1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку најдолго би чекал?

Дискусија во 'Секс' започната од easyyyyy, 21 јануари 2011.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас да сум машко повеќе од месец два не би чекал девојка невина над 18 год. за девојки сексуално активни па да не праиме муабет :D
    Според мене таа е возраста кога е една девојка најспремна за секс од сите аспекти, заштита, болести... страв...
    Се друго ми е глумење лудило.
    А тоа дека ако ве сака ќе ве чека исто ми е тешко клише. Кога ќе му удрат хормоните во глава ни љубов ќе гледа ни ништо fu**ing reality, а и не ги обвинувам, зашто да си го скратува задоволството во најубавите години ради нечии каприци :^)
     
    На sj *O*, Lolo5, iloveyou29 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Јас да сум машко не би чекал долго време, јас сфаќам дека сте невини, но велите дека многу си ги сакате вашите момчиња, па чисто информативно додека таа цела година што ве чека ме интересира што ли правите на состаноците?

    Мене тој првиот што ми беше, не ме чекаше воопшто туку јас му дадов на некои 7-8 месеци, зошто првите 5-6 не се ни гледавме често, еднаш неделно а некогаш ни толку, а богами и не се ни сакавме толку. После откако се уозбиливме „ме чекаше“ месец дена.
    Реално според мене дечкото да ја чека невинава да се реши е 6 месеци максимум.

    На овој вториов не му оставив простор да чека, се деси тоа на трето мување и така.
    Веќе „скината“ 2-3 недели, месец максимум чекање.

    Тоа чекање по година, две не е чекање тоа е измачување.
    Јас сфаќам невина, страв и е, се плаши, мала е(ама ако е мала што фаќала дечко), ама па со години да те чека, сирот тој.

    А оние „скинатите“ не верувам дека оставаат простор некој да ги чека, мислам сексот е задоволство, не сега да го делиш со секој, но немораш да си ја чуваш за во жива туршија.
     
    На sj *O*, Lolo5, iloveyou29 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    А зошто да не... мојот бивши ме чекаше година и 2 месеци и на крај ме изневери, немале секс со девојката, затоа што таа не сакала, ама иако тој ме убедуваше дека не сакал ништо со неа се сомневам дека да сакала таа ќе останеле без секс (ми призна се сам, толку добро го читав што само да го погледнев и почнуваше да се исповеда како пред поп). сеедно, после тоа решивме да пробаме, еднаш не можеше да ме скине и после веќе јас се откажав. Раскинавме по година ипол и не ми е криво што не ја изгубив невиноста со него. А знам дека на мојот сегашен дечко му реков дека не сакам да идам со него затоа што мислам дека не би можел да чека колку што сакам јас. Тој ми рече дека ќе чекал колку треба ама не е сугирен дека јас ќе сум можелаа да чекам. Имавме односи после 3 ипол месеци.
     
  4. sinolickata

    sinolickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    хахаха е дури сега си се смеам на самата себе си, знаци јас идев со дечко ми и дури после долго одложуваље му дадов после 2години, сега се уште идеме, али по мое мислење шо знам некако и не ми е за верба дека цело вребе баш и ме чекал ..... и јас као оноа се гордеам што после толку време типов ми бил верен и издржал без секс и ме чекал мене хахаха глупава, и тоа за да ми навалуваше цело време додека му дадов тоа да, на почетокот бешсе -кога сакаш ти тогаш, после тоа напнуваше се повеке, али сега кога цитам тука, некако и не ми е за верба дека 2 години (додека му дадов) бил цело време на *ркање пред компјутерот Што мислите вие за ваквиве случки како на пример мојава ...поззве чекам на муабет :)
     
  5. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Јас имав другарка,дечко и ја чекаше три години и на крајот му раскина она! :D

    Тоа ми е се веќе глупости. Додуша,за неа не ми се,дека тој не знаеше да си ја искористи убавината. Толку беше убав,а толку беше глуп,не можеше да ја запали мајка му стара,таа немаше желба за секс со него.

    Али се друго ми е претерано. Баш како шо кажа Мимс,за девојка над 18,па и плус скината,единствено чекање шо би било е оноа ако сме договорени да се видиме на кафе,или да ја чека тој пред зграда у кола,или да ја чекаат нарачаната пица. Друго се е претеризми.

    Зошто мора тоа да се деси само кога тој ќе сака? Ами може јас ќе сакам порано од него. Разбирам,и почит и достоинство и се,немора од првата вечер,али одење од некои месеци и уште се правиш ладна,а имаш невреме у ѓаќите кога ќе го видиш,тоа не бива.

    Баталете феминизам. Јас сум за уживање.

    Fuck yeah. 8)
     
    На Lolo5 и mims-89 им се допаѓа ова.
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас со дечко ми бев 10 месеци( сега не сме заедно зошто си замина во странство) па ништо такво не се случи. Нема врска сексот е само потреба ако сакаш некој многу можеш да го надминеш тоа. :)
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски




    За секој различно не можеш да кажеш така :) зависи и од машкото и од женското
     
  8. Hell0.kitty

    Hell0.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    40
    Имам 18 години и сум во врска со дечко ми 7 месеци . ми нема побарано уште но осеќам дека ке биде набрзо .. но сепак ке размислам дали сум сигурна дека со него сакам да ја изгубам невиноста .. :D :D
     
  9. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Девојки стварно не може да се генерализира. Не можете со 100% сигурност вие да тврдите за некој дека не можел да чека повеќе од 6 или што ја знам колку месеци и дека СИГУРНО би си играл на страна. Едноставно може во глобала е точно, ама овие тврдења дека сите прават така се исти како клишето сите машки се исти - најпозната фраза на тинејџерките. Има разлика, возраст, дали се невини и двајцата или едниот веќе ја изгубил невиноста, колку често се гледаат, дали се заљубени и ред други работи. Реално стварно нема потреба за чекање, нема што да се чека ако и двајцата се доволно возрасни, информирани, ама некогаш работите излегуваат од контрола. На 16 години имав дечко кој што не беше сексуално активен ама после 2-3 месеци почна екстремно да досаѓа, иако ми се плачеше од хормончињата, психички не се осеќав спремна-не бев баш информирана како што треба и се воздржав. Така да не е битен он, туку девојката. Ако не сака, не сака, не е битно времето туку желбата и информираноста, додека не се поклопат двете кој го е*е него ако сака нека си шврља и после месец дена. Заради тоа „(не)чекање“ девојчињава прават страшни грешки, видете само на формумов какви глупости се прашуваат од неинформираност, а веќе почнале со сексуални односи, ни физички ни психички спремни-зошто? да не им раскине дечкото. Е тоа е многу полошо од фактот дека јадниот дечко се измачувал. Значи конкретно зборувам за невините девојки, а ако веќе ја изгубила невиноста мислам дека откако ќе знае малце повеќе од најосновното за дечкото тогаш веќе е сосема ок, се работи за обострани потреби.
     
    На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Мене ми е смешна целата оваа работа со „чекање“, а особено со она „ми нема побарано“!
    Како да чека? Он да ја потиснува неговата желба, да бидете во врска, цело време да се гледате и сакате, ама да чека ти да одлучиш кога сакаш да имате секс?
    И како треба да побара? Ај маче дај ми?! Според мене сексот не се планира, не се чека и не се дава. Кога ќе бидете подготвени, кога ќе имате желба...ќе легнете. И толку. Без чекање, без давање, без барање. А колку најдолго би чекал ми изгледа како „јас немам намера во брзо време да легнеме, па уште колку имам фора?!“
     
    На Lolo5, AdaLovelace, LaraSolare и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Не знам јас тој колку би чекал, ама јас не би го чекала повеќе од два месеци (интензивно гледање).

    Не калкулирам кога ќе стапам во односи со новопечениот партнер, ама не би пропуштила некој убав момент полн со страст под изговор дека е „премногу рано“ и „не сум спремна“ а меѓу нозе сум жива вода.

    Дволично е малку.
     
    На Lolo5, LaraSolare, Dushica-sk и 4 други им се допаѓа ова.
  12. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    1-2 масеца!
     
  13. RodenaSoGreska

    RodenaSoGreska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    49
    Јас на бившиот што ме скина му дадов после 7 месеци од кога се фанаме.Знаев дека за тиа период се гледа еднаш неделно со бившата и имаат односи ама го прифанав тоа затоа што не се чуствував спремна да му дадам.Сега со овој дечко што ми е имаме односи после првата недела ама и јас имав потреба од тоа. :)
     
  14. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Со ексот значи, одевме 2 години некаде. И не му дадов. Се фативме кога имав 15 години, скоро 16. После една година некаде, ми побара. Не му дадов, и одевме така уште една година. Не бев подготвена, не бев сигурна дека е тој ТОЈ, иако знаев дека ме сака, и имав доверба во него. НО јас не бев сигурна во мене. И раскинавме пред да наполнам 18, некаде месец. Од други причини, но и тоа беше една од причините. Не се каам што раскинавме, барем за ова прашање, затоа што не бев спремна, пред се психички. И не сакав да ми биде првиот пат грдо. Мислам, верувам ќе беше убаво, но.. последиците.. за тоа што не сум била подготвена? Тој е 4ри години постар од мене, сваќам му требаше, но...кога си помислив можеби ми е време, се случи тоа, раскинавме.
     
  15. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    некако многу чудно ми доаѓа сето ова :^)
    како мислите да ве чека?
    јас воопшто не мислам така,за да се има односи со некој со кој сте во врска неможам да ја дешифрирам така работата.
    според мене доволно е партнерите да се познаваат и да се почитуваат а за тоа потоа,се си доаѓа на место (секако овде не ги ставам оние девојки со 14-15 години),и секако доколку на девојката и е прв пат па партнерот да ја почека да и помине стравот и со тек на време да се опушти
     
  16. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Сигурно го знаете она: на мажот му треба само место, на жената и треба причина.

    Така некако е и со чекањето. Мислам дека во голем дел од случаите, мажот е оној кој навалува (примарно се докажува со тоа, и секако дека природно е да сака), додека жените се тие што играат, одолговлекуваат иако сакаат. Природен тек на нештата.

    Јас лично, со првиот дечко чекав многу, ама имаше премногу комплицирани фактори - тој не живееше во Скопје, јас не се чувствував доволно подготвена, имавме меѓукараници... Така што, зависи од релацијата и како ќе се почувствувате во моментот. На возраст од 24, сигурно нема да чекам прво да се фатиме за рака, да си се изнаплачеме за животот, па да имаме односи? Ако страста е посилна, а либидото во полн ек, заштита и терај.

    Сексот не е срамота, додека знаете што правите и со кого ;)
     
    На Lolo5, crazylady, mims-89 и 4 други им се допаѓа ова.
  17. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски

    Кај мене е различна ситуација :D Во врска сум веќе една ипол година, дечко ми е 4 години постар од мене, имал односи пред мене, и еве уште ме чека :) Абе за љубов кога се работи.. :$ :P
     
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.081
    Допаѓања:
    11.224
    А што мислиш еве трета неделА ВЕЌЕ ДА ПОЧНЕ ДА БАРА?ЗНАЧИ СМЕ СЕ ВИДЕЛЕ 3-4 ПАТИ БИДЕЈКИ СМЕ ПОДАЛЕКУ, И НЕШТО ПРЕФРЛА ДЕМЕК КАСНИМЕ СО ОДНСОИ , А СМЕ ПОВОЗРАСНИ ЈАС 26 ОН 31?ОТПОСЛЕ СИ ПОМИСЛСИВ ДЕКА НЕ Е ИСКРЕН БАШКА ИМАВМЕ НЕКОИ НЕСОГЛАСУВА ЗА ДРУГИ РАБОТИ АМА ОН ТОА НЕ МУ Е БИТНО, СЕКСК ПА СЕКС И НА КРАЈ СИ ОСТАНА СО ПРАЗНИ РАЦЕ.МРАЗАМ ТАКВИ МАШКИ, БЕЗ ОСЕТ.
     
  19. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661

    Аман луѓе, престанете да го сваќате сексот како искористување!!! Кој кого тука искористува кога и двајцата уживаат, ај објаснете ми. А Tanjamm, па чекај да размислам зошто ти побарал - ДАЛИ ЗАТОА ШТО ИМАШ 26 А ТОЈ 31 и дали затоа што сексот е сосем нормална работа. Него не го интересира тоа што се виделе само два три пати, можеби затоа што не очекувал дека ти на 26 ќе му се правиш ладна кралица. :fubar:



    На темава. Обично јас ги чекам да постанат мажи, не тие мене. И како што рече убаво Саја, јас жива вода меѓу нозе и да му се правам невина? Ахам, да али у некој друг живот.
     
  20. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    мене ме чекаше година и 3 месеци :$ ама добро кај мене беше друго и двајцата бевме невини јас 16 тој 17 :D