1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку долго може да се издржи без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 7 февруари 2010.

  1. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    колку може да издржи машко без секс а и женско ? :) :)
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сето тоа зависи од личноста и од самиот организам. Тие што се сексуално активни повеќе можат да зборуваат на оваа тема. А иначе нема разлика машко-женско. Исто е. Уствари има една разлика: машките повеќе ја истакнуваат желбата за секс од женските.
     
    На Strase, MarioCasas, BloodyDude и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Абе сеа ако немаш со кој мора да издржиш што да се прави. А инаку не е баш лесно...
     
    На Dimi_ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Искрено, зависи... ако си во врска, ако си сексуално активна ти расте и желбата за секс, па нормално дека не можеш да издржиш многу долго време... а ако си сингл, немаш редовен секс (уствари, што знам, со овие врски за една ноќ се е можно :lol: ) и желбата за секс ќе спласнува, па немаш потреба од тоа, и можеш многу долго време да издржиш без секс... а велат дека сексот после дооооолга апстиненција бил како да ти е првпат... ај нека каже некој, има ли вистина во тоа? :mrgreen:
     
    На ajrin1617 и Sanjence им се допаѓа ова.
  5. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    за последното прашање јас мислам дека не е баш како првпат ама секојпат додека да влезе малку така пецне :) :) ама како првпат не е а и првпат не боли толку како што велат :lol: :lol: а колку време може да се издржи машките повеќе тие можат и рачно хахах а женските не :lol: :lol:
     
    На Tamarkaa и Petar80 им се допаѓа ова.
  6. erotic-bt

    erotic-bt Нов член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    Сексуално сум активен, без секс можам да издржам максимум 1 ден, ако немам секс после ме фаќа криза. :D
     
    На macula.93 и model-78 им се допаѓа ова.
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    импресионирани сме
     
    На Lana del Rey, machence27, Daddy.girl и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Значи, машки коа имаат прилика, сакаат да имаат секс секој ден (може и по неколку пати, само не знам дали им здосадува), а кај женските е малку поинаку, зашто ние може да имаме секс, ама коа не ни се сака-не е тоа тоа. Не гледам смисла во тоа да имаме секс кога не ни е до тоа, ама се случува многу често кај женските. Јас и кога не сум сакала, сум се принудила на тоа, па со тоа ми се подобрило расположението. Кога открив дека тоа се случува, практикувам и кога не сум расположена, зашто навистина прави да се чувствувам многу подобро и откако ќе почнеме, набрзо ми се враќа желбата која сум ја немала. :) Сексот е лек! :P
     
    На Strase, Petar80, bato83 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    па можам!! со оглед на тоа дека дечко ми не е тука по еден ипол,два месеци издржувам....не ништо толку страшно,сеа незнам како му е него знамдека кога си иде дека е НАПАЛЕН,тогаш не ни забележува дека сум си купила нова секси долна облека ни ништо.... туку отпосле....
    -оооо срцка нешто новичко а..... :$ ооо воа ооооооооо ноа...
     
    На Babygirl12, macula.93 и kateiangel им се допаѓа ова.
  10. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Немав секс 2 месеци либето ми беше странство. И сеа кога си дојде и откако имавме права нимфоманка сум станата нон стоп мислам на секс неможам да спијам и кога сме заедно се преморуваме веќе. :D :D :D :D :D
     
    На Cecko85, Babygirl12, DiFlove и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ах , Феминке, ме насмеа, да не пукниш! :rofl: :rofl: :rofl: ахахахахаххахаха

    Зависи од човекот. Тешко на оние кои немале воопшто секс досега. Уште потешко на оние кои имале, па после немаат. Е тоа е .... :headbang:
    Јас можам да си одговорам лично за себе, откако сум сексуално активна, имам издржано 3-4 месеци без секс. Така нешто. :lol:

    Инаку, мислам дека сексуалната желба и кај машките и женските е подеднаква, само што машките ја изразуваат поотворено.
     
  12. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    месец дена сум издржала и беше грозно....значи тоа се хормони поевеќе од неколку дена или една недела нможе да се издрже.хах
     
    На Cecko85, machence27 и Petar80 им се допаѓа ова.
  13. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Дечко ми не е од мојот град :( Jас сега скоро станав сексуално активна , уф преубаво ми беше и сега немаа се додека не се видеме(се надевам мн скоро,оти ми недостига и сакамммм :P ) Mислам дека кога ќе се видеме ќе бидам незаситна :rofl: :lol:

    :*
     
    На KireppsK и Petar80 им се допаѓа ова.
  14. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    па можам да издржам зошто да не ќе се стрпиш :rofl:
     
  15. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Ако се сака мможе да се издржи,ама мн е тешко, ептен...... моментално сум во таков период, уште недела време, па 4месеца како си трпам :sweat:
     
  16. ane111ane

    ane111ane Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    8
    pa u pocetokot imav 7 mesecna pauza a sega nemozam 2 meseci da se uzdrzam. :D
     
    На Cecko85 и Mileivanov им се допаѓа ова.
  17. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    токму така, жените и научно е докажано дека повеке од машките во денот помислуваат на секс...што е и нормално... тоа им је во природата и е тесно врзано со желбата за разможување...

    да резимираме...
    жените се поголеми сексаџики од машките, а јас без секс со жена би можел долго да издржам, затоа што имагинацијата ми е на завидно ниво...али недај боже... :geek:
     
    На macula.93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    мислам дека би издржала 5-6 месеци :?:
     
  19. tarzan

    tarzan Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    12
    koj vika deka zenskite nemozat racno da se zadovoluvaat.ima i takvi sto nemozat ako i dvete race im se seceni.se nadevam deka tebe i dvete ti stojat vo celost
     
    На Pirana му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sunnygirl

    sunnygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    19

    se soglasuvam