1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку е ефикасно вежбањето со Power Plate

Дискусија во 'Фитнес' започната од mariebardot, 18 ноември 2010.

 1. mariebardot

  mariebardot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Девојки .... сакам да се запишам на Power Plate меѓутоа незнам каков ке биде резултатот? дали слабее толку брзо колку што викаат или само ги затегнува и формира мускулите? премногу го фалат дека има брзи ефекти :)
   
 2. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.048
  И мене ме интересира истото???
   
 3. cosmopolitan

  cosmopolitan Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  бајаги е тешкичко да си знаете но многу ефикасно ако се оди најјјјјјредовно значи нај коа ке казам еднасшсамо да се испушти месечно ти е дозволено и се разбира 3 пати неделно да се оди...многу има резултати создава тело невидено,реобликува едноставно..но стварно е напорно и луге со повисок крвен притисок несмеат да везбаат..иако делува дека само си стоиш и те вибрира но ....пробајте ке се сетите на моите зборови..сега правам пауза но за 10тина дена пак јово на ново на ПП
   
 4. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  Девојки какви се вашите искуства до сега?

  Пред некое време почнав со ПП, дали некој знае дали треба да се оди на тренинг за време на менструација или не се препорачува?
  Ви Благодарам
   
 5. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  910
  Ќе може ли некој подетално да објасни за пп вежбањето
   
 6. bigfish

  bigfish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
  јас ја знам газдарицата на едно од овие студија и што мислите како изгледа? слаба , заоблена?......се лажете баш е полничка , не е дебела ама далеку е од згодна така даааааа......мислам само дека е давање пари во празно
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  ова е тешко но е е ефикасно .....
   
 8. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Има ли некој со поголемо искуство со справава?

  Во зградава кај што живеам имаме теретана и одам барем 3-4 пати неделно, како ми дозволува времето.. Ја има и справава арно ама јас никогаш не сум вежбала на неа и не знам како да и пристапам... :D
  Гледам како вежбаат другиве, ама не ми се многу сигурни дека знаат што прават... А тренер секако дека немаме во стамбена зграда :lol:

  Некој да ме упати, да ми каже дали вреди да вежбам на неа? Кои вежби се најефикасни, кои делови на телето подобро реагираат на вибрацииве, штетни ли се за зглобовите...? :^)
   
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.271
  Допаѓања:
  30.406
  Пол:
  Женски
  Колку пари е вежбањето на ваква справа и во кој фитнес центар (бидејќи немаат сите фитнес центри ваква справа)? :?:
   
 10. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  4.915
  Искрено, јас одамна сакав да вежбам на оваа справа, но толку ствари се изначитав што се откажав од помислата.
  Не се препорачува за луѓе со висок крвен притисок, поготово не за луѓе со камчиња или песок во бубрег. Преболно било. Тоа дрма и ти ги тресе па не дај Боже настануваат компликации.
  Одамна читав, не знам за што уште не, ама тој што во најмала рака се сомнева во нешто, нека не помислува.
  Јас гледав една девојка како се трансформира и бев запрепастена.
  Сакам само да кажам, добро размислете...
   
 11. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  488
  Се што ќе направи е да ви истресе вашиот мозок и пари :)
   
 12. zvonuvka

  zvonuvka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Јас одев лани од Октомври до Јануари....и имав резултати како што прочитав погоре - луѓееее ми се промени телото скрос!!! Секој мускул ми стана дефиниран, бев полна со енергија секој ден, а најмногу после вежбањето.
  Инаку, што се тиче исхрана, ништо ригорозно не терав...си поткаснував понекогаш што ми душа сакаше.
  Сума сумарум - неам појма колку кг ослабев (мислам околу 5,6) но тоа беше незначително покрај губењето на см обем од секој дел на телото!
  Гоу фор ит! 8)
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 13. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  488
  Extraordinary claims require extraordinary evidence.
   
 14. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.048
  http://grouper.mk/skopje/deal/power-plate-studiomk-vezbi
  веќе неколку години се токмам за овој тип на вежбање но се нешто ме предомислува. Служам мнг позитивни но и негативни коментари. Овој пат ми одговоара цената но би ми значело доколку некој има искуство со студиово и тренерите.
   
 15. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Женски
  ме интересира за колку време може да се очекува резултати ? нешто повеќе да ми кажете и која е цената
   
 16. Andri

  Andri Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Дечки и мене ме интересира цената, ќе може некој да сподели
   
 17. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Женски
  Ajde neka pise nekoj koj ima iskustvo
   
 18. CinnamonBambi

  CinnamonBambi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Замрела темава без никакви одговори... Ако некој во меѓувреме бил на ПП тренинзи, ме интересира дали и колку се јаде пред вежбање? Од наредна недела почнувам од 11 сабајлето, а не можам да не јадам нешто кога ќе станам. Ваљда саат и пол пред вежбање некое смути или лепче со peanut butter ќе биде океј, нема да ми се слоши од тресењето :puke:
   
 19. Ѕвездички

  Ѕвездички Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.886
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае каде во Скопје има ПП трнинзи, ама да не е тоа кај драгстор Бети.
   
 20. sunrise_123

  sunrise_123 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  2.650
  Пол:
  Женски
  Промедика карши Рамстор
   
  На Ѕвездички му/ѝ се допаѓа ова.