1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку лакот за нокти го привлекува спротивниот пол?

Дискусија во 'Тело' започната од Lady-Mistique, 27 ноември 2009.

  1. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Имам долги нокти и секогаш ми се или само француски маникир или француски маникир со нешто нацртано на нив :) дечко ми секогаш ми вели ако фатам ќе ти ги избришам ноктите на спиење, ама тоа на шала, а доколку му речам дека ќе ги сечам и не ги носам долги тогаш ме моли да не ги сечам :) инаку ноктите од секогаш ми се опсесија ... а за шминкањето е ептен многу мрази да се шминкам :)
     
  2. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    За шминкањето не збори :D , се шминкам само кога морам да одам некаде а за ноктите не преј муабет ;)
    Секогаш ми се средени, од мала дури.
    Незнам дали се сеќавате ама во тоа време јас додека идев во основно ни ставаа + или - во зависност од тоа дали носиме марамче и дали ноктите ни се исечени, за марамче секогаш имав плус пошто секогаш носев ама за ноктите сегогаш имав минус пошто секогаш ми беа долги :).
    Следува средното образование, пошто бев во економско училиште по биротехника немам 5-ка баш поради ноктите пошто по тоа правило должината требаше да биде до врвот на прстот.
    Сега и работното место не ми дозволува баш нокти ама јас пак си ги имам и ке си ги имам и понатаму.
    Инаку секогаш ми се средени, значи истурпијани и со форма пред се, почесто излакирани а може и со некакви шарки, дезени и тако то, се тоа home madе или hand made by myself пошто уживам тоа да го правам.
    И да, да се навратам на темава :lol: , има многу дечки кои приметуваат такви детаљи, деинитивно мислам дека тоа го привлекува спротивниот пол, барем во добар дел од моето искуство.
     
  3. valenTina.bT

    valenTina.bT Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    10
    Нај важно е ноктите да бидат негувани.Мнг. Жени се одлучуваат за француки маникир бидејки е софистициран а не мнг. упадлив .Црвениот е добар за излегувања со друштво. Дречливите пак се модерни лакови и мнг често можат да се видат на ноктите на девојките . Сепак НАЈВАЖНО е да бидат негувани ;) :rofl:
     
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    mene od max factor lakovite mi stojat navistina dolgo barem 5 dena sigurno bez nikakvo lupenje,probaj.a i ne se susat brzo,taka sto vredat za parite
     
  5. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Обожувам црвен лак. Во последно време само тој го користам. Интересно што ми се случи вчера е тоа што ми беа црвени ноктите, се истуширав и ми падна лакот на врвовите. И најтрагично запознав еден и мислам дека постојано ме гледаше во ноктите. Тоа првпат ми се случува :@ Инаку и француски маникир сакам, многу.
     
  6. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Јас мислам дека машките не сакаат премногу долги и многу упадливи нокти, и ненегувани секако. Јас секогас си ги лакирам, во разни бои, во зависност од расположение.Беж боја, нежно розе,пинк, црвен,бордо,па и црн. А најубаво искуство имам со лаковите на Golden Rose, порано не им беа ич убави ама сега баш пријатно ме изненадија, стојат по 5 дена без лупење,стварно се многу добри, а и многу ефтини, по 45-50 ден се.Еве за овие зборам.
    [​IMG]
     
  7. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Се согласувам со Kристи.Навистина се прекрасни лаковите и не се лупат брзо.Имам ваков розов,црвен и бел и се прекрасни. :)
     
  8. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Мене ноктите ми се како на девојката, посебно кога ми се црвени, дури и поубави (да не се фалам многу). Ги сакам ептен. И машките до сега ми ги свиѓале. :$
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    па ги првлекува барем тоа го имам забележано кај дечко ми
    бидејќи имам малечки нокти кога ќе ставам црвен лак а тенот ми е бел,тој ми вика дека прстињата ми биле како бомбомчиња :lol:
     
  10. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mislam deka ubavo e sekogas da imas sredeni nokti,bez razlika lakirani,so gel neguvani,ili onaka bez niso :) vazno da se sredeni,nikoj ne saka da vidi izgrickani,neisecni i itn :D :D.Najubavo e da odis na tvoite nokti ti stavaat gel gi rastis i nemas gajle nekolku nedeli,sekogas se sredeni i ubavo izgledaat ;)
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Го гледав видеото што го остави Wild.Child , тие малите во средина што се ставаат , каде да ги купам ? и како да речам што барам ? :D
     
  12. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Јас моите циркони ги купив одамна во една продавничка од ГТЦ, но сега е затворена. Би требало да има на пазар, евтини се, но мој совет ти е откога ќе ги ставиш да се излакираш со безбоен лак бидејќи лесно се вадат. :)
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Утре ќе поминам и ќе прашам , интересно изгледа :) Фала Вајлд :*
     
  14. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    јас од кога знам за себе користам црн лак. Ноктите секогаш ми се кратки. Едноставно не можам да се замислам со друг лак. :)
    знам пред едно 7 години ми беше смешно кога ќе отидев во парфимерија да земам црн лак сите онака чудно ме гледаа, а да не правам муабет како ме гледаат кога идам да барам црн кармин :rofl:
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    црн кармин....јас тебе дефинтивно ќе те гледам како марсовец(без лудби ама стварно) :?:
     
  16. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Нема проблем ;)

    Анннни, тоа си е право на сопствен избор. Не би било убаво кога сите би биле исти. ;)

    (да не ме сфатиш погрешно, не ставам црн кармин :) )
     
  17. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    да да секако јас затоа напоменав да нема лудби,тоа е само мое мислење ;)
     
  18. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.815
    Пол:
    Женски
    Убаво средените нокти се симбол на хигиена,мислам дека привлекуваат внимание,посебно ако се жар црвени :)
     
  19. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    :rofl: мене сите ме гледаат како марсовец :rofl: ама добро тоа е сепак право на избор. Тоа е мој стил, добро за на факс не носам нормално или пред баба :D таква сум и неверувам дека некогаш ќе се променам. Можеби некогаш и нашава земја ќе има пошироки видици :P
    а сакав да те прашам што е лудби(не сум го сретнала тој збор до сеа :worried: )
     
  20. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Со сигурност знам дека долги нокти, а посебно надградба на нокти не привлекува никого од спротивниот пол! :shake:
    Тука ќе ги набројам и сите циркони, срценца, цветчиња, па во последно време ставаат и чипка на врвовите на ноктите...
    Знам дека е прашање на вкус, ама мене тоа ми е кич и џабе фрлени пари.

    Моите се секогаш куса до средна должина, важно е да се средени, практикувам француски маникир, а од лаковите посебно сакам црн, црвен, беж нијанса и една јака пинк боја (нешто ко логото на Т-Мобиле), на куси ноктиња, преубаво изгледа ;)
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.