Колку секс-партнери сте имале досега?

Дискусија во 'Секс' започната од SweetDoll, 13 декември 2009.

?

Колку сексуални партнери сте имале досега?

 1. 1

  692 глас(а)
  34,6%
 2. 2

  255 глас(а)
  12,8%
 3. 3-5

  344 глас(а)
  17,2%
 4. 6-10

  135 глас(а)
  6,8%
 5. Над 10

  175 глас(а)
  8,8%
 6. Сè уште не сум имала односи

  399 глас(а)
  20,0%
 1. Maja85

  Maja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  14
  Bravo za ova :D i ova da e pravilo na site devojki sto e i tocno samo eden moze da te skine site posle nego se vtori ! I uste edno pravilo za zenski "Na masko sekogas davaj mu od polovinata nadole,nikogas od polovinata nagore " :)
   
  На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Хехехехе Се согласувам со мислењето... Бравос..
   
 3. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  6.124
  Пол:
  Женски
  Како викаат на секоја зена секој нареден и е втор :D
   
 4. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  двајца... бившиот и сегашниот... а колку ми е само криво поради бившиот.. ненормална работа.. кај ми беше паметот
   
 5. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  i jas sum devica, ako ne se ravuna analen i oralen ;)
   
 6. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  78
  3 za prviot se kam, vtoriot cisto onaka a tretiot e toj so koj go imav onaa pravo zadovolstvo od seks.............:)
   
 7. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  И јас сум имала само еден и уште е тој,многу ми е мило што му се дадов него затоа што ме заслужува во секоја смисла а за дали ке имам повеќе незнам и нема да коментирам.А морам да дадам мое мислење за еден коментар таму дека не можела некоја да слушне кога мажени жени ке речат дека биле само со еден и тоа бил нивниот маж,малку е безобразна таа изјава затоа што тоа е реалноста на многу жени-верувале или не љубовта постои!А и сигурна сум дека таквите жени што се во брак и што имаат редовен секс сто пати повеќе уживаат и се задоволни во сексот од тие што стигнале до двоцифрен број.
   
  На LaBella, Lady-PinkHeart и MalataViki им се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.637
  Допаѓања:
  43.578
  Па според некои најнови истражувања луѓето кои се во долги врски или во брак имаат секс многу почесто и многу повеќе уживаат, бидејќи веќе немаат срам и можат да побараат од партнерот се што сакаат. За разлика од луѓето кои менуваат партнери и секогаш се наоѓаат во почетната фаза.
   
  На wonderful1, jasmin4e665, Chiwawa1208 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  sto e bitno dali e prvi ili ednocifren ili dvocifren broj,bitno e da go najdes partnerot so koj ke i se pogodi kalapot :D kako vikaat sekoe tendzerce ima kapace :D da ti se pogodi kapaceto e mnogu bitna rabota :) e sea ako nekoja ima sreka uste prviot da i se pogodi blaze si i :clap: ama pa togas se postavuva prasanjeto,ne probala drug pa neznae moze i od toj da ima podobar,posto ne videla poloso ili podobro od toa sto go ima,pa nemoze da pravi sporedba :roll: ali ako e srekna so toa sto go ima togas nema potreba da bara neli :lol: sakajte se luge toa e najbitno,ne e bitno dali ti e prv,treti peti,deseti ili natamu :D
   
  На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Ха,ха како за мене да си го пишала постов...Мене маж ми, ми е прв и последен(за сега) :lol: ама пошто тој тврди дека се погодил калапот ај ќе му верувам...За сега... :lol:
   
  На MalataViki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  13
  Jas do sea 3ca za prviot definitivno se kajam kako i povekevo izjasneti do sega ali jbg toa e ... Ne mi e jasno zasto mazite so kolku se poise tie se tolku pojaki tipci a nie sme kurvi znaes ako sme so poise kako mozat oni taka mozeme i nie.Pa sepak oni se krivi so nie odime na 2 ,3 i taka nataka ne uspela da ne zadrzat da recam zadovolat ...I toa so kolku sme bile ne ne pravi kurvi ili svetici tuku ona sto sme nie ...
   
 12. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  kristin4e pa ti mazena si bila?zaso jas te mislev devojka :Dama velis"za sega" :clap: pocituvam iskreni luge kao tebe,neograniceni,so ostavat prostor,zaso neznaes so moze da se desi utre :D
   
 13. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Па незнам зошто си добила впечаток дека сум девојка...Можеби затоа што не сум многу сериозна или пак затоа што едноставно не си сретнала некој мој пост што укажува на тоа дека сум во брак...Како и да е тука сме да се дружиме да се забавуваме а со тоа и подобро да си се запознаеме еди со други...
  Инаку да се искажам на темава....Многу се плашев да се опуштам и да бидам интимна со било кој а потребно е и време за да стекнеш целосна доверба кон некого за целосно и да се предадеш, па така човекот се погоди упорен и трпелив и си остана еден и единствен...
  Понекогаш си се прашувам "што би било кога би било" ама засега се е само под знак прашалник. :lol: :lol: :lol:
   
  На MalataViki му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  kristin4e pa zaso da sme seriozni,ima vreme i priliki koga treba da se bide seriozen,ama nekogas na covek mu treba odiska,da se zeza i tresa gluposti,bez razlika kolku godini imame i dali sme mazeni ili ne. :D a za temava i jas sum istata,mi treba vreme za da se opustam so nekogo.otpocetok se sramam mnogu, :D
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.039
  Допаѓања:
  16.471
  Пол:
  Женски
  1(дечко ми)
   
 16. srcenceee

  srcenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
 17. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  32
  Sto e bitno toa,spored mene dodeka si sloboden mozes so kolku saka,koga ke bides vo braka.tuka e kraj.
   
  На MalataViki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  Не дека е битно, ама така е поставена темата, кој сака да сподели „бројка" :D
   
 19. simona.a

  simona.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  1, само дечко ми и не сакам никој друг доволен ми е :D
   
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.567
  Допаѓања:
  64.946
  Пол:
  Женски
  1 , decko mi :)