1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку лакот за нокти го привлекува спротивниот пол?

Дискусија во 'Тело' започната од Lady-Mistique, 27 ноември 2009.

  1. ButterflyWings

    ButterflyWings Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    9
    Исто и јас секој ден ги лакирам ноктите,сега обожавам да се лакирам со дречливи бои ,тие ми се хит и нормално да ми бидат кратки :) Не сакам надградби,со шарки-барки,ете француски маникир може :) За колку ги привлекува лакот за нокти на спротивниот пол не знам,но сигурно дека ако не се уредни не ги привлекува :) Ме иритира излупен лак,значи АМАН само ќе кажам!!!Ако некоја нема време за лакирање немора да ги лакира,и без лак можат да бидат привлечни,ако се чисти нормално и убаво скратени...и не е само долги нокти да имаш,еден вика друг не слуша(и тоа ме нервира) :)
     
  2. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    моите во најголем дел од времето се кратки, многу ретко ги пуштам малце, за да им направам француски, инаку никогаш не користам дречливи бои, а нежни нијанси сите ги имам.... :clap:
    и секако кога немам мн време за средување ми се кратки, чисти и обоени и лакирани со проѕирно лакче.

    П.С. најомилени лакови ми се аура и голден росе....Позз :)
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ги привлекува и тоа многу а кој не би сакал да има девојка со средени нокти тоа е дел од секоја жена и дел од хигиената секако
    дечкоми го привлекуваат убаво средени нокти моментално ми се ноктите со гел француски маникир па мене ми е убаво кога ќе се погледнам во раката а секако пријатно е и друг кога те гледа едноставно убави раце негувани ја отсликуваат жената сум за постојано средени нокти ;)
     
  4. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Не толку лакот, колку средените нокти многу ги привлекуваат машките... :)
     
  5. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Црвен лак дефинитивно многу привлекува, сегде тоа се пишува по сајтовиве.
    Инаку и ја сум за надградба, па после раат да си месец дена!
    али послем ноктите си знаат како им е.. меки премеки, лесно кршливи.. за греота :)
    Ама ке ги мачам јас ! Од мене така лесно нема да се извлечат! :)
     
  6. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    како машко морам да кажам дека ноктите не ни се толку мн битни колку што мислите, повеќе тоа за вас е :D иначе ако веќе треба да бирам би одбрал нокти кои што се излакирани со проѕирен лак и на крајот да се со бел лак, вака нешто незнам како точно да пишам ваљда се разбираме? :P
     
    На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. L-a-d-y-Bug

    L-a-d-y-Bug Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    52
    Се разбираме :) мислиш на француски маникир :)

    Инаку јас сакам секогаш да ми се средени ноктите и обрнувам многу внимание на тоа.Не ми се многу долги и ги лакирам најчесто со неутрални нијанси
     
  8. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    е бре DeepBlue сега ни ги сруши сите фантазии, хаххахах ! :)
    како и да е, јас секогаш си ги средувам ноктите. Со дечкото со кој бев, и здравје боже со кој што ке продолжам ( пошто сме на пауза малку ) ептен ми ги сакаше ноктите со циркончиња лево десно, па неможам да кажам дека и не приметуваат машките ништо :)
     
  9. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    леле јас се извинувам што ви ги срушив сите фантазии :$ :P инаку прочитав некои дека пишале дека црвениот лак најмногу привлекувал хххх колку само нема врска, може само да ти го одземе вниманието на секунда зашто онака мава у очи 8) али стварно девојки не ни се битни ноктите како ви се средени, доволно е само да бидат чисти, јас искрено не би полудел по некоја само ради тоа што ноктите и се нешто посебно :lol:
     
  10. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Ги користам лаковите на Голден роуз. Се лакирам обично со црн и темно црвен (бордо) лак, впечатлив е од страна на другите, се приметува да, ама мене ми се допаѓа...

    Лакот за нокти (воедно и ноктите се разбира) го привлекува спротивниот пол доколку е убаво среден, според мое мислење. Значи ги привлекува доколку се стокмени како што треба :)
     
  11. Lucky.Charm

    Lucky.Charm Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    Многу лошо би изгледало за девојче според мене да има несредени нокти или изгризани. Едноставно не и личи :/ А јас мислам дека црвениот лак навистина ги привлекува машките. :)
     
    На srcekrsacka и Special.Someone им се допаѓа ова.
  12. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не се замараат многу со тоа каков е лакот која боја или слично! На едно машко според мене битно му е девојката да има средени нокти и на рацете и на нозете,да не бидат изгрицкани,излупени и сл. на тој начин секоја девојка добива префинет,среден изглед и раката секако многу поубаво изгледа! ;)
     
  13. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Moј беше на прв date оти имав тегет ооо тегет боја на нокти, со примеси на бордо-окер-виолетови нијанси. А откоа се фативме, коа опнав на нокти мрсул боја, веќе беше мој. ;)
    Мислам wtf со сите овие истражувања ?! :^)
     
  14. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    црвен лак делува и црн :D
     
  15. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Јас мислам дека машките не ни приметуваат дека ни се налакирани ноктите :lol:
    Тоа е последно нешто што би гледале или би ги привлекло.
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Ооооо да знаеш како приметуваат :lol:
    Овој мојот примети дека пред црвениот, бев лакирана со син (имав линивче од половина милиметар на крајот од ноктот; не можев да си го добришам бидејќи ми беа разранети кутикулите).
     
    На Ann.94, Black.Beauty и Mini-Mouse им се допаѓа ова.
  17. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.989
    Пол:
    Женски
    Зарем лакот за нокти е важен да се привлече спротивниот пол :^) ????Не би рекла,иако на некој начин зборува за личноста што го носи.
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дечко ми нон стоп ми ги гледа ноктите,нон-стоп ми коментира,за боја, за лак, за шарка....баш ми е мило што таков мал детал тој го заприметува.
     
  19. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    да и јас сум го приметила тоа црвениот и црниот барем мојот тие бои го привлекуваат :)
     
  20. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Зависи до машкото! Претходните дечковци воопшто не ни приметуваа, а сегашниов сака кога ми се средени ноктите :)