1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку најдолго би чекал?

Дискусија во 'Секс' започната од easyyyyy, 21 јануари 2011.

  1. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    Што мислите колку најдолго може да чека некој да му "дадете" , особено ако сте невина, а да е навистина заљубен во вас..?

    Според мене, машките не можат да издржат долго без секс особено ако се некои фраерчиња...но сепак мислам дека кога станува збор за љубов ,сето тоа можи да се одложи...само прашањето е која е крајната граница на издржливост,т.е максималното време на "чекање" :D Дали постои можност да му здосади од чекање иако ве сака???

    п.с сакам да слушнам и машки коментари :P
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    Па зависи најмногу од возраста и од самиот дечко, не може да се генерализира.
    Има некој тинејџер што е од поповлечените па и година ќе те чека, ама има и што ич нема да те чекаат :D Исто и со повозрасните.
    Како и да е, за мене повеќе од 5-6 месеци пренемагање, па уште со редовно гледање е веќе фолирање, па и да те сака ќе му пукне филмот па ќе те откачи.
     
    На Macorot vo Cizmi, Lolo5 и iloveyou29 им се допаѓа ова.
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    A јас мислев дека сексот си доаѓа сам по себе, и дека не е автобус, па ајде ќе чекаме... :wasntme: :lol:
    A би *чекал* богами ако те сака, и те цени! Cамо не знам зашто JAC би чекала и би се измачувала на 18-19 години невина и напалена :)
     
    На Lolo5, LaraSolare и mims-89 им се допаѓа ова.
  4. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Зошто да не чека долго? Би чекал ако те сака искрено, а според мене ако ти бара уште на 1 месец тоа ми изгледа некако... ;)
     
    На Lolo5 и 9021 им се допаѓа ова.
  5. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Сексот е потреба, може да чека некое одредено време но ако има некоја секс понуда не верувам дека ќе ја одбие. Па секако дека ќе му здосади чекањето, неможе некој со години да чека, потреба е.
     
    На sj *O*, Lolo5 и iloveyou29 им се допаѓа ова.
  6. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    400
    Јас сум во врска со мојот сегашен дечко година и 7 месеци и не сум имала односи пред него и сега тек решив дека сум спремна и дека сакам да имам нешто повеќе со него... Јас имам 19 а тој 22 години... А и не дека не е фраер или незз си што, знам мн девојки кои гаат надежи за него и е мн згоден, паметен и привлечен... Ама ете... Затоа мислам дека кога тој успеа да чека толку време секој може, ако машкото вистински сака ќе ја чека девојката додека таа не се чувствува подготвено... :D
     
    На Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Јас му дадов на 2 години и месец... :)
    Некој кажал TRUE LOVE WAITS, браво :clap:
    Секако дека нема да му здосади да чека, како што кажаа и другите девојки ако те сака ќе чека, сепак тоа не е нешто за коа што треба да се брза. Треба да се случи во момент кога ќе се чувствувате подготвени за тој „голем“ чекор. :)
     
    На Lolo5, cresa-jagoda, srci и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    345
    Ако те сака ќе чека,тогашниот дечко ме чекаше една година :D

    thatsmysecret никогаш не можам да поверувам дека имало такви парови кои имаат врска две години и сеуште немаат секс.Чудно.
    Одсекогаш мислам дека до една година и потоа ајдее :D :rofl: :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Јас него го чекав :D :D
    Алал да им е на дечковците што толку ве чекале...добро сте ги истренирале :lol: јас бев доволно зрела и сигурна во чувствата, знаев што сакам и тоа само по себе си дојде. Нема тука чекање, се работи за чувства, емоции, зрелост и мислам дека треба спонтано да си дојде, а не сега да му кажеш ај за една година или за 5 месеци...од кај знаеш дали ќе бидеш со него до тогаш и дали ќе бидеш спремна за тоа. Јас не викам да му дадеш на прва вечер, ама сепак колку и да те сака ако е повозрасен, нема да те чека.
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522

    Апсолутно. Посебно ако пред тебе бил сексуално активен. Сигурно нема да се расправа со некоја 1 година и да ја чека толку време додека она сфати дека он е принцот на белиот коњ.

    Јас имав на 16 години кртка врска со личност 5 години постара од мене. Колку и да биле силни неговите чувства кон мене, он сакаше секс т.е. му требаше, јас не бев спремна и фино лепо се разделивме
     
  11. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Па ако и тој е невин можи ќе чека одредено време 1 или 2 години ама ако не е ако му излезе некоја понуда не му се верува дека ќе одолеј тоа е потреба и да не сака ко ќе се загреј ќе го направи тоа
    Не викам дека сум му дала на првата вечер но кај мене така се превртија работите мислам дека бев спремна и му дадов не се каам за тоа ни малку затоа што верувам дека ќе останиме заедно а другото од госпо зависи :lol:
     
    На Macorot vo Cizmi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Cija-si

    Cija-si Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    50
    уопште неможам да во го сфатам тоа „да чека’’
    уште во старт тоа го преправам во - „да чекате“
    а девојката ко божем, шо рече некој погоре, автобус е па ќе ја чекаш....божеее

    ако партнерот не те возбудува за да имаш односи со него уште одма, ако не постои таа привлечност уште одма, не верувам дека би стапила во врска со него така? (освен ако има некоја друга $$$ привлечност)
    - е сеа да не се разбереме погрешно дека треба одма да си дадете, нели еден месец два е ок....али и се зависи од редовноста на гледањето и тоа колку ке се зближите, или раздалечите за тоа време....но сексуалната привлечност секако дека постои уште на стартот....во зависност од емоциите расте или опаѓа, но не го сфаќам она врвното ниво да го изгориш со „недавање’’ :о

    љубов не се кажува со зборови, љубов се докажува на дело...а ова дело е врвот.... знам дека ќе наиде размислувањето на негодувања ама сите саката кога партнерот ке ве плесне по задникот и ќе ви рече ве сакам :)
     
    На sj *O*, Lolo5, iloveyou29 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Зошто ти е чудно?Јас бев во врска 3 години и немавме секс. :$ :D


    Инаку,да не бидам оффтопик...
    easyyyyy јас мислам дека нема правило кога треба да се направи тој чекор.Ако си сигурна дека те сака,ако ти го сакаш него и ако си спремна,зошто да чекате?!Ако и ти го сакаш истото што и он,зошто да не,или ке чекаш да се натрупаат уште неколку месеци за да бидат повеќе :D Шала... :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. macence05

    macence05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Ние имавме односи на 2 ипол години од нашата врска, ме чекаше и многу ми е мило поради тоа... ама орален секс имавме често, такада не е дека сме биле без ич :rofl:
     
    На Фани12 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bones

    bones Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    10
    Same here :D :D само без орален секс (бар не за него :lol: ) ама имаше, ај да речеме многу акција.
    И си чекавме додека не бев подготвена а после сама си побарав :lol: :rofl: :clap:
    О и тоа дека тоа колку ќе чека зависи од тоа дали е повозрасен или не, не мора да значи. Дечко ми е 4,5г. постар од мене. Значи ако јас имав 19 он 23-24. А кога ќе кажам дека имам пријатели маж и жена кои немаа секс пред да се земат (мажот имаше околу 26) а беа во врска долго време, ретко кој ми верува ама вистина е. Зависи од тоа колку те сака и колку е посветен на врската.
     
  16. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.038
    А што викате за 6 години? :lol:
    Е да. Не зборам за мене туку за friend of mine. Заедно се од 13 годинки а таа го држеше до 19 години. Издржа бре. Е па indeed true love waits. :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Па еве и мојот си чека.. 1 година сега во август и си чека... 5 години сме разлика јас 16 тој уште има 20 нема наполнето 21 .. и ми рече дека ќе ме чекал дека бил стрплив .. јас му реков кој чека ќе дочека... ама сега веќе некако...како мене да не ми се чекаа..премного сме поврзани и мислам дека тоа е ТОЈ... :$
     
  18. irena-10

    irena-10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    882
    Според мене се е до годините; нормално ако имаш 16, 17 дека ќе чекаш една година, две, јас на 21 година чекав 3 месеци, трагичното е што јас сакав ама сакав да почекам да видам како ќе се одвиваат работите. Тој прво мислеше дека се зафркавам за тоа дека сум невина ама кога виде дека стварно сум рече, ова е прв и последен пат да разговараме на таа тема, така рече така беше, после 3 месеци го изненадив, сама сакав и еве сега сме заедно 1 година. И сакам да кажам дека не е важно колку време сте заедно, туку каква близина имате, како се чувствувате покрај него, и нормално според мене возраста е многу битна. :)
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. 9021

    9021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3


    Истото го мислам и јас.
    Ако инсистира уште на прв месец тоа е од корист 100 %. :^)
     
  20. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.682
    А што мислите дали додека чека, прави нешто на страна со други?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.