1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку е квалитетно вонредното образование?

Дискусија во 'Образование' започната од Dream-Girl, 23 јули 2019.

  1. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.108
    Допаѓања:
    5.290
    Пол:
    Женски
    Не може исто да знае тој со редовно и тој со водредно. Подоцна,ако се труди и со работа,ќе се испраксира и тој што завршил вондрено, ама за почеток, сигурно учениците што завршиле редовно ( тие што имале заслужени оцени ) ќе бидат поспретни и поспремни.
     
    На eliesaab, Oscar Lady, LegallyBlonde00 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. LegallyBlonde00

    LegallyBlonde00 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Мислењета се различни. Јас знам луѓе со вондредно што повеќе учеле и ја сакат медицината од тие со редовно средно. Не мора да значи дека тој со вондредно си ја купил дипломата , јас знам случки каде во редовно се купуват оценки и подаруват ? Да ѓи напаѓаме и тие ? И кои одвај завршиле ? Секако искуствата се различни. А и во оваа држава тешко и да остане некој медицинар така да исто ни е. Овдека не е темата кој е подобар .
     
    На eta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LegallyBlonde00

    LegallyBlonde00 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Се сложувам. Само тое што "заслужиле " до оценки, а таквите се ретки .
     
    На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
  4. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Имавме случај во генерација, ученичка ги зеде прва и втора средно, полагала испити, бидејќи била преталентирана. Со истото темпо ние учевме една а таа ги зеде две години.

    Треба да имаш balls за вакво нешто. Исто и за вонредните. Материјалот е тој.
    Ние што дремевме на предавања не не прави повеќе интелектуалци од тие што времето го трошеле да заработат пари и да положат све у рок.
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.