1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку долго може да се издржи без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 7 февруари 2010.

  1. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Најмногу шо имам издржано .... 3 месеци.
    Се мрднав. :D
    Убаво шо работев па кооолку толку поминуваше времето. Арно ама кога ќе влезев во собите, само шо ќе ги погледнев креветите (пошо собарка бев) одма на секс ми текнуваше. :D
    Си замислував кај шо се сексам на нив. Абе лудило.
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Jас колку што можев да видам, ти си имала секс само еднаш ако не се лажам :) па после си раскинала со него. Aјде нека биде и 2-3 пати.
    Aма ти да имаш редовен секс со најмалку 3 пати во неделата, во подолог период, па да видиме дали нема да се мрднеш на 3 месеца,а камо ли па 3 години :D
    инаку јас се натренирав, така да кај мене може и подолго да се апстинира, ама секако сите пропуштени месеци се надокнадуваат кога ќе се видиме ]:)
     
    На LilBaby и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  3. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Јас сум ти The Master of masturbation така да можам долго време ако се мора, сама себе доволна :sun:
     
    На Pirana, Triumf, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Јас лично 9 месеци, (+/-40 дена) ;)
     
  5. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Бидејќи уште сум со првиот сексуален партнер најдолг период кога сум немала секс, бил месец ипол или два. И сум ги издржувала пристојно да кажеме, ама дефинитивно со мастурбирање. Без секс (ако се мора) мислам дека би издржала па да речеме 6 месеци, ама без секс и + без мастурбација нема шанси ни месец :x
     
  6. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Може да се издржи, не дека ми е неопходно сега веднаш во моментов да имам. Можам да издржам 2-3 недели, 4 исто. Не дека не се може без тоа.
    Али кога ќе дојде, ќе трае повеќе од 3-4 недели. :D
    Искрено тој период додека немаме кога ќе се накалемам има да процветам за време на се*с. И да немаме се*с имаме др. начини за доживување оргазам али не би о томе ... :wasntme:
     
  7. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Најдолга апстиненција сум имала од пола година и почнав буквално да се деформирам :D ми пукаа ноктите, косата ми спласна, кожата ми беше без сјај. Ај настрана физичкиот изглед, ама и кога ќе ти удрат хормоните во глава е многу лошо, многу понапната бев од вообичаено.
    Кога помина тој период дефинитивно почнав да приметувам некои промени. Ќе мислев дека си бладам нешто да не ми кажеа и луѓе од страна дека делувам многу посвежо и релаксирано.
    Така што апстиненција очигледно не поднесувам добро :D

    Ама сепак е полоша онаа ситуација кога имаш со кого, а не можеш. Сум се нашла и во такви глупи ситуации, ама морало од некои Х причини па ќе си траеш. А кога немаш некој моментално, колку толку помалку мислиш на тоа.
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Eleonorastrumica

    Eleonorastrumica Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    196
    цела година прво бременост после со бебето натам навам и скоро околу година и некој месец не сум ни свесна како сме издржале
     
  9. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    Колку САКАШ!
    Прв секс на 17 години, после втора веза секс на 18, после пауза од 4 години до 22.
    Нормално со многу мувачи и обиди за врска во мегувреме, со мастурбација итн... ама се знае дека ако
    се нема соодветен партнер џабе сексот со one night stands само те празни и ти ја троши позитивната енергија наместо фокусот да се насочи кон конструктива.
    За fuck buddies кои веке се во врска да не праам муабет :puke: За fuck buddies кои се сингл не сум чула???...
    Прво ако не се познавате барем малце ете некој нема да знае како да те задоволи-мада и тоа мислење ми падна во вода може да се видите одеднашка и да се из***те во наредни 15 минути па, да ви е најбоље значи дека автоматски се` е до привлечноста и до желбата и до умешноста и до знаењето.
    Мојата девиза е дека сепак нема правила = правилата се само утеха која лугето си ја смислуваат како не би паднале во очај.
    Сепак постојаноста е значајна и редовноста и ексериментирањето со редовни партнери...и / или пак стабилен партнер дечко со кој сте во веза.
    Инаку бадијала секс кој води во промискуитет секогаш со различни партнери тоа сексање води кон фрустрација=сум пробала,затоа знам мада ете секој со своето различно искуство...
    Врска си е врска ако е страбилна и кул ок... се надополнувате си требате еден на друг не сте наситни еден од друг ама, СЕ` СИ ИМА РОК НА ТРАЕЊЕ.
    :!: :rock:
     
  10. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    хммм....па месец ипол...ама редовен одамна не сум и имала и ми фали малку али сепак сама на себе сум си доволна сеа засеа хихихи маструбација рул! хихи 8)
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Од 3 години редовен секс, спаднав на 4 месеци без секс :D Нешто што не можев да замислам да ми се случи :o
    Не е лесно, хормоните дивеат од време на време, ама додека не се најде соодветен кандидат,
    ќе се издржи :$
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Fibia

    Fibia Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    22
    О не да е тешко јас имам на секој викенд по едно 3 недели пауза и неможам да се воздржам па, сега во зимата бевме секој дан заедно и наеднаш кога се оделеливме ќе се спобудалам. Колку што поредовно имаш толку е потешко без секс. Кога е до мене дечко ми јас неможам а да немам, тотална нимфоманка сум напраена во последно :$
     
  13. kikica19

    kikica19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    7
    Мислам дека највише било 3 недели... не дека имам многу редовен секс ама го имам... 2 недели без секс се држам добро ама третата недела.... оф мори мајко, не да сум напната, катастрофа сум...
     
  14. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Може долго време,се е во главата!
     
    На srcekrsacka и baby-star им се допаѓа ова.
  15. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Потполно се согласувам, се е во психата на човекот.
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    И хормоните ли се во главата? :wasntme: Многу грешите. Може да се издржи не викам не, ама почнуваат да искачаат бубуљици, нервоза, паѓа коса, кожа старее итн итн. За разлика од животните кои се парат само за да си го продолжат видот и имаат такви нагони 2-3 пати годишно, ние сме поразлично составени и имаме такви нагони многу почесто. Со истата причина, ама затоа знаеме како да се заштитиме и да не се множиме ко глувци. Али поентата е - организмот си бара. Мозокот е тука да ти рече полека смирено не сега или ајде рипај, ама ни малце не ја регулира он желбата ;)
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Многу јасно дека организмот бара, тоа за хормоните си во право, меѓутоа и психата има удел во тоа колку можеш да издржиш без секс.
     
  18. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Поради некои проблеми немам веќе скоро 2 месеца и ете жива сум :wasntme: се гледаме со дечко ми спиеме заедно ама секс немаме и што :geek:
    Глупост е тоа дека не може без секс да се издржи. Познавам особа која веќе неколку години е сингл, ама во вистинска смисла сингл, нема девојка , нема секс и он машала е жив и здрав :D
     
    На srcekrsacka и si.exs им се допаѓа ова.
  19. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Токму поради таа причина и јас пишав погоре дека може да се издржи,и во мојот случај и јас издржив скоро три месеци без секс, се гледавме со партнерот и заедно спиевме, но поради здравствени причини не можевме да имаме секс.
     
    На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
  20. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832

    А извини каде е сместена жлездата која ги стимулира сите хормони/-Хипофизата?-Па во главата.
    Ок е мислам дека има периоди на зголемена потреба од секс,на пример овулација,и тн и тн,но тоа не значи да некоја особа биде опседната со секс,па да доаѓа до такви сексуални испади како паѓање на коса,нервози,караници.
    Сите тие состојби што ги набројуваш се нервни ефекти од психичко потекло.А со сексот не се губат хормони или пак да се добиваат,едноставно се троши дел од енергијата и се задоволуваш физичко т.е.телесно.
    Јес јас сум сексуално активна,мислам дека во една врска меѓу другото се подразбира и секс,но тоа не значи дека треба да добивам напади на хистерија кога дотичниот к*р не е влезен во мене.
    Сум имала периоди кога почесто практикувам сексуални односи,но има и такви кога ете баш не сум расположена за секс.Мислам тоа не е копче ќе го притиснам и ајде отворисе сезаме.. :?:
    Но има и такви не велам не кои паѓаат абе човече во депресии,па пијат антидепресиви,па кубат коси,шѕо и лне,што ти знам се додека не му влезе к*р и пак и пак и пак и пак не се задоволни,тие за мене се НИМФОМАНКИ. :x
     
    На bubuce, srcekrsacka и femina11 им се допаѓа ова.