1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку лакот за нокти го привлекува спротивниот пол?

Дискусија во 'Тело' започната од Lady-Mistique, 27 ноември 2009.

  1. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    според мене убаво налакираните нокти не е од голема пресудност кај едно машко,но сепак иако мислиме дека ноктите се најнезабележливиот дел од телото,се лажиме :D мене ми се има случено многу пати да добијам позитивни коментари од страна на некое машко за убаво средените нокти
    и да !:) јас сум секогаш ЗА средени и убаво налакирани нокти..иако некогаш знам да направам и по некој ислучок :D :angel:
     
  2. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Јас мислам дека го привлекува и тоа многу ;) особено за црвениот лак е научно докажано.и мене ми се допаѓа кога ќе видам девојка со убаво срдени излакирани нокти а не па машко.инаку најгрдо ми е кога ќе видам девојка со несредени нокти,излуштен лак :puke: ова сигурно не би привлекло никој.кога девојката има црвен лак на машкото му делувала моќно и сигурно-ова го прочитав некаде. :lol:
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    Муабетов со лаков ме потсетува на брат ми, кој е неколку години постар од мене.

    Имав еден период во средно кога се лакирав со темно кафени и црни лакови. И јадеме еднаш дома, ме гледа во нокти, и ми вика: „Те молам тргни ги бубашвабиве од маса. Јас јадам на масава“ :D
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Мислам дека многу малку од мажите ги забележуваат ноктите на жената, за тоа се задолжени другите жени... Добро имам видено и мажи кои го мразат лакот (особено црниот и црвениот) , сакаат природни нелакирани нокти... Мене дечко ми ми ги лакира ноктите, и кога го прави тоа сум многу среќна... А што се однесува до привлекувањето мислам дека не привлекуваат само можат да одбијат.
     
    На aerodrom му/ѝ се допаѓа ова.
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Доволно е да се средени, премачкани со сјај или француски маникир. На мажот ми тоа му е ок, а оние јаки бои кои вриштат :tmi: абе одбивни се. Се е ствар на вкус, можеби некој се пали на долги црвени нокти....
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Убаво средени -црвени ама потемна нијанса црвено не онаа дреч-кој не би го привлекла :) мене дечко ми секогаш ми го приметува лакот и си добивам пофалби од него,а веќе и тој знае кој ми е омилен-стандард па знае да ми донесе таков...сепак прашање до вкус е-не гледам зошто некому би му бил одбивен лакот за нокти |(
    [​IMG]
     
  7. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ма веќе и на нив крај не може да им се фати! Некои го приметуваат лакот на ноктите, некои не......Ама во едно сум сигурна, 95% од момците ги презираат темните нијанси на лакови за нокти (јбг, јас ги обожавам) хуху.
    Сум забележала дека повеќето од нив се восхитуваат на најобичен френч. Па, девојки........дури да го фатите правете френч, откако ќе си легне на брашното удрете му ја на темни нијанси хахах
    Се зезам.
    Сепак мислам дека треба да си држиме до стилот, лакирајте се како сакате !!!
     
  8. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Ожени го пред да ти го земе некоја друга! :lol:

    Инаку мене ми се допаѓаат негувани нокти, без разлика дали се излакирани (или не) со темен или подискретен лак. Единствено не можам да ги поднесам тие светкавите лакови и во никој случај - предолги вештачки нокти! А мислам дека и на машките ќе им падне во око ако девојката има или нема средени нокти, впрочем како и се друго (косата, шминката...) :)
     
  9. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    За мене една од најважните опсесии ми се ноктите.Премногум сакам средени нокти и никогаш не сум излегла од дома со несредени нокти ,преку ден се лакирам и се со разни шари.Не ми е жал за многу потрошеното време бидејки уживам во тоа и го правам за себе а не за машките што ке мислат но мислам дека се воскитуваат на интересно направени нокти па и ме прашуваат како можам така :D
     
  10. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    бордо или црн,иако мм не сака црн ја си сакам :D
     
  11. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Сакам секогаш да ми се средени ноктите,без разлика дали на него му одговара или не.Кога ке ги погледам рацете и ноктте убаво средени се чуствувам многу убаво.Се лакирам речиси секој друг ден зависи од локот како стои.ако еден ми се залупи веднаш ги бришам.Сакам секакви нијаниси пд најсветли до најтемни со исклучок да се мат.
    Можеби 40% од машките ги приметуваат ноктите и бојата секако,Но мислам дека секое машко би ги забележал излупените и несредените нокти на една девојка.
     
  12. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    'Можеби 40% од машките ги приметуваат ноктите и бојата секако' ... Јас би рекла дека 99,99% ги приметуваат ноктите на рацете :) И да не ти ги коментираат ноктите доволно е да го фатиш нивниот поглед како ти ги гледаат рацете,а и јас што имам зборено со мои другари дефинитивно потврдиле дека ги привлекуваат убаво средени нокти со средна големина,а црвената боја за секси ја сметаат.И исто така и прстите на стапалата многу ги загледуваат,сакаат и таму средени нокти не само на раце. :) :inlove:
     
    На ANELIJA и maca99 им се допаѓа ова.
  13. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Искрено јас имам забележано за жолтиот лак, но дреч. :P
     
  14. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    минатиот викенд кога бев на семинарот во александар палас, приметив како дечкото што седеше до мене, ме гледа како си ги гледам ноктите, значи дека сепак приметуваатмашките какви ни се на нас шенските ноктите(ми беа средени и налакирани во светло сребрена боја, па така да беше ок) :lol:
     
  15. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Секое машко сака средена женска.
    Малку шминка,колку да изгледа поелегантно,косата средена,и мислам секако дека спаѓаат и ноктите тука.
    Кога ќе видам некоја лепотица низ град,а со излупени или кратки нокти,некако одма ми се менува мислењето,иако и мене секако ми се случува да имам излупени нокти,најчесто од нервоза ги лупам. |(
    Што значи,ги привлекува. :)
     
  16. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    Се потсетив на мојот бивши дечко :D :D :D На него му беа фетиш ноктите особено на нозете тие да се во црвена боја ( Ниедна друга :D :D :D ) а на рацете француски маникир...Тоа го палеше ама не се сите машки исти сегашниов приметува ама не го возбудува ова,а нормално е да сакаат нивната девојка да е средена :)
     
  17. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    јас мислам дека има некои машки кои ги привлекува лакот ама и некои кои гледаат дали се уредно средени моите нокти секогаш си се налакирани во зависност од тоа какво ми е расположението сега обрнав на појаки нијанси и неможе да не останеш незабележана.
    инаку волфче пробај со мат нијансите мислам дека се некако потрајни или стави лак со светки повеке време го држи лакот додека оние како металик нијанси што се на мене само еден ден ми се на ноктите и нив ги избегнувам.
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  18. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Зависи кој лак, мене Golden Rose најмногу ми седат, дури 5-6 дена и оние на Catherine Arley ми се доста квалитетни :)


    А за тоа дали лакот за нокти го привлекува спротивниот пол незнам, немам приметено, ама знам дека ми е одвратно да видам девојка со несредени нокти, поготово многу ми е гадно долги излупени нокти :puke:, а мислам дека и спротивниот пол би се согласил околу ова :D
     
  19. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Сепак ние женските сме тие што ги загледуваат ноктите на другите женски. Машките се зафатени со гледање на други делови од нашето тело. :D
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Мислам дека ги привлекува. Многу е важно за една девојка да има средени нокти, должината не е толку важна,туку да се средени и да не се излупени. Многу ми е одбивно и неуредно кога ќе видам некоја со излупен лак. Дефинитивно ноктите се важен дел од изгледот. :)