1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку лакови за нокти имате?

Дискусија во 'Тело' започната од lana.del-rey, 19 март 2013.

 1. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.305
  Феминки колку лакови имате по дома што почесто ги користите? Колку мат,колку сјајни и колку бои и нијанси од некоја боја? :)
  Јас имам точно 20 лакови (ама често употребувани) хихихи :lol:
  Од кои верувале или не 15 ми се мат.. :D
  Имам еден со светки,и 2 безбојни и еден што се прелива зелено-виолетово и месо боја лак.. :)
  А засушени којзнае колку ги имам :О
  А за мат лаковиве кога ке ставам од тој безбојниот од кога ке се налакирам секогаш добивам убав сјај и секогаш така се лакирам,прво еден тенок слој,па подебел,и на крај безбоен.. :)
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Имам 6 лакови за нокти - светло розев, светло зелен, темно плав, сив со светки, кафеав со светки и лак во бордо боја. Само зелениот лак ми е мат. Другите се сјајни. Најчесто се лакирам со сивиот лак со светки.
   
 3. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  3.858
  Пол:
  Женски
  Пред некоја ден си ги средував лаковите (ги подредував,гледав кој се за в'канта), и кога ги избројав и ја кажав бројката на мајка ми верувајте срце ќе ја фатеше. Веќе не купувам лакови малку да ги намалам, бидејќи имам 80 лакови. :)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  202
  Јас одприлика имам 30 така нешто , незнам точна бројка но знам 3 несесери полни имам можеби и повејќе се. Имам скоро во сите бои :)
   
 5. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.469
  Допаѓања:
  9.332
  Пол:
  Женски
  Само 12 :$
  Битно имам од речиси секоја боја по еден. Сега ќе почнам да купувам во различни нијанси :)
   
 6. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Окулу 20 пред може еден месец исушените и оние кој не ги користам завршија во канта :D
   
 7. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Oколу 30тина :)
   
 8. nancyyy

  nancyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  45
  имам 10, тие што ги имам се нежно розеви,кафеаво нежно,црвен,бел и др. не сакам дреч,,и најдобри се од од флормар и бргу се сушат..а пример од авон има тие што се speed dry треба пола саат да се чека :)
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1129.JPG
   IMG_1129.JPG
   Големина на фајлот:
   172,8 KB
   Прегледи:
   1.124
 9. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Вкупно имам 23 :)

  1.Безбоен-Classic charming
  2.Бебешко розе-4-Malena
  3.Бел-3-Мalena
  4.Тиркизен-9-Malena
  5.Сив-22-Malena
  6.Виолетов-205-Golden Rose
  7.Мастило син-131-Golden Rose
  8.Портокалов-129-Golden Rose
  9.Зелен-207-Golden Rose
  10.Циклама-13-Golden Rose Rich color
  11.Светло жолт-55-Classic charming
  12.Црн-71-Golden Rose
  13.Бордо со сјај-31-Малена
  14.Светло зелен-328-inches
  15.Син со светки-218-alessandro
  16.Темно црвен-366-alessandro
  17.потемна месо боја-artdeco
  19.светло сив-121-Оливиа
  20.Кафеав-Vampire-visions
  21.нијанса помеѓу кафеав и розев-60-cameo
  22.Темно црвен-cameo
  23.Розов со сјај-cameo
   
 10. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  45 точно сега ги броев
   
  На l-a-d-y-di му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Ги изброив и испаднаа 18 а имам и уште ама тие бои сите се повторуваат. Еве какви бои имам:нешто како мешавина од црвено и розево,светло розев,месо боја,црн,светкав син,бел, темно розев, кафеав, сив, зелен, мешавина од црн и розев нешто како виолетов, темно кафеав со светки,златен, еден жолт со розеви светки, син, проѕирен, мешавина од црвено и розево пак ама овој е посветол, жолт лак со црвени ѕвездички и црвен. :) :) :) :inlove:
   
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  10тина, и секогаш исти бои купувам :lol:
   
 13. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  4.128
  Пол:
  Женски
  Баш ги броев 22 +1 тазе од денес.
  И секогаш се држам за едни исти, додека другите си се сушат
   
 14. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
 15. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  38 И ЕДЕН ВЧЕРА СИ КУПИВ ... 39 .. :)
   
 16. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
 17. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  35 :) од кои 10 црвени нијанси :)
   
 18. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
 19. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Околку 20 и главно ми се црвени и розеви нијанси :D
   
 20. izgubena5555

  izgubena5555 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  го видов ова и баш ги избројав имам точно 52 шишенца со лак од кои некои бои се повторуваат кога сакам да се наградам со нешто сакам да си купам лак имам и од 30 денари имам и од 800 денари :D ми се случува кога ќе идам во продавница да купам некоја боја кога дома ја имам слична скоро иста нијанса или пак истиот лак :?: заборавам што имам по дома не фрлајте си ги парите како мене ;)