Колку долго може да се издржи без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 7 февруари 2010.

 1. Sanya20

  Sanya20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  1 година...
   
  На traveler му/ѝ се допаѓа ова.
 2. traveler

  traveler Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  85
  pa ima vrski na dalecina znaci, ima razni situacii no realno gledano i ne sme nekoj narod sto e tolku opusten u sexot taka da groto od sexot se odviva vo vrski,brak.., taka da jasno e na site deka ima mnogu malku one night stands, friends with benefits, i ostali takvi situacii kade bi se slucil sex, taka na odgovorite na prasanjevo na temava se pretezno cekanjata na partnerot poradi vrska na dalecina ili pomegju dve vrski
   
 3. Maca_<3

  Maca_<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  454
  Пол:
  Женски
  Хахаха јас едвај 1 месец издржав, мојот беше на патување... :lol:
   
  На Metkaa, ReMly, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Lefk

  Lefk Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  123
  Никола Тесла цел живот бил девица, и сепак дочекал длабока старост. :D
   
  На Petra777, meckicka, Lana del Rey и 2 други им се допаѓа ова.
 5. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.879
  Пол:
  Женски
  Сексуалниот нагон е рамен на оној на животните, само што ние сме обдарени со способноста за размислување и расудување, па се контролираме. Барем јас се контролирав додека бев разделена со тогашниот дечко, сега мм, не знам за другите.

  Што се однесува до коментарот погоре, дека ете не се осудуваме на one night stand, јас лично никогаш не сум имала такво нешто, не заради табу или чаршиски муабети, туку од самопочитување.
  Не дозволив никој да се тресе над мене за една вечер и после „фала, чао, пријатно“ само ради тоа што „ми се ебе ми се плаче“.
   
  На Metkaa, Petra777, Lily92 и 11 други им се допаѓа ова.
 6. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  75.157
  убаво кажано .. (y)
   
  На poppie, ЈеленаЏиш и Arthur им се допаѓа ова.
 7. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Сексуално сум активна нешто повеќе од 3 години и ова ми е најдолг период на апстиненција, 7 месеци досега. Се издржува толку колку што мора, сигурно нема да му се фрлам на било кој ако имам желба. Убаво пишаа тие погоре. Самоконтрола.
   
  На poppie, Stark, Acka22 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.299
  Пол:
  Женски
  Ако нема со кого да имам секс сигурно нема да одам по улици и со рандом луѓе да имам секс оти не можам да издржам. Не е до толку.
  Конкретно за мене, би издржала и години.
  Сепак индивидуално е. Мене сексот не ми оди без емоции.

  Да, убаво е и здраво и помага со стрес и депресија, ама не е баш баш неопходно.
  Има и други начини за опуштање и релаксирање кога се нема партнер.
   
  На Lily92, SummerGirl, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Херкул

  Херкул Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.273
  Пол:
  Машки
  Исто и ја. I'm tired of girls leaving me in the morning. Не сум ја само секс објект или sex as you go machine. Каде е кафето? Каде е појадокот? Ја на нафта ли работам? Жени.
   
  На poppie, Desi1991k, Oleeenka и 5 други им се допаѓа ова.
 10. PrincessLar

  PrincessLar Нов член

  Се зачлени на:
  13 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ох, со бившиот бев две години и неколку месеци, а ете има девет месеци откако раскинавме, ајде некако првите месеци ок, ама веќе не се може вака.
   
  На Desi1991k, BoyL и Petar80 им се допаѓа ова.
 11. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Сметам дека ова е индивидуално, доколку девојката има достоинство и самопочит може и векови да издржи без секс. При денешниве изобличени морални вредности ретко кој се воздржува и контролира. Да, хормоните ми спобудалуваат и на моменти ми доаѓа да си ја треснам главата од ѕид ама сигурно нема да излезам по дискотеки и други места само за да уловам некој да ме задоволи. Важно и пресудно ми е дали другата страна ќе се однесува со почит и ќе ја цени приватноста.

  Имам издржано 7 месеци, сексуално активна сум скоро 3 години.
   
  На poppie, BoyL, Lana del Rey и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Lana del Rey

  Lana del Rey Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Abe ne è rabotava samo da se una sex ... mene ako licnosta ne me privlekuva 100% nema shansi .
  Mm bil i na patuvanja po 2 meseci i sum nemala kriza da sex , mi nedostasuvashe toj i sexot so nego ona vodenje ljubov so nezbost , toj kako licnost mi nedostasuvashe a bez sex mozam jas bez problem ...
   
  На BoyL и Sashko1992 им се допаѓа ова.
 13. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Interesno prasanje....ocigledno e deka bez zensko ne se moze...no postoi edna rasna tehnika na samozadovoluvanje dodeka ne se dojde do vistinskiot seks....iako maskite vo poveketo slucai glumat sila i velat ne se samozadovoluvaat toa e laga..toa e vo krvta na sekoe masko...znaci samozadovoluvanjeto zacineto so pornici ili seks sliki zadovoluva kratkotrajno ,,jebi ga bez seks e teskoooo....
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  6.683
  Пол:
  Машки
  Ehee posle toj mesec..samo ednaska imav seks..i pocna da se nasobira vremeto..kolku poveke bez nego..tolku poloso bilo :wasntme:
   
  На Oleeenka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  590
  Пол:
  Женски
  Најмногу што сум издржала било два месеци.
   
 16. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.817
  Допаѓања:
  31.610
  Пол:
  Женски
  Колку сакам толку можам да издржам.
   
  На Tajnaotrovna, Sashko1992, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Можам колку што сакам
   
 18. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.663
  Издржав 4-4ипол месеци бидејќи немав дечко и не сакав со било кој (имав понуди од јаки типци ама одбивав)
  Сега кога имам дечко не можам да издржам ниту 24 часа.
  Еве сеа имам менструација и не знам како ќе издржам да ми заврши.
   
 19. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  Se e navika, ako mozes nedela dena, kje izdrzis i mesec. Eden tazen mesec:)
   
 20. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  Kolku sto MORAM da izdrzam:D
   
  На Biny и hermosa им се допаѓа ова.