Колку пати месечно имате секс?

Дискусија во 'Секс' започната од akvarium, 4 февруари 2015.

 1. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  124
  Дечки гледав нема оваква тема,
  Па ајде споделете некој интимни статистики, за брачни парови нормално било да се има 2 пати неделно однос, но секој индивидуално,,,,, па повелете 8)
   
 2. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  61.424
  Пол:
  Женски
  Е ајде де повели..........after you.8)
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Па,ти ја отвори темата,кажи си прво ти за себе и кажи си дали си мажена,штом спомнуваш за брачни парови,па потоа кој сака ќе каже за себе бидејќи таков е редот кога се отвора нова тема на форумот!;)8)
   
 4. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  124
  Да мажена сум и имаме околу 2- 3 макс 4 пати неделно, што би дошло од 8 - 15 пати месечно, зависи од месецот и од расположението тој период.....

  Ок штом бил редот прва да кажам :sun:
   
  Последна измена: 4 февруари 2015
  На real-man му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  so svojata partnerka sum 3 godini i imame sekoj den, po 1-2 partii..
   
  На Devojceto1 и akvarium им се допаѓа ова.
 6. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  124
  Wow секој ден! Секоја чест, живеете заедно?
  Инаку и ние имавме на почетокот секој ден ама после неколку години станува напорно секој ден.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tetka

  tetka Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  8
  Па.. Зависно од расположение и како се одвиваат работите... од 4-7 пати месечно просек...
   
  На real-man, veren и akvarium им се допаѓа ова.
 8. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  Ne, neziveeme zaedno, no sekoj den se gledame, mnogu retko se desava da ne se vidime i onaka posle toa gledame da si nadohnadime, mislam na 24-5 godini ako ne go pravime toa, pa koga.. hehehe
  :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  јас имам секс дисордер. или ич го немам (сингл) или па претерувам :rofl:
   
  На Lolo5, real-man, crazylady и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.397
  Пол:
  Женски
  Де бре @DigY па ти.:D
  Како тоа ич го немаш, мене секој ден ме наоѓа по некоја будала да ме секса во здрав мозок.Прашањево испаѓа кој од кој по*бач. Седејќи со едно ергенче (издепилирано целото) од 35-6 години падна таква дискусија и тој вели... ееееееее јас по 6 пати на ден (9 часа е на работа).
  Ту бре му велам јас по 8 пати па не се фалам.8)
   
  На Babygirl12, Biny, Lolo5 и 17 други им се допаѓа ова.
 11. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  е не се родил уште таков што ќе ме е** у здрав мозок мила моја @Daleron :D
   
  На Lolo5, Petar80, galapce и 4 други им се допаѓа ова.
 12. МилаФеминка

  МилаФеминка Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Епа отприлика секој втор или трет ден па му доага просек 10 -12 пати месечно:)
   
  На Lolo5, BoyL, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.981
  Пол:
  Женски
  Кој води ваква статистика?
  :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  Што е толку важно да се изскаже ова во бројки:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  Факт е дека бројката не менува ништо, едноставно кога се сака тогаш си го правиш. Проста математика.:P:P:P:P:P:P:P:P:P
   
  На Red Flower, girl1985, molikaMk и 2 други им се допаѓа ова.
 14. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  не е за бројката, туку колку ти е кеиф :D
   
  На Lolo5 и Daleron им се допаѓа ова.
 15. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  1.512
  Пол:
  Женски
  9-10 :) бидејќи правиме бебе мора и малку апстиненција :)
   
  На real-man и okcenzi им се допаѓа ова.
 16. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.008
  Допаѓања:
  12.987
  Пол:
  Женски
  гледаме преку 2-3дена - исто и ние правиме бебе :P но, не излегува секогаш така некогаш и по недела немаме поради обврски и премореност-заспиваме :D
   
  На okcenzi и Fillia им се допаѓа ова.
 17. Auditor

  Auditor Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  211
  Зависи...ако е тазе врската можно е и по 3-4 неделно, ама ако е подолга здосадуе па поретко така 2-3 пати месечно колку ради реда и навика за да не се заборави.
   
  На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.187
  Допаѓања:
  120.993
  Пол:
  Женски
  Кога како се има расположение. Некогаш секој ден 1-2 пати, некогаш немаме со денови.
   
  На Auditor му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.301
  Допаѓања:
  66.261
  Пол:
  Женски
  Dodeka pravevme bebe, sekoj vtor den... nekogas i sekoj den. Inace vo prosek sekoj vtor den. A inace deka sum 8mi mesec bremena sega malku mi e potesko i poretko imame... No mora keif da mu pravam greota e covekot, zena pokraj nego a da nemoze da si se zadovoli :D
   
  На real-man и sladok-bitola им се допаѓа ова.
 20. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  nie sme речиси 4 години во брак и до пред 5 месеци, пред да останам бремена имавме по 3 пати неделно, просек, првите 4 месеци од бременоста немавме воопшто, (првите 3 месеци не е препорачано, а после имав некоја вагинална инфекција) а овој месец имавме 2-3 пати, иако мене желбата ми е зголемена... незнам колку често смеам, и до кога...
   
  На okcenzi и mariz им се допаѓа ова.