1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку калории треба да потрошеш за да изгубиш 1 кг?

Дискусија во 'Канта' започната од Scorpio93, 11 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Scorpio93

  Scorpio93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  Ако знае некој нека пише. :)
   
 2. Unknowngirl16

  Unknowngirl16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  abe taka e teoretski ama prakticno ne bidejki ja sigurno ne su potrosila 7000 kalorii za eden den zs oslabev za 4 dena 3 kila sigurno ne sum potrosila tolku mn kalorii od sedenje i zapnaje u kompjuter
   
 3. principessaE

  principessaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  3
  7.000 калории = 1кг
   
 4. principessaE

  principessaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  3


  да во право си,но сепак тоа се однесува на здраво ослабеани калории,да испииеш 2чаши вода и да одиш пак да се мераш ке бидеш за пола кило подебела....
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.