1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку пријатели имате запознаено од форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stilas7, 21 февруари 2011.

 1. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  мислам дека има тема под наслов кого сакате да запознаете од форумов,но не и кој со кого се има запознаено во живо и дали може едно пријателство од социјалните мрежи да функционира и во реалниот живот?баш бев љубопитна и затоа ве прашувам ,кој ви е пријател од фемина во реалниот живот?
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  колку пријатели имате запознаено од форумов?

  Значи со една од феминките, а тоа е Брајт, се знам од мнооооооооогу одамна, уште од основно. А последните две години од средно делевме иста просторија :) :) :)
  А има една Феминка со која се запознав прво тука, па потоа во живо. Комуникацијата ни оди супер, одвреме-навреме се гледаме на кафе и можам да кажам дека е една прекрасна личност која ме разбира во целост и со која часовите ми минуваат како секунди. И еве ја користам приликава да и‘ испратам бакнежи :* :* :*
   
  На Go-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Единствено baguf4e ја познавам (пред Фемина) :)
  Се немаме видено во живо, а тоа ми е желба веќе две години :D
  Фина, мила, интелигентна девојка со смисла за хумор ;)
  Мило ми е што повторно се пронајдовме :)
  Еве да искористам, да ја поздравам :*
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  мене никој не ми е, не познавам ниедна ама делиме мислења,

  ;) така анонимно... ;)
   
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Изгледа само јас сум на форумов со никој што не се знае :tmi:
   
 6. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  не си единствена,не бери гајле :D .и јас не познавам никој па затоа прашав кој со кого се познава да ни каже ако сака.можеме да се запознаеме ако сакаш :D
   
  На Lana del Rey и Alanna им се допаѓа ова.
 7. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  yees не сум била само јас :lol: Што е до мене со сите би се запознала :$
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  6.309
  Не се познавам со никој лично, иако контактирам со некои феминки на социјалниве мрежи, поточно фејсбук. :) Како и да е, би сакала да запознаам неколку девојки и во приватен живот, што ги сметам за исклучително мили и прекрасни.
   
 9. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Не сум се запознала со никој, зошто сум отприлика тазе на форумов и неам некој муабет со некоја форумџика, ама од кога ве читам редовно за повеќето си имам направено некоја слика во глава, и кога ќе видам некоја девојка низ град што ми личи на замислата, одма си помислувам "Е ова е ____ 100%" :rofl:
   
  На Vikita му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ... И темава ќе се одвива по овој терк - Па познавам неколку, комуницирам со нив, убаво ни е.... И нормално дека никој нема да каже кои се тие. Мислам јас не би. :)
  И?
   
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Јас ќе кажам гласно бидејќи на сите ви е јасно од една фотка со кого се знам ;)

  И тоа се знаеме лично ехехееее од толкицки - разбирај од бројчето што си го има во никнејмот.
  Сепак сум јас постаро ;)

  И случајно се најдохме овде, се препознахме, и се израдувахме ко на свеж сок од боровница точен во Апче :D
  Море а би опнала тулумба една во Апче под тоа тендата, а Г? :P Што викаш? :lol:
   
  На mims-89, Mistery и girl1985 им се допаѓа ова.
 12. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Се знам со неколку девојчиња, со две сум премногу блиска, а со другите не. Иако комуницирам на социјалните мрежи со уште едно девојче, и преку лп со уште некои, би сакала да се запознаам со нив. :)
   
 13. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Со Пирамидчето се препознавме низ постовите. Од тука може човек да заклучи дека навистина добро се познаваме една со друга. Пирамидче ми е како постара сестра и со нејзе сум поминала повеќе етапи од животов и сум добивала секогаш совети и критики, позитивни или негативни, секогаш биле добредојдени.

  BTW коа сме кај тендата на Апче, сега ми се смее, арно ама тогаш ми се плачеше. Накусо да ви доловам дека јас и Пирамитката еден убав сончев пролетен ден заминавме на боза во Апче а вработените за да испаднат топ услужливи им текна да ја отворат тендата и да не кријат од убавото сонце. Зошто, сеуште не знам! Ама поинтересниот момент е тоа што, благодарение на претходните денови кои беа пропратени со дожд, тендата беше полна со вода. И тука го имате моментот ШЉАС! Буквално ептен на НАС! :D Џоа скриена камера. Само што овде немаше камера. Штета! :D А уште ако ви кажам дека носев бела блуза и нежно розев џемпер, ви станува јасно дека не знаев дали попрво да се љутам, да се нервирам или да плачам. :D
   
  На LivingGlam, FBI, Araksi и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  На фејсбук имам повеќе форумџики со кои си контактирам, а лично се знам со Трендафилка и овде ќе кажам дека е одлична домаќинка и готвачка :lol: :) Се знам и со Синдарелче, онака имавме една блиц средба во гужва, само си кажавме по едно здраво и толку :) Наредна се надевам дека ќе ја запознаам Лудото19 чувствувам дека ќе биде интересна средба со многу трач и смеа :)
   
  На GeorGinnA му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Јас не се знам со никој. :tmi:
  Се надевам панатаму ќе запознаам, а би сакала многу од нив да запознаам. :)
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.135
  Допаѓања:
  88.483
  Пол:
  Женски
  Лично ја познавам Лавче, но долго време не е активна. Останатите со кои контактирам кога ќе се запознаам ќе се пофалам :)
   
 17. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  3.267
  Со никого не се имам запознаено :/ ...
   
 18. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.077
  Допаѓања:
  20.829
  Пол:
  Женски
  Јас имам само една колешка тука, Pufi cufi а со друг никој се немам запознато :?:
   
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Јас со никој се немам запознаено дали не сум многу активна или незнам што а има некои личности што би сакала да ги запознаам
   
 20. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  и јас не познавам ниту една форумка во живо, ниту па со некоја комуницирам на некоја од социјалниве мрежи, а доколку би имала прилика секако дека би се запознала зошто да не :$