Колку македонскиот работник има избор?

Дискусија во 'Барање работа' започната од Tanjamm, 7 декември 2016.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.342
  Допаѓања:
  6.162
  Дали кај нас работникот има избор да си замине на друго работно место ако не е задоволен? Јас мислам дека во Македонија можностите се мали. Работа тешко се наоѓа и никаде ништо не е сигурно. Што мислите вие?
   
 2. devojka54

  devojka54 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  43
  Процентот на невработеност ти кажува колкави ти се можностите за избор, ама оној реалниот а не тој што го гледаш на тв. Освен ако не си програмер или некоја таква дефицитарна струка изборот е скоро нула.
   
 3. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.475
  Допаѓања:
  2.034
  Пол:
  Женски
  izborot se sveduva od prodavacka na kenlerka ili sivacka da odis, se znae izborot. zatoa mladite si zaminaa od mk
   
  На Tanjamm и okcenzi им се допаѓа ова.