Колку долго може да се издржи без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 7 февруари 2010.

  1. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    колку може да издржи машко без секс а и женско ? :) :)
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сето тоа зависи од личноста и од самиот организам. Тие што се сексуално активни повеќе можат да зборуваат на оваа тема. А иначе нема разлика машко-женско. Исто е. Уствари има една разлика: машките повеќе ја истакнуваат желбата за секс од женските.
     
    На Strase, MarioCasas, BloodyDude и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.109
    Пол:
    Женски
    Абе сеа ако немаш со кој мора да издржиш што да се прави. А инаку не е баш лесно...
     
    На Dimi_ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.992
    Пол:
    Женски
    Искрено, зависи... ако си во врска, ако си сексуално активна ти расте и желбата за секс, па нормално дека не можеш да издржиш многу долго време... а ако си сингл, немаш редовен секс (уствари, што знам, со овие врски за една ноќ се е можно :lol: ) и желбата за секс ќе спласнува, па немаш потреба од тоа, и можеш многу долго време да издржиш без секс... а велат дека сексот после дооооолга апстиненција бил како да ти е првпат... ај нека каже некој, има ли вистина во тоа? :mrgreen:
     
    На ajrin1617 и Sanjence им се допаѓа ова.
  5. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    за последното прашање јас мислам дека не е баш како првпат ама секојпат додека да влезе малку така пецне :) :) ама како првпат не е а и првпат не боли толку како што велат :lol: :lol: а колку време може да се издржи машките повеќе тие можат и рачно хахах а женските не :lol: :lol:
     
    На Tamarkaa и Petar80 им се допаѓа ова.
  6. erotic-bt

    erotic-bt Нов член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    Сексуално сум активен, без секс можам да издржам максимум 1 ден, ако немам секс после ме фаќа криза. :D
     
    На macula.93 и model-78 им се допаѓа ова.
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    импресионирани сме
     
    На Lana del Rey, machence27, Daddy.girl и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    116
    Значи, машки коа имаат прилика, сакаат да имаат секс секој ден (може и по неколку пати, само не знам дали им здосадува), а кај женските е малку поинаку, зашто ние може да имаме секс, ама коа не ни се сака-не е тоа тоа. Не гледам смисла во тоа да имаме секс кога не ни е до тоа, ама се случува многу често кај женските. Јас и кога не сум сакала, сум се принудила на тоа, па со тоа ми се подобрило расположението. Кога открив дека тоа се случува, практикувам и кога не сум расположена, зашто навистина прави да се чувствувам многу подобро и откако ќе почнеме, набрзо ми се враќа желбата која сум ја немала. :) Сексот е лек! :P
     
    На Strase, Petar80, bato83 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    па можам!! со оглед на тоа дека дечко ми не е тука по еден ипол,два месеци издржувам....не ништо толку страшно,сеа незнам како му е него знамдека кога си иде дека е НАПАЛЕН,тогаш не ни забележува дека сум си купила нова секси долна облека ни ништо.... туку отпосле....
    -оооо срцка нешто новичко а..... :$ ооо воа ооооооооо ноа...
     
    На Babygirl12, macula.93 и kateiangel им се допаѓа ова.
  10. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Немав секс 2 месеци либето ми беше странство. И сеа кога си дојде и откако имавме права нимфоманка сум станата нон стоп мислам на секс неможам да спијам и кога сме заедно се преморуваме веќе. :D :D :D :D :D
     
    На Cecko85, Babygirl12, DiFlove и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.599
    Ах , Феминке, ме насмеа, да не пукниш! :rofl: :rofl: :rofl: ахахахахаххахаха

    Зависи од човекот. Тешко на оние кои немале воопшто секс досега. Уште потешко на оние кои имале, па после немаат. Е тоа е .... :headbang:
    Јас можам да си одговорам лично за себе, откако сум сексуално активна, имам издржано 3-4 месеци без секс. Така нешто. :lol:

    Инаку, мислам дека сексуалната желба и кај машките и женските е подеднаква, само што машките ја изразуваат поотворено.
     
  12. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    345
    месец дена сум издржала и беше грозно....значи тоа се хормони поевеќе од неколку дена или една недела нможе да се издрже.хах
     
    На Cecko85, machence27 и Petar80 им се допаѓа ова.
  13. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.766
    Дечко ми не е од мојот град :( Jас сега скоро станав сексуално активна , уф преубаво ми беше и сега немаа се додека не се видеме(се надевам мн скоро,оти ми недостига и сакамммм :P ) Mислам дека кога ќе се видеме ќе бидам незаситна :rofl: :lol:

    :*
     
    На KireppsK и Petar80 им се допаѓа ова.
  14. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    па можам да издржам зошто да не ќе се стрпиш :rofl:
     
  15. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    119
    Ако се сака мможе да се издржи,ама мн е тешко, ептен...... моментално сум во таков период, уште недела време, па 4месеца како си трпам :sweat:
     
  16. ane111ane

    ane111ane Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    8
    pa u pocetokot imav 7 mesecna pauza a sega nemozam 2 meseci da se uzdrzam. :D
     
    На Cecko85 и Mileivanov им се допаѓа ова.
  17. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    токму така, жените и научно е докажано дека повеке од машките во денот помислуваат на секс...што е и нормално... тоа им је во природата и е тесно врзано со желбата за разможување...

    да резимираме...
    жените се поголеми сексаџики од машките, а јас без секс со жена би можел долго да издржам, затоа што имагинацијата ми е на завидно ниво...али недај боже... :geek:
     
    На macula.93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    344
    мислам дека би издржала 5-6 месеци :?:
     
  19. tarzan

    tarzan Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    12
    koj vika deka zenskite nemozat racno da se zadovoluvaat.ima i takvi sto nemozat ako i dvete race im se seceni.se nadevam deka tebe i dvete ti stojat vo celost
     
    На Pirana му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sunnygirl

    sunnygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    19

    se soglasuvam