Колку порно филмовите можат да ја променат врската?

Дискусија во 'Секс' започната од pinklady, 2 јули 2010.

 1. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  22
  Do neodamna koa ke go prasav mojot partner dali glea pornici ..ke mi odgovoreshe NEE , NEMAM POTREBA POKRAJ TEBE.. ILI TE ZAMISLUVAM TEBE STO KE MI SE PORNICI BLA BLA.. a vcera padnavme vo muabet pak nesto na taa tema , i go prasav gleas a? i mi odgovara nekako kjutlivo pa da... e togash sosema se razocarav , neznam zasto ama me obli nekoe custvo na nesigurnost, nesto izbi od mene, epten se povlekov vo sebe i ja unistiv vecerta , za sve nesto bev ljuta...Koa go prasav zasto me lazeshe koa te prasuvav porano ? Mi odgovori deka toa bilo vo posledno vreme a ne porano (smesno)...Neznam dali treba da se lutam ili da go odobram toa kako cesta maska pojava , no nesto vo sebe ne mi dava ..mislam deka mu fali nesto od mene, ili pak mozebi uste mnogu raboti gi prikriva a jas ne primetuvam... kako gledate vie na toa kaj vasite partneri??? :?: :x
   
  На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  секое мушко глеа порничи,тоа е како да му забраниш да глеа фудбал...мислам нема потреба да мус елутиш и ја така му се лутев на мојон ама сватив дека болје е да глеаме заедно него сам :rofl: и у никој случај нема да престане да гледа веуј он колку и да ти вика дека не глеа пак ке глеа..... мислам МАШКО!!! :rofl: :rofl:
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.902
  Леле немам прочитано поголема глупост! Па што ако гледа? Нема ништо лошо во тоа, дури подобро, може ќе примени некој добри ствари од тоа додека е со тебе. Што има врска? Не гледа во некоја на улица и да му течат лиги па да се мислиш дека со таа може да направи нешто затоа што ете може ќе му е на дофат. Гледа затоа што има потреба. Јас го немам ни прашано мојот, а воопшто нема ни да се лутам ако гледа. Чак би сакала и заедно тоа да го правиме.
   
  На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Neskrotliva

  Neskrotliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  5
  хаххаха абе срце па кое машко не гледа порнич??? :^) .........секое машко си гледка порнич и си се замислува со некоја јака типка во кревет(иако не признаваат) шо е и НАЈНОРМАЛНО!!!-Пред една недела сонував како водам љубов со едно момче(значи не е дечко ми),и седнуваме на мсн со дечкоми и му кажувам дека сум сонувала како водам љубов и вој ми вика и јас исто сонував(па ако ме сонувал мене ке ми го раскажеше сонот и ке ме прашаше и мене за мојот сон ама тој гледаше шо побрзо да смени тема...па заклучок?-СОНУВАЛ НЕКОЈА СОСЕМ ТРЕТА ЛИЧНОСТ).......Затоа не се замарај нека гледа неможе да ти наштети тоа ама баш ништо(но ако претерува со порничот е тогаш ке треба да преземеш нешто :) ...........Уживај ;)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  491
  Мојов цел интернет го троши за симнување на порничи, цела колекција има :D Некоја вечер си гледал тв 1000, ама заспал, па кога влегла мајка му - што да види. Му рекла: Ти бе со порничи заспиваш, а? :D Тоа е сосем нормална работа, не гледам зошто би му се лутела. Не значи дека не е задоволен со вашиот сексуален живот и нема потреба да се чувствуваш несигурна ;)
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  Еее што има на тв 1000 тие само се жулат ништо друго не прават :D се шалам. Сите машки гледаат порничи ако не друго барем се учат што и како во кревет :rofl:
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  22
  Ok e toa sho gleal ne mi smeta, nego me nervira sho ednash me laze mi vika nemal potreba da glea , a sea mi priznava deka glea, znaci po negovovo kazuvanje sea ima potreba da glea... TOA strasno me naluti :^)
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  Еднаш брат ми гледал ( јас не знаев) , татко ми дознал , и ја избришал тв 1000 од сите телевизори дома :devil: Јас од досада некогаш гледам и дечко ми ми се смее и вика ајде заедно некогаш . А замислете , он поретко од мене ( барем така вика ) а и не знае да лаже , го познавам кога лаже. :D Ништо лошо нема , си уживаат мажите , па и ние ;)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  Знам дека гледа, знае дека гледам, имаме гледано и заедно. :) Не сфаќам кој е проблемот искрено?
  (освен ако немаш Миранда ситуација, како во Сексот и градот кога типот нема да сака да се одвои од порно девојките) :D

  Во кој свет живеете кога машко ќе ви каже дека не гледа порно? Па после се чувствувате повредени... Божееее...
  Не сфаќам па и тој зашто те лажел. Мој совет - да не се грижиш, ама ич. ;)
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.694
  Допаѓања:
  9.917
  Пол:
  Женски
  сите машки гледаат порно филмови и сите машки мастурбираат, без разлика дали се во врска или не! Тоа не значи дека не ја сакаат партнерката или дека не им е доволен сексот.... така функционираат.
  А и женските не се многу поразлични :)
   
 11. AliceInWonderland

  AliceInWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  10
  Потполно се согласувам, посебно со последната реченица :devil: :rofl:
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.183
  Допаѓања:
  4.979
  порно филмовите можат да ја променат врската да се разбереме но на подобро :lol: :lol: еј кој не гледа порничи ајде да бидеме искрени. и мојот гледа и заедно колку пати си гледаме и јас сама по домче уклучи на нет. пушти си и уживај :lol: :lol:. гледањето на порничи не е ништо страшно, и не значи дека не го задоволуваш партнерот или не си му по ќеиф, туку едноставно потреба во моментите кога не си до него. а и подобро да мастурбира на порничи отколку да брка други женски :lol: , така да мене воопшто не ми смета кој колку сака и има потреба нека си гледа
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  И лута си му заради тоа?Па сите гледаат порничи бе па и ти.Посебно машките,исто како да си му забранила да гледа фудбал.Тоа е нормално,сите го прават,нема потреба за љутиши. :)
   
 14. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  239
  Хуху :lol: :lol: :lol: си се пронајдов во ова :$
  Исто мислам и признавам дека понекогаш и јас си гледам со него :$
   
 15. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Нема лутење Pinklady. а за промена ..да можат да донесат во врската. и тоа добра ;) пробај да гледате заедно ќе биде изненаден пријатно. попусто е да се лутиш ако сака да гледа ќе најде начин без ти да знаеш така да не си се мачи себеси :) нема ништо лошо во тоа да гледа,гледај и ти и уживкииииич 8)
   
 16. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Порано од самата помисла дека тој гледа порничи сета се ежев и сметав дека ако гледа порно не му сум доволно добра... се додека не почнав јас да гледам... :D
  Е сега ми е океј хаха :D
  Само што сеуште не сме гледале заедно... не знам зошто ама некако глупо ми е... :^)
   
 17. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  315
  Порничот е сосема нормална работа,колку пати дечкото сам ќе дојде и ќе ми каже ‘Си легнав доцна,гледав поричи‘.Јас воопшто не се лутам.Понекогаш и јас гледам,а некогаш и дајцата заедно и нон-стоп коментираме.......,воопшто не ни смета :rofl:
   
 18. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Кога мислиш дека гледа, гледај и ти..така ке бидете еднакви. Јас знам дека секое машко гледа, а и неможам цела ноќ да ја поминам мислејки дали гледа....ама нема потреба да лаже зошто се приметува.. :lol: а и коа веќе гледаш срце па научи некоја поза, финта...би ми сметало ако сум до него, можам да имам секс а тој да гледа порнич...на крајот на краиштата....он губи бе..може само да гледа а не и да пипне... :P пфффффф коа се глупи место у живо да имаат нека гледаат бе!!!!!
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. skorpion

  skorpion Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  11
  хахахахаха.......ме изнасмеа,........и да знаеш не е единствен !
  Јас имам 20 GB и да ти кажам да не се тие порничи со 20 Гб ќе терам едно три месеца ама пусти порничи секој 20ти во месецот ме оставаат без интернет.
  На девојчето ќе му кажам да не се замара со тоа туку да земат да си изгледаат еден филм заедно, па така многу подобро може да си ја зацврсти врската отколку да му забранува да гледа. Колку и да му брани нека има предвид дека нема да и успее туку може само полошо да си напраи.
   
 20. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  389
  Мислам дека нема машко кое не обожава да гледа порничи,а делумно и ние женските сакаме само се правиме така.Нема ништо лошо во тоа ако гледа,не му се лутам ниту му забранувам.Негов избор нека гледа колку сака само да не оде по други :D