Колку пријатели имате запознаено од форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stilas7, 21 февруари 2011.

 1. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.018
  Допаѓања:
  69.498
  Пол:
  Машки
  :o

  Аман што стори? Ептен дружељубива си. :D
   
  На Animali, poppie, Tajnaotrovna и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.969
  Допаѓања:
  92.704
  Пол:
  Женски
  И ова да не ти е бедно?:wasntme:
   
 3. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.037
  Допаѓања:
  15.601
  Пол:
  Женски
  Само со 2 на фб.
  @Bubce38 од +/- 40 изгледа само со мене не се знаеш? Оти така? :P:D
   
  На Bubce38 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  18.031
  Пол:
  Женски
  Лично никој, на фб 3, на вибер 1.
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  4.052
  Пол:
  Женски
  Фб 0, вибер 0, живо 0. :D
   
  На peperutkaxxx, Milobebence, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  2.057
  Same here :D:D:D
   
  На Animali и VoodooGirl им се допаѓа ова.
 7. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  4.052
  Пол:
  Женски
  Ај некој/a искусен/на нека опише запознавање во живо со пријател од форумов?
  Некако ми е незамисливо, не знам зошто.
  Јас може изигравам нешто кул тука али у принцип сум срамежлив човек на прво запознавање. :D
   
  На Trxmx, LoveRain, piksooki и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.835
  Допаѓања:
  20.457
  Пол:
  Женски
  Во живо со никој, ниту на фб, ниту на вибер.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.657
  Пол:
  Женски
  Со 0 и не планирам тоа да го променам
   
 10. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Машки
  Со никој ама би сакал тоа да се смени...Овде има многу паметни жени и девојки...
   
 11. GirlyGirly

  GirlyGirly Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  672
  Со никој.
   
 12. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.088
  Пол:
  Женски
  Со 1 :)
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  16.981
  Пол:
  Женски
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  7.564
  Пол:
  Женски
  Со1 на инста со 1 во живо а би сакала со повеќе да се запознаам...
   
  На Loranora, Herrera и the drummer им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.048
  Допаѓања:
  102.411
  Пол:
  Женски
  На социјални мрежи повеќемина. Во живо до сега неколку, а следна недела ќе си запознаам уште една феминка. :wasntme:
   
  На Loranora, mache007, Moon.Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  37.125
  Пол:
  Машки
  Треба да има поднаслов у темава,колку и со кого. Да се тагнат:mm:
   
  На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  4.052
  Пол:
  Женски
  За да може Џони да спие мирно. :D
   
 18. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  37.125
  Пол:
  Машки
  Па сеа Вуду ако веќе се изјаснуваат до крај нека се изјаснат:D Curiosity killed the cat :tmi:
   
  На Ugly Duckling му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  4.052
  Пол:
  Женски
  Ете слободно можеш да го скршиш мразот прв, гледам доста дружељубив дечко си. :D
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mache007

  mache007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2018
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  Уште две :D
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.