1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку пријатели имате запознаено од форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stilas7, 21 февруари 2011.

  1. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Со неколку феминки си имам разменето фб....си контактирам а само 3 знам онака лично...би сакала да се зголеми бројот на овие што ги знам лично,а во скоро време мислам дека ке се зголеми со едно видување со еден од ретките машки на форумот ;) баш ке ми биде драго :)
     
  2. Din4i

    Din4i Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Па со оглед дека вчера се приклучив немам :) Aма се надевам дека со тек на време ќе се спријателам со повеќето од вас :)
     
  3. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Само една до сега супер девојка баш ми е мило што се запознавме.. Поздравче до неа :*
     
    На Mini-Mouse му/ѝ се допаѓа ова.
  4. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
  5. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Две членки ми се добри другарки и уште одамна се знам со нив, се немам запознаено со нив преку Фемина. Со неколку членки имам разменето фејсбук, а со една членка се уште зборуваме само преку пораки тука на Фемина, се надевам дека наскоро ќе си размениме и фејсбук. :lol: А во живо со никого се немам запознаено. :)
     
  6. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ниту една ! :worried:
     
  7. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Две девојки имам на фб,а би сакала да запознаам повеќе :)
     
  8. K-a-t-e-n-c-e

    K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    32
    ~ Јас познавам само една девојка која ја знам од мн одамна а на форумов случајно се најдовме :rofl:
    Но, секако дека имам желба да запознаам повеќе :sun: :sun: :sun:
     
    На S-i-m-o-n-a му/ѝ се допаѓа ова.
  9. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Па не се познавам со никој, или можеби се познавам ама не знаеме дека сме тие. Зошто нели форумто анонимен. А искрено и сакам да останам анонимна зошто во моментот најголемите тајни ми ги знаат неколку стотици феминки а ниту една пријателка што ја имам. Некако полесно ми беше тука да си зборам, него на нив.. :) :*
     
  10. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Повеќе имам на фб со кои често си комуницирам,со некои повеќе,со некои помалку..
    Една во живо.
    И една само за скајп!! :D Со неа сум најблиска,а се ближи и денот кога ќе го пиеме првото кафенце :wasntme:
    И уште една која ја чекам да ја премине границата,па да се пие алкохолл! :D
     
    На Sparks и k.i.m им се допаѓа ова.
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ве замолувам да пишувате на темава доколку имате што да напишете, вака губи од смисла, веќе 2-3 страни има напишано дека не познавате никој.

    Да не бидам оф... Прва ја запознав Трендафилка, Потоа Лудото, Ози, Стронгер, Каролине.Коста и Дузи. :) Мислам дека не испуштив никој, и уште си чекам да ја запознаам Лилит :wasntme:
     
    На ana-banana и caroline.costa им се допаѓа ова.
  12. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Сега за сега само една прекрасна форумџика која СДК го направи легендарно, секое утринско кафе ми почнува со нејзиниот пост, а потоа следи и се` остало.
    Затоа сега ми недостига ама знам дека е тука ;)
     
    На Phyramide, sesilija, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Лично и персонално се имам запознато со тројца,Мистериус,Мистери и Душица. :)
    Во живо ги имам видено но не и запознато Анннни и Докторката.
    Утре ќе ја запознаам милата ми Вајлд. :*

    И да не заборавам,со повеќе форумџики имам разменето фејсбук. :)
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Јас незнам никој на форумов!(освен сестра ми)Искрено сакам да се запознаам со некои девојки од тука ама па од друга страна несакам да си го откривам идентитетот(не дека имам некои тајни пишувано па да ми ги откријат,но несакам, да било за така немаше да биде анонимно ;) ) :)
     
  15. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    До сега никој, но би сакала :)
     
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Лично имам запознаено два исклучителни примероци :)
    Си ги сакам и се разбираме ко цел живот да се знаеме.

    Деновиве треба да изненадам уште една многу интересна Феминка што малку не’ заборави летниов период, ама се надевам ќе ни се врати.

    И едвај чекам да запознаам уште четири што мислам дека ќе ги видам лично :angel:
    Едит, грешно преброив - не се четири, пет се :D
     
    На Phyramide, sesilija, Theodora и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Значи... |(
     
    На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    marama, Nightwalker, srcekrasacka...
    За еден месец easyyyy
    После и Pelikuna...
    Во меѓувреме, не се знае... :?:
     
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Со една секси, весела, премногу позитивна и забавна мама и со нејзиното ќеркиче кое е толку прекрасно што немам зборови со кои би го опишала. Па кога на крај ми рече - дада Пирамида, денес беше многу убава :D Ај срце таа! како да не ја сакаш уште толку?!
    Има на кој да биде, богами има :)

    И со најголемиот шмекер на форумов, све нешто он со некој има хемија, све нешто брка некој за искачања и викенди :D
    Шала на страна навистина мил и амбициозен млад момак, се изнасмеав со него на повеќе наврати. А девојка сеуште не му наместив бе :( Ама ќе си намести он сам, си може он сам, по могучност да не е излезен со мене, пошто осетив дека сум му дилбрејкер, па то нажалени женски фаци кога гледаат дека не е сам, не контаат дека можам тетка да му бидам и дека не им го крадам :D

    :* До овие двајцава, секое седење со вас е задоволство.
     
    На Mistery, kate21, lolyta777 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Долго време лично не се знаев со ниедна, а сега во многу краток период се 3.

    Мразот го скршив со една од најмилите девојки тука, не можев да ја изнагушкам, и не можев да си поверувам колку е мила и пријатна за дружење во живо. Неверојатно колку е позитивна енергија ми пренесе, онака смирена и задоволна ретко сум била во женско друштво. Ја чекам пак да ми дојде, пак да си шеткаме заедно и пак да ја изнагушкам многу. Многу си ја сакам, ако е нуб невиден :D Едноставно ја гледам како постара сестра која никогаш сум ја немала, ме ислуша и ме посоветува за некои работи. Некогаш и негде планирам да си поседиме подолг временски период, малку ми беше ова сега. Еве и сега и ја испраќам најголемата гушка на цел свет :hug: :hug:

    Потоа времето ви го расипав со една друга (Да знаете до нас беше, затоа што конечно се сретнавме) :D, се изгушкавме небаре се знаеме 100 години, си направивме муабет за се и сешто, нормално пред неа сум јас 100%, ме сака таква каква што си сум, јас си ја сакам неа каква што е (уште цигариштата да ги фрли, да не и ги фрлам јас, затоа што минатиов пат попуштив и и ги вратив, следниот пат директно во канта за да не ме фати жал :D ). И следниот пат повеќе :!: И еве и испраќам јавно извинување што ја подпретерувам со разложување на некои работи, ама ме сфаќа се надевам, професионална деформација ми е тоа. :D :D Сега ќе си ја видам пак кај да е.

    И на крај ја запознав најмилата, најдушеста и најкултурна феминка, онаков човек не се раѓа 2 пати :shake: Чест ми беше што седев со неа на маса (добро на 2 седнавме, УУУУУУ за занесените келнерКи :D) Чест ми беше и што ја запознав и гушнав, слободно можам да кажам дека впечатокот што го имав за неа ми се помножи со 1000 кога почнав разговор со неа. И таа ме изнаполни со позитивна енергија, и можев да си се опуштам и да зборувам како да зборувам со некој кој ме знае 100 години. Ќе речам уште еднаш, една е на цел свет!
     
    На kate21, Phyramide, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.