1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку долго ви траат кремите за депилација?

Дискусија во 'Тело' започната од cresa-jagoda, 22 јули 2012.

  1. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Скоро цел месец воопшто немала влакна?
     
  2. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Инаку една крем за на нозе ми е доволен.
     
  3. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Да, но се депилацијата кај козметичар
     
    На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
  4. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Дали некоја користела крем за депилација на интима? Јас до сега со шеќерна паста се депилирав секаде, ама сакам да пробам со крем затоа што многу време треба за подготовка на пастата и депилирањето, а и сакам нешто безболно...
     
  5. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Јас користам крема за депилација на интима, скоро 2 години. Таа што е на Veet, па не сум имала не сакани последици. Бидејќи не сум ни пробала со восок и сигурно боле многу, затоа сум и верна на кремата :)
     
  6. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Колку ке трае кремата за депилција зависи од тоа што депилирам. Ако е само вагината трае едно пет пати, ако депилирам и пазуви тогаш 3 пати. Во принцип не се исплати да купуваш креми за депилирање ниту од економска, ниту од стравствена, ниту од естетска гледна точка.
    Најдобро е ако веќе не одите на депилација да инвестирате во поквалитетен жилет отколку да фрлате пар на креми. Ќе речете жилет си е жилет нема врска дали е ваков или онаков? Не е точно,. не само што има врска во поглед на должината на траење има врска и во поглед на квалитетот на отстранувањето на вланата како и од алергиски аспект дали ќе се појавува црвенило или не.
    Затоа не залажувајте се со креми затоа што ќе изгледате како подникната кокошка бидејки кремата ги гори влакната и ги отстранува полошо и од жилет, а да не зборуваме тие хемикалии колку штетно влијааѕ на кожата и жлездите.
     
    На DAngel, fallenangel и joy1 им се допаѓа ова.
  7. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Можеш да ми кажеш колку пари е а и воедно слика да ми покажеш за да знам како да ја барам :)
     
  8. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    150 денари, некој денар плус минус, иначе ја има во аптеките, поголемите маркети. Јас ја земам таа што ја има без разлика на бојата. Има и на темно и светло розово. Veet_Sensitive_Hair_Removal_Cream.png
     
    На QweenSM му/ѝ се допаѓа ова.
  9. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Здраво.
    Може ли некоја да ми објасни како се користи крема за депилација? Сакам да пробам на нозете бидејќи многу брзо ми растат влакната...денес ако ги направам утре почнувам да боцкам..:(
     
  10. vvv123456789

    vvv123456789 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    Оваа ја користиш за депилација на вагината, така ? :)
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А за колку време ти растат?
     
  12. zaki96

    zaki96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    114
    Девојки на рекламите викаат од веет кремата еден месец на кожата нема да се појават влакна. Некои ми кажуваат дека кремата го горела влакното од корен некои викаат исто ко брич. Да купувам или не се исплати?
     
  13. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.628
    Допаѓања:
    251.207
    Пол:
    Женски
    ^Ко брич
     
    На zaki96 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.125
    Пол:
    Женски
    Е како не, исто ти е ко брич, за 2-3 дена ете ги одново, со таа разлика што со користење на крема немаш опасност од тоа да се испозаколиш како со бричот :rofl:
     
    На teteks и zaki96 им се допаѓа ова.
  15. Оленка*

    Оленка* Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2014
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.751
    Пол:
    Женски
    Има опасност да се заборавиш и да изгореш па со пликови да шеташ :rofl:
     
  16. zaki96

    zaki96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    114
    Влакното го здебелува исто ко бричот?:o
     
  17. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    605
    Допаѓања:
    557
    Нема врска тоа на рекламите. Влакната почнуваат да растат иско како да си ги избирчила. Моето искуство е дека со крема за 10 минути си средена, а после влакната растат како омекнати, изгорени од хемиијата, па се и малку помеки. Кај мене ако со брич уште следниот ден почнуваат да никнуваат, со кремата добивам на уште еден ден мазно. Само треба да се внимава, опасна хемија е, да се следи упатството, и според мене никако не е за интима...
     
    На zaki96 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. zaki96

    zaki96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    114
    Ви благодарам феминки :**
     
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Мене два дена ми трае. Гледам да се депилирам а ако некогаш не сум во можност користам брич со пена за бричење и не се сечам воопшто така. Кремата ми е на последно место а за тоа придонесува и фактот дека не се воопшто ефтини, за цели нозе да ги направам ми треба цела туба и на крај ништо, за 2 дена повторно пораснале. Единствено подобро е тоа што кога растат се малку помеки за разлика од брич.
     
  20. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.331
    Допаѓања:
    47.772
    Пол:
    Женски
    Девојки,жени,мајки на девојчиња.
    Сакам да ве прашам.

    Кога прв пат почнавте да се депилирате,со што почнавте?

    Ќерка ми е се уште мала,во пубертет,но главна тема моментално ни е што да правиме во лето со несаканите влакненца,кои не се многу,но и пречат и сака да ги отстрани.Другарките и кажале за некоја крема која ги осветлувала влакната,ама досега не сум чула за неа,па прво овде да си прашам.
    Била некоја беби крема???
    @Mishela да не знаеш што чудо е тоа?Или некој друг да знае каква хемија е тоа.

    Зборував и со вработените во салонот каде што јас одам,тие ми препорачуваат да почне со депилација.Бричење и јас не би сакала,може само за под пазуви,ама за тоа потоа ќе видиме.Или пак со крема за депилирање,ама и тоа се хемикалии.

    За мене не би го купила Филипс Лумеа,ама ако е најдобро решение,за ќерка ми и тоа би го купила.Само и тоа не знам колку е паметно,сепак е дете во раст.
     
    Последна измена: 24 март 2017