Колку пријатели имате запознаено од форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stilas7, 21 февруари 2011.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.800
  Чеј да ми заврши хибернацијата, и тераме :hug:

  :D
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.371
  Допаѓања:
  241.176
  Пол:
  Женски
  Изненадена сум :)
  Добродојдена си во секое време
   
  На poppie, BoyL и Ciel им се допаѓа ова.
 3. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Машки
  Со никој.
   
 4. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  2.814
  Пол:
  Машки
  So niedna ili nieden zasega i taka ke si ostane
   
  На Brinetka, Milobebence, Snowflake97 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.198
  Пол:
  Машки
  Со ниеден...
   
 6. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.866
  Допаѓања:
  121.513
  Пол:
  Женски
  Еве сеа со @ray-man кафе ќе прај кај него у двор ..
   
  На poppie и ray-man им се допаѓа ова.
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.935
  Пол:
  Машки
  Една личност
   
 8. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.807
  Пол:
  Женски
  Никој
   
  На Robson му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  382
  Пол:
  Машки
  Со задоволство :) си сакам пријателства јас.
   
  На poppie и LiliBoz им се допаѓа ова.
 10. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.866
  Допаѓања:
  121.513
  Пол:
  Женски
  И мене ми беше задоволство :)
   
  На ray-man му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Meckicja

  Meckicja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.315
  Допаѓања:
  6.109
  Пол:
  Женски
  Со тројца
   
 12. Limunka

  Limunka Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Со нула
   
 13. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  21.739
  Лајф само со @buba4e89 (highfive):*
  на фб уште две при прекрасни женски...
   
  На poppie и buba4e89 им се допаѓа ова.
 14. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.217
  Допаѓања:
  51.827
  На ФБ со 4 а лично со 1.
   
 15. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.795
  Допаѓања:
  22.939
  Пол:
  Женски
  Со никој
   
 16. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  5.387
  Пол:
  Женски
  Fb so 1,licno 2 ;)
   
 17. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  14.404
  Пол:
  Женски
  Лично се имам запознаено само со една личност оттука. Сега засега толку.
   
  На Herrera, Meckicja и Dust им се допаѓа ова.
 18. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  41.976
  Пол:
  Женски
  И јас исто ниту имам желба тоа да се промени.
   
  На diskreten32 и Emy867 им се допаѓа ова.
 19. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  2.814
  Пол:
  Машки
  (y) :bow:
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.971
  Допаѓања:
  92.726
  Пол:
  Женски
  Со десетина лично , на ФБ со пеесетина:rofl:
  Немам време за со сите да се видам у живо . Ама лека полека :)
   
  На the drummer, Dream-Girl, Adriana.O и 14 други им се допаѓа ова.