1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку најдолго би чекал?

Дискусија во 'Секс' започната од easyyyyy, 21 јануари 2011.

  1. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Се зависи од енергијата што ја има меѓу двајцата ама јас лично не би чекал после 4то гледање, до тогаш само ќе проценам дали би сакал да имам секс со девојката или не. Чекање за секс не вреди.
     
  2. Alexandraaa21

    Alexandraaa21 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2023
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Zdr ima eden tip pisuvame samo, a se znaeme onaka 5 meseci, na drugarka e rodnina i retko koga ke ide kaj nea moze ke go vidam epten retko stvaeno, povrzani sme mnogu, zborime sekoj den, i dojdovme do toa da izlezeme konecno, ama bi sakalaa prv dejt da ni bide na kafe, i sve..I on mi kaza i 100 pati bi se videl so mene a da nemame nistoo..Pa vaka sovet od vas, kolku vreme da cekame, nejkam da brzam, i da bidam lesna dali od vtor dejt e normalno ili da cekam? So prviot imav na 4 dejt se izglupirav i ete posle toa za nekoja nedela se odaleci od mene, prestana da mi pisuvaa..I sega se plasam da ne se povtori istoo, inace jas sum 20 toj 22 ?
     
    На t.a.m., Arjanit2021 и Nucci им се допаѓа ова.
  3. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Ako doslo do cekanje, koe momce ne moze da ceka neka si odi, dusicke. Vie ste seuste deca, a i vozrasen maz kje ceka ako treba, da ne se zamaras za toa. Sega jas ne vikam da go stavis na celibat 1god., tuku umereno, se da si dojde normalno, ne iznasileno.
     
    На Arjanit2021, cresa-jagoda и Alexandraaa21 им се допаѓа ова.
  4. t.a.m.

    t.a.m. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2021
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    211
    Чекор по чекор за се си има време.
    Кога сама ке видиш дека дошло време тогаш.Без брзање
     
    На cresa-jagoda и Alexandraaa21 им се допаѓа ова.
  5. Wideperpetual

    Wideperpetual Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    540
    Допаѓања:
    638
    Пол:
    Машки
    Ако си малце паметна и не сакаш да бидеш изиграна или злоупотребена ќе го држиш неколку месеци "сув'' во спротивно има огромна веројатност кога ќе го добие тоа што го сака да те откачи или да си најди друга. Сум дружел со такви луѓе и од машка перспектива ти кажувам мнозинството машки ако во краток период од неколку недели или месец добијат секс од девојката добиваат впечаток дека е лесна и не ја вреднуваат доволно и ако им излезе шанса одма ќе ја заменат со друга. Ако некој те сака доволно нема да му биде никаков проблем да почека додека не бидеш спремна за тоа а и многу повеќе ќе те почитува и цени доколу не го добие лесно тоа што го сака. Ако му се брза и не може да чека се знае какви му се намерите.
     
    Последна измена: 8 февруари 2023
    На Michaelalala, cresa-jagoda и Alexandraaa21 им се допаѓа ова.
  6. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    Kolku sto i e nejze potrebno.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Medea.

    Medea. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2022
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    874
    Пол:
    Женски
    Колку деградирачка тема за женскиот пол и тоа на женски форум. Колку време ќе чека за да му "дадеш" Што да му дадеш?
     
    На sj *O*, elenaa0805, elimkd и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Antoninaaa

    Antoninaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    4.536
    Секојпат кога читам мислења од темава се мислам дали треба да одам по вода со стомните во носија од селската чешма.
     
    На kikkki, Biljarkata, sj *O* и 9 други им се допаѓа ова.
  9. Maaaaaaaaar1

    Maaaaaaaaar1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2022
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Женски
    Мене ме чекаше месец и кусур.На моја иницијатива имавме однос.
     
    На Arjanit2021, Ceci16 и Robbie M им се допаѓа ова.
  10. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.600
    Допаѓања:
    34.217
    До прва брачна ноќ, не сакам одма шо даваат, оти се лесни мужи шо логички дале на сите, и истенчен им е од многу употреба. Домаќин си е домаќин. После ќе си го издресирам.
     
    На kikkki, CameliaMiller, Biljarkata и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.756
    Пол:
    Машки
    Еве ти едни такви тројца домаќини од кои можеш да бираш и на кои исто желбата за наоѓање на домаќинка им е доста голема.



    Среќно :hai:
     
  12. Medea.

    Medea. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2022
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    874
    Пол:
    Женски
    Мислам дека најдобро е да чекаш додека не те побара за жена ,сигурно си е сигурно плус нема да испаднеш така лесна ќе му докажеш дека си вредна девојка и права домаќинка ќе му переш ќе му готвиш ќе му носиш пиво на фотеља додека глеа фудбал .
     
    Последна измена: 5 мај 2023
  13. Medea.

    Medea. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2022
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    874
    Пол:
    Женски
    Аууу страшно , мислењево вришти од шовинизам и сексизам. Ама тоа е тој балкански менталитет . Добиваат впечаток дека е лесна и не ја вреднуваат? Јас таков впечаток добивам за 99% од мажите посебно тие со вакво размислување ќе си останат со к*рот во рака и ќе чекаат на 50 години мајка им да им испере посраните гаќи.
     
    На CameliaMiller, Biljarkata и sj *O* им се допаѓа ова.
  14. Wideperpetual

    Wideperpetual Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    540
    Допаѓања:
    638
    Пол:
    Машки
    Сексизам за што ако некоја ми ги турни гаќите по 2 недели одма знам дека е хиперсексуална и не можи да си ги контролира страстите. Истото важи и за маж ако непрестано му врши на партнерката притисок за секс не е спремен да ја почека и него множи го со нула. Прашање е на принцип и на морал незнам кај виде сексизам.
     
  15. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.244
    Допаѓања:
    166.028
    Се надеваме нема да ти се случи таква трагедија, некоја хиперсексуална да те трауматизира. Искрено веруваме во тоа(fingers).
     
    На CameliaMiller, Polyincognito и Medea. им се допаѓа ова.
  16. Wideperpetual

    Wideperpetual Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    540
    Допаѓања:
    638
    Пол:
    Машки
    Кажав нешто што не е вистина? Човек што е површен и нема самоконтрола и се му се сведува на секс наместо на човечки вредности и квалитети не е добра опција за партнер и е потенцијален изневерувач во иднина
     
  17. Medea.

    Medea. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2022
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    874
    Пол:
    Женски
    Овдека гледам сексизам и двојни стандарди. Као да 90% од мажите не се такви ,би легнале со која стигнат.
     
  18. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Mislam deka trolash i zatoa rabotite gi pretstavuvash vo ekstremi, preuvelichuvash. Ali OK, toa e off topic, pa go izbrishav mislenjeto.
     
  19. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.244
    Допаѓања:
    166.028
    Еве, јас верувам дека вистина постоиш. Ама исто верувам дека немаш многу книги прочитано, и затоа логиката на резонирање ти е...како да кажам...лимитирана.
    Ај сега вака. Човек што е површен и нема самоконтрола и се му се сведува на секс. Како успеа да ги поврзеш овие три во едно? Као, постои бело, постои црно и тоа е тоа?
    Ама веројатно логиката е инхерентна на географското подрачје кое го претставуваш, така што не е сосем глуп совет. Мислам најарно до веридба да се чека:smirk:
    Заебано у бестрага:doh:

    Иначе, појма немам на кој дејт сум имала секс, врските ми траеле со години, браков фала богу арен е, повеќе од деценија. Ваљда географските примероци арни се погодиле, што знам:?:.
     
    На CameliaMiller, Polyincognito и Medea. им се допаѓа ова.
  20. Wideperpetual

    Wideperpetual Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    540
    Допаѓања:
    638
    Пол:
    Машки
    Па дека има затоа напишав множи ги со нула затоа и дадов таков совет на членката погоре да не бидне злоупотребена од такви типови. Се што сака такво машко е само да дојде до плен познавам еден куп случаеви девојки што биднале изманипулирани од такви ликови со некакво ветување за врска или барата со повеќе женски истовремено па на крај одбира една другите ги остава на цедило. Затоа претпочитам воздржување од секс на почеток на врската некое време дури не се увери некој со каков човек си има работа тоа е мое мислење не знам кај виде сексизам и двојни стандарди