1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку калории се трошат за време на секс?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 24 јануари 2010.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  Колку калории можиш да потрошиш со еден секс :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: на пр. еве 15, 25, 30 ,45 мин
   
 2. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Имам читано дека се трошат некаде 300-400 калории :D :worried:hock: . Тоа си е солидна бројка. Ама треба да се земе предвид дека тоа е на час :) Сега секој со својата математика ;)
   
 3. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  71
  makedonce na sex trosi 400 kalorii-100-za vreme na sexsot i 300 za falenje ;)
   
  На honey.11 и StEfAnIjA-84 им се допаѓа ова.
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
 5. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  71
  :D :D :D :y: :y: pozdravce
   
 6. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Соблекување на градникот
  Со нејзина дозвола-12 калории
  Без нејзина дозвола-187 калории

  Откопчување на градникот
  Со двете раце-8 калории
  Со една рака-12 калории
  Со забите-85 калории

  Ставање на презервативот
  Со ерекција-6 калории
  Без ерекција- 315 калории

  Предигра
  Пронаоѓање на Г -точката-92 калории

  Пози
  Мисионерска - 12 калории
  Поза 69 во лежечка состојба- 78 калории
  Поза 69 на нозе- 112 калории
  Кучешка поза- 326 калории

  Доживување на оргазам
  Вистински-112 калории
  Лажен- 315 калории

  По оргазмот
  Лежење и гушкање во кревет-18 калории
  Станување од креветот без објаснување - 36 калории
  Објаснување зошто веднаш сте станале од креветот- 816 калории
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mace10

  mace10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  sexot slabee??

  navistin slabee ili e samo edna privle4na laga ?sto mislite voe? :^)
   
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  sexot slabee??

  Секоја акција троши калории, тое сигурно ти е јасно. Значи колку почесто, побрзо и со повеќе активност од твоја страна толку повеќе калории ќе потрошиш. Ако ја тераш црногорската, секако дека нема ништо да согориш.
  Сепак не е толку интензивно, да согледаш некоја разлика.
  И друг пат пишувај кирилица и пази малку на правописот.
   
 9. mace10

  mace10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  sexot slabee??

  па благодарам на корекцијата за правописот....

  и ке бидам по активна
   
 10. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  sexot slabee??

  Да! Ајде сите фаќајте се за работа :lol:
   
 11. mace10

  mace10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  sexot slabee??

  да да мнооооггуу привлечна и возбудлива работа!
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
 13. mace10

  mace10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  sexot slabee??

  хахаха ме насмеа....

  да да подобар felling и согоруваш!
   
 14. maijana.g

  maijana.g Нов член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  13
  sexot slabee??

  Тотална будалаштина, дека се слабеело со секс.
  некогаш може да се јави дури и контра ефект.
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  sexot slabee??

  Е па ако е ова вистина, јас требаше да бидам соленка :lol: А не сум баш :?: :lol:
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  sexot slabee??

  Контра-ефект може да се јави, да... ако ти сврши во тебе :D
   
  На jeffree-star му/ѝ се допаѓа ова.
 17. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  sexot slabee??

  Нормално е дека сексот согорува калории,ако си активна де :) ,те поти што е добро за организмот, но да слабее во смисол да чекаш на секс само за да ослабниш 2-3 кила тешко :D
  Ме изнасмеа бе Хипи :lol:
   
 18. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  значи јас затоа не можам да се поправам,затоа што сум си многу активна :D
   
 19. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  хехе поима немам :D
   
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Околу 80 мислам. (колку што има една банана :lol: )