1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку лакот за нокти го привлекува спротивниот пол?

Дискусија во 'Тело' започната од Lady-Mistique, 27 ноември 2009.

  1. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    дечко ми се пали на црни нокти ..што знам секси му биле ..:)
     
  2. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Секако дека добро негуваните нокти се секси.Ретко практикувам да ставам лак во боја најчесто ставам безбоен сјај за нокти или пак правам француски маникир.Дечко ми се пали кога нежно го грепкам со ноктите тоа многу го возбудава.
     
  3. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Јас мислам дека секое машко сака убави нокти и негувани раце. И да несака некој - јас сакам :D
    Секогаш ми се убаво налакирани или француски маникир, сама си ги правам. Гелови не ми се допаѓаат бидејќи ми делуваат вештачки и мора да ти ги стругаат ноктите прво, па после оди оправи ги.
    Во зима се лакирам црно, бордо, млечно бело, темно лила...а во лето розе, француски маникир...
    Внимавам лаковите да се мат, во никој случај седефасти ;)
     
  4. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Jas mislam deka so nezen, taka meso boja + malku svetki, noktite se mnogu privlecni!...
     
  5. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    Девојки какви лакови преферирате повеке мат или седавести(сјајни)или како да ги нарецам ај препорацајте некои мат лакови ама да несе изгор цени да бидат достапни како на голден росе и аура
    ПОЗДРАВ
     
  6. O.l.e

    O.l.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Обожавам средени нокти и нон-стоп пиштам по другарките ако на некоја не и се средени ноктите. Мислам дека машкиот пол забележува нокти т.е. разликува негувани нокти и запуштени. Јас преферирам француски маникир и можеби некоја понежна боја и на крај сакам некогаш да ставам и црвен лак :) што мојот дечко страшно го нервира бидејќи мрази црвен и црн лак и секогаш ми е лут кога ке ме види со црвен лак.
     
  7. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Дечко ми сака кога ми се долги и средени ноктите,но кога ќе успеам во тоа,тој не ни забележува :(
     
  8. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    За тоа дали ги привлекува или не,како и кај нас женските и кај нив е индивидуално.На пример,секогаш кога ќе ги налакирам ноктите,поготово француски маникир со некоја шара,дечко ми веднаш ги приметува,што многу ме радува :)
     
  9. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Привлекува и тоа како :D
    И мислам дека француски маникир е најдобро,иако знам да ги налакирам и во еднобојна јака боја како што е црвена и тоа како се заприметува :)
     
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Летово дечко ми ме приметуваше кога ќе се налакирав дречливо розе, жолто, зелено, плаво и ми викаше дека како циганка сум била :rofl:. Нема поима дека тоа е модерно :D

    Иначе кога ќе се направам француски, или многу сакам темно мат лила лак или бордо... никогаш не приметува. Само жени пријателки, другарки, колешки ме приметуваат.

    Мислам дека мажите не го приметуваат лакот во глобала, ни се воодушевуваат на него. За нив тоа е едноставно женска преокупација и женско задоволство! Ретко кое машко око забележува убав лак кај жена! Можеби само гејската популација :D
     
  11. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Не би рекла дека не ги привлекува. Мажите обожаваат женски раце, па мислам дека ептен би му паднало в очи додека и ги гледа и гали рацете, лакот да и е до пола излупен, или недај боже кал под ноктите. :tmi:
    А црвен лак стварно изгледа секси и дефинитивно ги привлекува. Се работи за раце, сепак со нив све правиме, приметлива работа се. :)
     
  12. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Пред се убави,негувани и средени нокти делуваат убаво за моето око,а нормално и за сечие друго.Сигурно дека никој ,без разлика дали е машко или женско не ужива во нокти кои личат на се освен на она што навистина се-нокти!

    Сакам да ми бидат секогаш средени- средна должина,лакирани со некој лесен лак или француски маникир,без подраснати кутикули и изгризани одокулу. ;) Со оглед на тоа дека рацете ни некако најизложени во дневните активности навистина би било фино кога ќе оставаат убав впечаток.
     
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.651
    Пол:
    Женски
    Па еве на пример мене другар ми има кажано дека црвен лак го привлекувало и го палело.
    Така да мислам дека маж сака девојка со средени нокти. Но не и во сите бои како што знаеме ние да искомбинираме и да измешаме се, бидејќи еднаш се смееа на таа тема другари како едно девојче покажало нокти со едно 10тина бои ... :D
     
  14. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Изгледот на рацете е огледало на педантноста на една жена.Не само мажите туку секој човек сака да види убаво негувана рака со средени нокти и мека кожа.Мислам дека бојата на лакот не е толку важна колку што е важно да е раката негувана и ноктите средени.Јас лично преферирам црвена боја на ноктите, некако ми е поелегантна, но некогаш си носам и нежни боички или француски маникир.
     
  15. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Колку и дали лакот ги привлекува машките ,не знам. Но, сакам ,обожавам и уживам кога ноктите/рацете ми се средени. Скоро секој или секој втор ден се лакирам. Многу поубаво се осеќам кога си ги гледам ноктите со лак, средени, а премногу често си ги гледам(по цел ден на компјутер) :lol:
     
  16. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Ги привлекува особено црвен лак.
    Еве случка со дечко ми
    Имам здрави и тврди нокти и не ми се кршат лесно па си ги растам и си правам маникири разни,и не фрлам пари за надградба а ноктите ми се преубави :$
    И така тој секогаш ми ги фали,гали,фаќа :lol: и еднаш ми беа темно црвени и ми ги гледаше и отиде демек до продавница по цигари и тој да отишол во цвеќара и ми купил ружа :lol:
    и ми ја носи и ми вика:За преубавите нокти,и најубавата насмевка на свет, те сакам мило и ми го дава :lol: а јас па ваква станав :wasntme: :wasntme: :wasntme: ме разгали :) :)
    Значи поентата беше дека има привлечност :rofl:
     
  17. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68

    се слозувам со овој коментар само сто јас не користам црвен лак и неколкупати имам добиено коментар како убаво ми стои таа боја на лак така да мислам дека има машки сто забелезуваат поздрав
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Па според мене ги привлекува. Сигурно не ги привлекува некоја со запуштени нокти, несредени и со црнила, леле одвратно :| Или пак некоја со расчупана и мрсна коса, со не негувана кожа и слично. Сакаат нормално девојката да биде средена да има мека кожа, средени нокти а сега за лакот, па што знам. Ама сепак најдобро е да се излакира со некој нежен лак, на пример светло розево или француски маникир и не премногу нападно и ШАРЕНО што многу женски знаат да прават. И катастрофа е кога ќе видиш некое девојче со лак некој триста бои, циркони некои безвезни изнаставани, ноктите испокршени, одоздола црнила.. облечена у стилу све ми боје лепо стоје.. и тако даље хахаха :D Мене ноктите додуше и јас знам да си ги запуштам, зашто некогаш не наоѓам време асално да ги истурпијам и јас па како ги турпијам накриво хахаха :$ Лак не ставам, а и не ми даваат само ми грака нешто по дома татко ми, чувај боже..и така. :)
     
  19. Snegulkaa

    Snegulkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    44
    Не знам колку лакот за нокти го привлекува спротивниот пол ама со сигурност знам дека ноктите сами по себе привлекуваат. Секое машко, според мене, сака кога ќе види убави, долги (што не мора секогаш да значи, може и да се кратки, но сепак средени) нокти.
    А пак доколку се налакирани ноктите уште поубаво :)
     
  20. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    [​IMG]
    [​IMG]
    вакви имаш во ким сега не од оваа фирма ам овој тип и се до 280 денари

    и на титаниа, каде има повеќе избор на турпии од оваа фирма.
    http://www.titania-fabrik.de/filead...Broschueren/TITANIA_Catalog_200911_lowRes.pdf
    [​IMG]