1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку купувате од македонски модни брендови?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 28 септември 2011.

  1. Nullity

    Nullity Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Од Biana купувам и јас подолго време и до сега баш сум задоволна. Мислам дека квалитетни материјали користат, а и моделите ми се свиѓаат.

    А баш сум позитивно изненадена од Cactus и Dreadpen, само што открив дека Dreadpen е уствари дечкото што ги црта малите трансформатори низ Скопје.

    Не знам дали имаат продавници овие брендови. Исто така бикините од Сара Фешн мене при перење ми обледеа едно 2 нијански и сега ми се како стари од пред 5 години :( А баш убави беа.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    За долен веш, купаќи, хулахопки најчесто од Сара Фешн купувам.
    Читам коментари дека сте незадоволни од нив, јас па имам само позитивно искуство со нив. Минатата есен/зима купив 3 пара маички со гаќи заедно и многу се убави. Дезените се преслатки, а материјали премеки. Годинава ќе докупам уште. Никогаш претходно не сум носела маичка, стално сум носела боди бидејќи до тогаш не успеав да најдам маичка која ќе биде залепена. Стварно сум презадоволна.

    Купаќи не купувам многу често, но што имам купено се ми е океј, само некако не им ги разбирам величините. Долните купаќи ми се L, а јас сум слаба многу, гардероба носам S. Оваа година купив и едни сандалчиња, со бисерче напред, мноооогу убавки, летни и не прават рани.

    Од Дуки Дасо не сакам да купувам бидејќи цените им се астрономски, а парчињата last season. Не сум видела нешто да е убаво и да речам вреди за парите. Чанти по 2000 денари, ланчиња 800/900, обетките 500/600.. Марами и новчаници преобични за тие цени. Гледам да ги избегнам по секоја цена.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Nullity

    Nullity Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Дуки Дасо сериозно со цените претераа. Ќе ги оправдував да се во сооднос со квалитетот, но не е така.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Страшно астрономски цени, а стара роба. Минати сезони, не им се трошат а цените им стојат. А пак ако има попуст, попустот не е на големи работи туку на стегачи и обетки, новчаници.. на небитни работи.
    Во Велес тоа продавачките се страшно безобразни, мислат којзнае каде работат.. А знам и во Скопје што бев во една, продавачката не се тргна од телефонот.. и уште толку ми се одмили да одам таму.
     
  5. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Во понепозната продавничка обетки видов за 100 ден., истите во Дуки Дасо се по 300.
    Само еднаш имам купено новчаник од таму, и тоа за подарок не за мене и можам да кажам дека се погоди. Еве кажувам, да не беше на попуст немаше да го купам.
     
  6. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Па не купувам баш. Сара Фешн ако се брои.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.