1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку најдолго би чекал?

Дискусија во 'Секс' започната од easyyyyy, 21 јануари 2011.

  1. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.312
    Абе уствари муабетов тука у глобала е дека ако некоја ,, дава ,, од прва, не значи дека е курва, или ако ,, дава ,, после прва брачна ноќ, не значи дека е Богородица.

    Ете тоа е уствари муабетот.
     
    На babysoul, Lolo5, Luminary и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.677
    Пол:
    Машки
    Другар од средно има врска веќе 7-8 години...
    И така една вечер се јавува девојка му да искачаат низ град, овој вика не вечерва, и така она искача...
    После недела дена ја имам не фејсбук гледам и честитаат веридба, и ај викам да се јавам на другаров да му честитам... не сум верен , како бе твојата се верила па викам ајде ти мора да си...
    Во австралија сега си живее женска му.
     
    На Dust и honey.11 им се допаѓа ова.
  3. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ако сум заљубена нема да чека долго, ако не сум нема да дочека никогаш, и така.
     
    На sweet dreams **, Tanjamm, Згодната и 4 други им се допаѓа ова.
  4. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Здраво женски слушајте вака излегувам со еден се имавме мувано неколку пати еднаш отидовме дома кај него и се одеше спонтано ама затоа што сум невина и не сум спремна го запрев и немавме секс и бидејќи тој отворено зборуваше со мене и ја го прашав отворено општо колку време би чекал некоја.Ми рече месец дена е сеа ние продолживме да излегуваме и да се муваме не се десило пак да одам кај него дома.Не сме дечко и девојка и не сме збореле ништо околу тоа е сеа не можам дасватам дали сака да бидеме мувачи или нешто повеќе и не знам дали е со мене само за да му дадам ваше мислење...позз
     
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    Прво девојче...
    Решете на што сте..

    А откако ќе решите, кажи му дека 1 месец е малку и ако сака да е со тебе, ќе те добие само тогаш кога ТИ ќе посакаш, а не тој...
    А ако не му одговара, секогаш ќе најдеш некој на кого му одговара.


    Немој да легнуваш со некој што не те смета за вредна! Вредна да те чека, вредна за секој момент поминат заедно...без секс, во запознавање и зближување.
    Секогаш има некој што душата би си ја дал за тебе и ќе те чека и еден век ако треба..
     
    На Adorabela, Animali, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
  6. lara22

    lara22 Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Секој маж е различен , ја пример изгубив невиност со човек кој ме чекаше, но кога ме скина не протече крв и ме направи дека претходно сум имала се каравме и не бидна ништо од нас, сега сум во прекрасна врска со човек со кој легнав мн брзо да не речам во една вечер ради кое се срамев и бегав од него се кријав но сепак ме пронајде и под дрво и камен ме најде сега сме заедно и ден денеска (години,години) и никогаш збор настрана ми нема кажано. Сепак зборот ми е тука нашиот народ малце поразлично размислува
     
    На hermosa, Romancer, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. lara22

    lara22 Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    и во една вечер да е но да е од срце , слушај си само срцето самото тело че ти кажи дали си подготвена или не. И никогаш не го планирај.
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Формулата за чекање гласи 29 дена, 5 часа и 3 минути од моментот на изговарање на машката единка Y дека ќе ја чека женската единка X. Ако е кажано додека сте навечер во диско форумулата се квадрира и се множи со 0, а ако е кажано преку ден, на семеен ручек кај твоите, на форумулата се додаваат 365 дена.
    :d::drunk:
     
    На BojanaLegija, Lolo5, Aleksandar1212 и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас како Џентлман , ќе и дадам предност на жената кога сака тогаш. Не за друго јас сум спремен уште кога ќе каже здраво Јипман.
     
    На Tanjamm, jasbi, Згодно Момче и 3 други им се допаѓа ова.
  10. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Во релативно нова врска сум. И двајцата сме во 30тите години. Но, јас сум имала секс само двапати во животот, а и сум некоја варијанта на асексуалка, па сексот не е потреба за мене. Знам дека е индивидуално колку би чекале до прв секс, но еве, колку долго станува веќе предолго според вас?
     
    На Animali и Lolo5 им се допаѓа ова.
  11. najjacha

    najjacha Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2018
    Пораки:
    744
    Допаѓања:
    579
    Пол:
    Женски
    После 2 години според мене е предолго. Љубовта треба да ви се надоградува.
     
  12. Romancer

    Romancer Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2017
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    337
    Пол:
    Машки
    Разбирам да чекате бидејќи немате потреба, не сте спремни и слично.
    Не разбирам чекање од "морални" причини, се лопотете, се драпате ама ти чекаш бидејќи имаш зацртено дека морално е да поминат 3, 5, 10... месеци а кога си одиш дома ќе буткаш прсти и ќе се задоволуваш со дилдо.
     
    На babysoul, Alisa22, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
  13. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Zasto da se ceka ako i dvajcata go sakaat toa. Ako ima kade nema potreba od planiranja, spontanosta e najubava.
    Ako ljubovta e vistinska, a nekoj od partnerite ne e spremen togas vredi da se ceka
     
    На Macorot vo Cizmi, Alisa22, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. wildone

    wildone Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    80
    Не се однесува на моментот на "губење невиност". Едноставно ме интересира дали постои некој период кој треба да помине до првиот секс во нова врска.
    Да ја дообјаснам ситуацијава..
    Сум имала само една претходна врска од 4 години. Бившиот беше моето сексуално искуство.
    Сега сум во друга врска која има нормален тек но после 2 месеци сеуште сме на basics.
    Некое Ваше толкување? Да чекам, да иницирам (доколку да-како?)
     
  15. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.131
    Допаѓања:
    10.723
    Пол:
    Женски
    Мислам дека зависи од твојата и неговата возраст и колку сте сериозни во оваа нова врска. Јас со првиот бев во врска скоро 8 години, а со следниот (сега маж ми) од старт започнавме да излегуваме со намера за сериозна врска. Бев 26 години и сакав планови за фамилија, а сексот го сметам за многу важен за убава врска. Спиевме заедно на третиот состанок на моја иницијатива. Откако видовме дека имаме хемија, врската ни стана прилично сериозна, и се земавме за помалку од 2 години. Да беше сексот лош не верувам дека воопшто ќе инвестирав време во врската.

    Да бев малку помлада, сеуште на факултет и слично, со полабави планови за иднината, сигурно ќе почекав повеќе. Ама не сметам дека има правилно време за чекање. Кога ќе се чувствуваш убаво во врската, тогаш.
     
    На wildone му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Господе Боже!!!
    И ова ли е 'проблем' сеуште???
    Во кој век сте??

    Се ебам, кога ми се еба!
    Не мерам со календари, часовници, штоперици!
     
    На Annath, babysoul, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    На вториот или трет дејт имавме односи ,никој никого не чекаше,јас сакав тој сакаше и тоа е тоа ,не глумам светица како тука некои. Сега ќе чекам да поминат месеци години да ме прогласат за саинт мери па после :rofl::rofl:
     
    На Macorot vo Cizmi, Romancer, diskreten32 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Би "чекал" онолку колку што е потребно за девојката да се осети спремно. Нормално ако ја сака. Не сите можат да легнат во првите неколку состаноци. |( Тоа е индивидуално и апсурдно е да нагаѓаме кога е правото време за тоа.

    Ние прв пат имавме однос после скоро 1 година сериозна врска. Ниту ме форсираше, ниту ме напнуваше кога ќе бидам спремна. Секогаш ми велеше ти кога ќе се осетиш спремна тогаш, дури ме праша неколку пати дали сум сигурна тогаш кога му реков дека сакам да пробам. Не беше многу едноставно бидејќи невина бев, а и пред скоро една година оттогаш прв пат во животов се бакнав (со него).

    Се знае, ако инсистира многу и не му се "чека" значи не те почитува воопшто.
     
    На Someonespecial, IM.TMKQ, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Добро, ама овде стануваше збор за тоа 'женското да чека, за кога е 'прикладно' да се има секс'.
    Ко демек: Не му 'давај' одма, нема да те цени.

    Ако не те цени оти сте имале секс на првиот дејт, не ти ни треба.
     
    На Annath, babysoul, Amellie13 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Баш така, затоа реков индивидуално е кај секој. Некоја може да е спремна уште на првиот состанок "да му даде", на друга може да и требаат недели и месеци.

    Во никој случај тоа не ја определува вредноста на девојката. :)
     
    На WildMk и babysoul им се допаѓа ова.