Колку долго може да се издржи без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 7 февруари 2010.

 1. Bruneta

  Bruneta Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2015
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Mojot odgovor ne si go razbral poentatata e stoo veke devojkata,imala odnos ne e nevina zatoa I taka da se cuva nema da znaee nekoj koj I e po red da bese nevina ke imase drug odgovor I ziti se kaj ima sea cisto nevina devojka ok aj se cuvala kaj so treba, nekoja ama analen I oralen nema koja nemala I taka da jas toa ne racunam nevinost I nema vrska toa so ljubovta prv posleden sekoja si imala prv zar vo ovaa vreme traat vrskite ili ako si I prv odma doma ke ja nosis, koga nema ljubov gabe e se(facepalm) I uste ovaa kaj nas ne e kako kaj muslimanite da mi odberat nekoj za mazacka da sedam doma I da si go cekam nekoj da me zeme koj ne go ni znam za da mu bidam prva kogo. ne go sakam sekoj si ima pravo na zelba so kogo ke si ima dali vrskata ke trae lli ke zavrsi brzo ili so brak nikoj ne znaee I sto, ako si prv ste vo vrska I ona ima i drugi I tebe I ti ke se falis prv I bev vazno, ama ako I drugi ja klecaat dur ja setam niz grad za raka ova e moeto mislenje a toa tvoetoo poz
   
  Последна измена: 3 јануари 2016
 2. Hindsighter

  Hindsighter Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Сепак може да се чува и да биде искрена кај вториот партнер и да му каже за таа состојба, не значи дека еднаш кога ќе се кине ќе може и оргии да прави. Но интересно е тоа што велиш кај има чесна девојка во ова време, зар траат врските во ова време итн. Знаеш, ако погледнеме уште подобро во ова време, имаме Лас Вегас кој официјално е познат под Sin City (градот на гревот) каде што таму буквално се ти е дозволено и можеш да правиш што ти душа посака, и таму дамите специјално одат за да имаат "good time". Ако случајно некој/а ги осуди, одма се правдат со "what happens in Vegas, stays in Vegas". Имаме протести во Њујорк под мотото "Go Topless" бидејќи сега и градникот им смета на дамите од Америка, па сакаат и од него да се ослободат. И какви уште не други примери. Општеството се менува, еволуира, но моралот останува ист. Секогаш се знае што е доброто, а што е лошото. Моментот кога ќе почнат доброто и лошото да ти се мешаат и лошото да го сфаќаш како добро, тогаш имаш проблем. Како што на пример читам вчера во овој форум за голтање сперма. Тоа е буквален пример за искривоколченост на реалноста заборавајќи која е функцијата на спермата и каде треба да влезе тоа, па сиротите девојки се лажат со присуство на минерали и витамини во спермата за да ја оправдат нивната перверзија. Ако велиш дека во ова време нема ништо добро, промени ја таа ситуација. Почни од себеси. Секоја промена во општеството започнува првин од себеси. Јас бидејќи сум машко, не значи дека сега можам со тефтерчето да излезам и секогаш кога ќе легнам со некоја да си пишуем +1 во тефтерчето на постигнувања во животот. Треба да се знаат некои работи, и да го кореспондираш твоето однесува врз основа на тоа знаење. Толку од мене.
   
  На Lana del Rey, crazylady, Aleksandarreal и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Bruneta

  Bruneta Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2015
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Vo nekoj raboti si vo pravo taka da naseto vreme bese podrugo sega e drugo pomladite neka se pazat na sajtov ima mn mladi koa citam 14 15 sto bre deca vie treba da ucite za toa ima vreme jas imam 27 g taka da toa odamna pomina normalno e kako kazuvas ti deka da ne se preteruva so partneri zosto nema da bide pocituvana od maska strana I taka poz:hai:
   
 4. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.368
  Тогаш пријателе имаш сериозни проблеми со посесивноста што е израз на твоите големи несигурности. Од истата таа посесивност твојата идна жена нема да излегува од дома кога сака и ќе биде затворена во свет што воопшто нема да биде добар за неа и нејзиото психолошко здравје.
   
  На Zavisnaodblago, tessie, Lana del Rey и 6 други им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.318
  Допаѓања:
  100.403
  Пол:
  Женски
  Колку што ти душа сака.
   
  На crazylady, Arthur, sugarlips и 2 други им се допаѓа ова.
 6. yo lee

  yo lee Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  јас издржав 17 години
   
 7. SanjaStanic

  SanjaStanic Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Jas sakam sex swkoj den . mislam deka sum. Nimfomanka :P .. Me opusta . i sakam da si ja olesnam dusata .. Ako nemam sex sekoj den .. Togas zadolzitelno porno i zavrshuvam rabota
   
  На BoyL, Aleksandarreal и the drummer им се допаѓа ова.
 8. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  2.679
  Пол:
  Машки
  Aко нема со кој може многу :P
  А повеќе од месец дена праи да се осеќам лошо
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SanjaStanic

  SanjaStanic Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Depresija nastapuva ne loso
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 10. machence27

  machence27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Повеќе од два месеци и почнувам со хистерија анксиозност напнатост, не за џабе сите истражувања посочуваат на тоа дека сексот ти го разубавува животот. Сметам дека и машките и женските исто сакаат секс, само не секоја жена сака да го каже тоа "јавно" :)
   
  На BoyL, crazylady, sugarlips и 2 други им се допаѓа ова.
 11. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  6.681
  Пол:
  Машки
  Jas sum mesec vreme bez seks..i pocnuva ludost da me faka...mi se seksa..;(
   
 12. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  хахаха не плачи ќе најдеш нешто :D
   
  На Sanya20 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 13. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  6.681
  Пол:
  Машки
  барам барам..ама никако да пронајдам :)
   
  На Sanya20, SummerGirl и Sesil им се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.181
  Допаѓања:
  23.682
  Пол:
  Женски
  Изгледа многу пребираш. :D
   
 15. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  6.681
  Пол:
  Машки
  ck..ne e toa..ne se pogodila nekoja sto e na ista maka kako mene i sto ke ja prifati mojata ponuda..za seks :D
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  116.830
  Пол:
  Женски
  огласи објави :D
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  6.681
  Пол:
  Машки
  ne go znam vistinskoto mesto..kaj da objavam :D
   
 18. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  116.830
  Пол:
  Женски
  ТУКА
   
  На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  6.681
  Пол:
  Машки
  hahaha DOBRO...FALA <3
   
 20. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.617
  Кога после четири месеци требаше да се врати и меревме со другарките на календар, на спиење сите заедно собрани, кога одеднаш ја фрлив перница и почнав да пискам ко ненормална... овие рипнаа како во евтин хорор филм... како ѓавол во мене да влегол. Денот на неговото враќање се совпаѓаше со мојата следна менструација. Шок, ШОК! После следеше тивко липање во нивните скутови.

  Па гледајте сега како ми било. :D
  Можеби некој би можел, ама секако не е здраво.И не пожелно!