти станат помеки и поретки така да подобро побрзо одлучи се на тој чекор или пак пробај со депилаторче, јас во последно време со тоа си ги правам и нозете и рацете.
  Да не бидам оф, ако некогаш залутам по крема, обично ми трае само еднаш да се направам на нозете и еднаш на рацете и толку... :D Долги ноџиња и рачиња имам што да правам :D
   
  На fashion98 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. fashion98

  fashion98 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Па сакам нозете да ги средам изгубив нерви со Veet :@ затоа сакам да сменам.На раце несакам да ги направам бидејќи ми се плави и не ми се познаваат.На раат сум со нив :) Поголема мака ми се нозете.Сепак фала ти ќе пробам со восок :)
  Фала ти за советот ќе пробам па ќе видиме :)
   
 16. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.402
  Допаѓања:
  4.334
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали со крема растат исто како пред тоа или се поцврсти како со брич?
   
 17. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Доцна одговарам ама не е важно.
  Пред 2 години ја користев кремата на вит таа зеленета. Рацете и прстите си ги депилирав со неа и влакната почнуваа да ми растат за 5-6 дена. Инаку не се ни поцврсти, туку истите се. Незнам како да објаснам ама кремата не ги куби, само одозгора ги вади. Исто така да кажам дека не може со нејзе да се депилираат цврти и дебели влакна. Само потенките. Или кај мене неможеше :^) незнам.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 18. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  6.680
  Пол:
  Женски
  И јас не сум задоволна од Veet ги имам пробано овие креми и од сите влакната ми подраснуваа за 3-4 дена исто како и со брич.
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  Инаку скоро една крема трошев за раце и нозе :). Мајка ми се депелираше на козметичар со ладен восок на раце и нозе и скоро месец ипол не и подраснаа влакната :)
   
 19. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Рацете ги депилирам со кремите на вип, бидејќи со ленти многу боли и ми траат 3-4-5 дена.
   
 20. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  63
  Не се како со брич, туку истите си се .. исто растат како што ти биле пред тоа :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.