1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку долго може да се издржи без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 7 февруари 2010.

  1. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Ma toa bi gopravela seeeekoj den..duri po dva tri pati :D
    Dali mozebi e do godinite, 20 gi imam..mlada sum si sakam :D

    Ama problem e shto tesko se naogja deckoo... mislam nemozi toa so sekoj :(
     
    На Мистер_89, kristina123456, bato83 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Па не сме раскинувале со дечко ми,а прв ми е. Така да од првиот пат па навака имаме секс на 2-3 дена :tmi: . Еднаш издржавме 3 недели не знам како :o , не сакам пак :worried:
     
  3. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    кога сум лута и цел месец
     
    На Сања му/ѝ се допаѓа ова.
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Од кога сум со дечко ми, редовно имаме секс.
    Ако не секој, барем секој втор ден. Лично можам да издржам не повеќе од 3 дена, што да правам кога ми се сака :$ А и дечко ми секако не е подобар, и од тука обемната заедничка омраза кон ПМС-от и менструацијата. Да ја забранат со закон!!!! ]:)
    Убаво е бре луѓе, зошто да се устручаваме!
     
    На wolfies и 42195 им се допаѓа ова.
  5. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    хмм... се почувствув како изрод кога ги прочитав мислењава во темава :headbang:
    Значи, кога се скарав со типот со кој имав првпат секс (околу година ипол бев сексуално активна)... после тоа исто година ипол немав секс. Немав со кого (не дека баш немав, али не сакав така со кој и да било) и... кога после таа година ипол имав првпат секс исто се осеќав како првпат да имам. Истотака мнооооогу ме болеше
    само шо немаше крв(ама јас ни првиот пат немав)
    и типот ме праша, па добро нели не си невина шо е проблемот? :o И јас си ќутев и се обидував.. и кога завршивме (некако)му кажав. И дури тогаш ми рече, па шо не кажа шо е работата :) и дури третиот пат нормално си имавме секс како што треба. И уште не знам зашто толку ме болеше, ама си претпоставувам дека е од тоа дека долго немав. Затоа не се оставајте долго без секс. :lol:
    Иначе мислам дека женските можат подолго да издржат од мажите. (ова од искуство зборам)
     
  6. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Многу дискутабилно ова, и тешко за генерализирање.
    Ако сите девојки се како мене, тогаш тврдам дека жените почесто си бараат. :D Постојат девојки кои се незаинтересирани, ама постојат и нимфоманки.
    Има и машки (колку чудно и да изгледа ова) што издржале години без секс, а има и е*ачишта!
    Така да... секој си е приказна за себе.
    Ама фактот е, дека без секс не се може!
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Аууу, не, не, ова за жените не, јас тврдам дека ние жените сме далеку „позахтевни“ за секс. Секс за време на овулација, по цел ден, секој ден, за време на менструација („леле бе оти имам, ми се сака) па често и лом околу нас не ни смета, секс за време на пмс, излудени хормони, што ќе правиш :D
    А мажите, да, помислуваат на секс на секои две минутки, ама барем си кажуваат(најчесто повеќето де), а ние глумиме лажна скромност, а се стискаме таму доле :wasntme: А колку може да се издржи без? онолку колку што мислиш, мозокот ако ти работи, нема да го пикаш и да ти го пикаат кај што не у е местото ;) Индивидуално ќе да е :)
     
  8. bonb

    bonb Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    хмммм , скоро секој втор ден и двајцата не можеме без секс ... :):):) понекогаш со моето злато пример сме имале вчера секс и денеска пак се гледаме и пример ќе идеме да прошетаме само до парк или на кафе да јадеме и викаме дома .... хахахах ма какво домаа нема шанси така само да се гледаме а и кога се гледаме у очи уште полошо се палиме и двајцата и неможеме да се воздржиме ммммм многу го сакаммммм највеќе ...... моето сонце ....
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Абе може да се издржи, со недели, месеци, па и години (не дај Боже пу пу). Не е дека не може. Ама јас лично би скренала.
    Се знам, се познавам.

    И шеташ после ко манијак, загледуваш, младо, старо, другари, колеги, сите ги буљиш во
    меѓуножје - во к*р, бе к*р, народски речено
    :D

    Не е убаво без секс, па не е ни здраво. Абе скренува човек, остајте тоа. Хормон чуда прави. Па нервози еден куп, чуствителни стануваме, се истураме кај што не треба.
    Ееее, не не. Гласам за здрав сексуален живот. Вака или онака. Кој нема врска - нека бара некој friend with benefits, слушајте ме што ви викам! Убаво зборам, и знам што зборам ;)
     
    На Priroden, bato83, BlackXSs и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. bonb

    bonb Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    хехехехехе така еее !!!
     
  11. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Медицински значи пред да се стани сексуално активен и созреан сексуалниот нагон и кај машките и кај женските е помал, со тоа и периодот во кој може да се издржи без секс е поголем.
    Сексуално созреан и активен маж без секс може да "издржи" месец до месец и пол. Потоа почнуваат да се јавуваат сериозни проблеми и знаци на апстиненција: раздразливост, нервоза, болка во тестисите, чувство на преполнетост во тестисите, главоболки, неразумно однесување. Кај жената поради тоа што овулација се случува еднаш месечно, апситенцијата може да биде подолга, одприлика околу 6 месеци пред да се почуствуваат проблеми. За разлика од мажите кај жените овие симптоми се посилни и поизразени, особено психичките симптоми на апстиненција: силни главоболки, анксиозност, нервоза, срцебиење (палпитации), варијации во крвниот притисок, топли и ладни бранови.
    Сексот е природен нагон, секоја намерна или ненамерна апстиненција предизвикува проблеми. Овие податоци се за комплетна сексуална апстиненција, значи ако има мастубрација тогаш не се работи за сексуална апстиненција :)
     
    На easyyyyy, senza.parole и Phyramide им се допаѓа ова.
  12. DivineChaos

    DivineChaos Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    60
    Година и месец дена сум без секс . О.о
    Ништо не ми е , се немам разболено ,глаболка имам кога времето е никакво , а сексот е некаде на дното на приоритети . О.о

    Не знаев дека се разболувало без секс ... што све не измислуваат овие докториве. It's all in your head ...
     
    На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Марсовка не се овие измислици, за ова се правеле години испитувања. Ако побараш ќе најдеш податоци дека во минатото се користеле еден вид на вибратори кои се користеле за лечење на хистерија кај жени. Како што потенцирав, ако во меѓувреме постои мастубрација тоа не се смета за сексуална апстиненција. Сексот и оргазмот кај возрасен сексуално созреан човек се потреба, исто како јадењето и сонот. За време на сексот, за време на оргазмот се лачат хормони кои му се потребни на човечкото тело. Често пати негативноста и исфрустрираноста се резултат на недостаток на секс, а при тоа и сам да не си свесен за тоа. Може да не се јават сериозни физички симптоми, ама психичките обавезно се присутни.
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Дали тоа сакаш да кажеш дека не се ни самозадоволуваш?
     
  15. st-el

    st-el Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    3.990
    Пол:
    Женски
    Лично јас можам да издржам долго време , зависи од околностите. Моментално со маж ми сме немале односи месец ипол, па ништо не ми фали, а за самозадоволување немам потреба. Никогаш не сум го правела тоа.
     
  16. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Дечко ми не беше тука 5 месеци,последниов месец веќе и многу ни се приметуваше нервозата,знаете сте имале редовен секс,секој втор ден и одеднаш 5 месеци ништо,нормално дека не е сеедно,меѓутоа кога сакаш да си верен и кога сакаш да го правиш тоа со личноста која ја сакаш,ќе издржиш.Инаку за тоа дека боли како првиот пат,боли,јас дури имав и некоја капка крв кога ќе се избришев,а првиот пат немав воопшто и мн ме болеше како пак да ми е прв пат.
     
  17. Incubus

    Incubus Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    Seksualno sum aktiven mnogu t.e non stop za igra :))) Ako nemam seks 2-3 dena me faka besnilo nervozen sum i ste mi smetaat a za napalen da ne zboruvame
     
  18. Incubus

    Incubus Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9

    Pa go nemas najdeno praviliunot pa da celo vreme si se bockate :))
     
  19. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Хахахах, ќе ме умрете од смеење некој ден :rofl: Јас малце не спаѓам во темава, не сум сексуално активна (не треба да коментирам ама се згазив од смеење на ова) :D Ко што ми се сака моментално (хормони наравмно) све гледам во меѓуножје :devil: ми иде да пукнам да го силувам дечко ми, ама се устручавам нешто.. ај си викам да бидам сигурна дека е тој тој правиот. ама хормониве полудеа.. и мене ме полудеа..
     
  20. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Кога се нема со кого мора да се издржи што да се прави ........... ;) Иначе женски можат да издржат подолго време без секс :?: