1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку долго може да се издржи без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 7 февруари 2010.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  колку може да издржи машко без секс а и женско ? :) :)
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Сето тоа зависи од личноста и од самиот организам. Тие што се сексуално активни повеќе можат да зборуваат на оваа тема. А иначе нема разлика машко-женско. Исто е. Уствари има една разлика: машките повеќе ја истакнуваат желбата за секс од женските.
   
  На Strase, MarioCasas, BloodyDude и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Абе сеа ако немаш со кој мора да издржиш што да се прави. А инаку не е баш лесно...
   
  На Dimi_ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.991
  Пол:
  Женски
  Искрено, зависи... ако си во врска, ако си сексуално активна ти расте и желбата за секс, па нормално дека не можеш да издржиш многу долго време... а ако си сингл, немаш редовен секс (уствари, што знам, со овие врски за една ноќ се е можно :lol: ) и желбата за секс ќе спласнува, па немаш потреба од тоа, и можеш многу долго време да издржиш без секс... а велат дека сексот после дооооолга апстиненција бил како да ти е првпат... ај нека каже некој, има ли вистина во тоа? :mrgreen:
   
  На ajrin1617 и Sanjence им се допаѓа ова.
 5. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  за последното прашање јас мислам дека не е баш како првпат ама секојпат додека да влезе малку така пецне :) :) ама како првпат не е а и првпат не боли толку како што велат :lol: :lol: а колку време може да се издржи машките повеќе тие можат и рачно хахах а женските не :lol: :lol:
   
  На Tamarkaa и Petar80 им се допаѓа ова.
 6. erotic-bt

  erotic-bt Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Сексуално сум активен, без секс можам да издржам максимум 1 ден, ако немам секс после ме фаќа криза. :D
   
  На macula.93 и model-78 им се допаѓа ова.
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  импресионирани сме
   
  На Lana del Rey, machence27, Daddy.girl и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Значи, машки коа имаат прилика, сакаат да имаат секс секој ден (може и по неколку пати, само не знам дали им здосадува), а кај женските е малку поинаку, зашто ние може да имаме секс, ама коа не ни се сака-не е тоа тоа. Не гледам смисла во тоа да имаме секс кога не ни е до тоа, ама се случува многу често кај женските. Јас и кога не сум сакала, сум се принудила на тоа, па со тоа ми се подобрило расположението. Кога открив дека тоа се случува, практикувам и кога не сум расположена, зашто навистина прави да се чувствувам многу подобро и откако ќе почнеме, набрзо ми се враќа желбата која сум ја немала. :) Сексот е лек! :P
   
  На Strase, Petar80, bato83 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  па можам!! со оглед на тоа дека дечко ми не е тука по еден ипол,два месеци издржувам....не ништо толку страшно,сеа незнам како му е него знамдека кога си иде дека е НАПАЛЕН,тогаш не ни забележува дека сум си купила нова секси долна облека ни ништо.... туку отпосле....
  -оооо срцка нешто новичко а..... :$ ооо воа ооооооооо ноа...
   
  На Babygirl12, macula.93 и kateiangel им се допаѓа ова.
 10. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Немав секс 2 месеци либето ми беше странство. И сеа кога си дојде и откако имавме права нимфоманка сум станата нон стоп мислам на секс неможам да спијам и кога сме заедно се преморуваме веќе. :D :D :D :D :D
   
  На Cecko85, Babygirl12, DiFlove и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Ах , Феминке, ме насмеа, да не пукниш! :rofl: :rofl: :rofl: ахахахахаххахаха

  Зависи од човекот. Тешко на оние кои немале воопшто секс досега. Уште потешко на оние кои имале, па после немаат. Е тоа е .... :headbang:
  Јас можам да си одговорам лично за себе, откако сум сексуално активна, имам издржано 3-4 месеци без секс. Така нешто. :lol:

  Инаку, мислам дека сексуалната желба и кај машките и женските е подеднаква, само што машките ја изразуваат поотворено.
   
 12. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  месец дена сум издржала и беше грозно....значи тоа се хормони поевеќе од неколку дена или една недела нможе да се издрже.хах
   
  На Cecko85, machence27 и Petar80 им се допаѓа ова.
 13. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Дечко ми не е од мојот град :( Jас сега скоро станав сексуално активна , уф преубаво ми беше и сега немаа се додека не се видеме(се надевам мн скоро,оти ми недостига и сакамммм :P ) Mислам дека кога ќе се видеме ќе бидам незаситна :rofl: :lol:

  :*
   
  На KireppsK и Petar80 им се допаѓа ова.
 14. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  па можам да издржам зошто да не ќе се стрпиш :rofl:
   
 15. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Ако се сака мможе да се издржи,ама мн е тешко, ептен...... моментално сум во таков период, уште недела време, па 4месеца како си трпам :sweat:
   
 16. ane111ane

  ane111ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  8
  pa u pocetokot imav 7 mesecna pauza a sega nemozam 2 meseci da se uzdrzam. :D
   
  На Cecko85 и Mileivanov им се допаѓа ова.
 17. Trikson

  Trikson Нов член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  35
  токму така, жените и научно е докажано дека повеке од машките во денот помислуваат на секс...што е и нормално... тоа им је во природата и е тесно врзано со желбата за разможување...

  да резимираме...
  жените се поголеми сексаџики од машките, а јас без секс со жена би можел долго да издржам, затоа што имагинацијата ми е на завидно ниво...али недај боже... :geek:
   
  На macula.93 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  мислам дека би издржала 5-6 месеци :?:
   
 19. tarzan

  tarzan Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  12
  koj vika deka zenskite nemozat racno da se zadovoluvaat.ima i takvi sto nemozat ako i dvete race im se seceni.se nadevam deka tebe i dvete ti stojat vo celost
   
  На Pirana му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sunnygirl

  sunnygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  19

  se soglasuvam