Колку пријатели имате запознаено од форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stilas7, 21 февруари 2011.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.048
  Допаѓања:
  102.420
  Пол:
  Женски
  Даа:inlove::hug:
   
  На mache007 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
 3. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
 4. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  Nitu eden
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.935
  Пол:
  Машки
  Само една, се аднавме на инстаграм и тоа беше.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.048
  Допаѓања:
  102.420
  Пол:
  Женски
  Од кога почнав на факс не само 1, се зголеми бројката за уште 6+ од форумов.
  :D И баш ми е мило шо си ги знам. :)
   
 7. flawless_

  flawless_ Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
 8. Superlejdi27

  Superlejdi27 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  2
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Адрија

  Адрија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2016
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  0 ..
  А баш би ми било мило да запознаам ..
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  0... and counting :)
   
 11. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.018
  Допаѓања:
  69.502
  Пол:
  Машки
  Вие што се имате по социјалниве мрежи се гледате често? Пиете кафе? Или само се имате онака од радозналост? :?:
   
 12. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.092
  Пол:
  Женски
  Се имаат за повеќе Followers :D
   
  На piksooki и Mr. Right им се допаѓа ова.
 13. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Машки
  Ај со мене некој да се запознае? Бар за муабет зошто ќе поцркаме со изолацијава...
   
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  7.571
  Пол:
  Женски
  Никој не сакал така кружат муабети низ форумот...:(
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.