1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку секс-партнери сте имале досега?

Дискусија во 'Секс' започната од SweetDoll, 13 декември 2009.

?

Колку сексуални партнери сте имале досега?

  1. 1

    792 глас(а)
    32,3%
  2. 2

    315 глас(а)
    12,8%
  3. 3-5

    450 глас(а)
    18,3%
  4. 6-10

    200 глас(а)
    8,1%
  5. Над 10

    261 глас(а)
    10,6%
  6. Сè уште не сум имала односи

    436 глас(а)
    17,8%
  1. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Хехехехе Се согласувам со мислењето... Бравос..
     
  2. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Како викаат на секоја зена секој нареден и е втор :D
     
  3. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    двајца... бившиот и сегашниот... а колку ми е само криво поради бившиот.. ненормална работа.. кај ми беше паметот
     
  4. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    i jas sum devica, ako ne se ravuna analen i oralen ;)
     
  5. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    3 za prviot se kam, vtoriot cisto onaka a tretiot e toj so koj go imav onaa pravo zadovolstvo od seks.............:)
     
  6. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    И јас сум имала само еден и уште е тој,многу ми е мило што му се дадов него затоа што ме заслужува во секоја смисла а за дали ке имам повеќе незнам и нема да коментирам.А морам да дадам мое мислење за еден коментар таму дека не можела некоја да слушне кога мажени жени ке речат дека биле само со еден и тоа бил нивниот маж,малку е безобразна таа изјава затоа што тоа е реалноста на многу жени-верувале или не љубовта постои!А и сигурна сум дека таквите жени што се во брак и што имаат редовен секс сто пати повеќе уживаат и се задоволни во сексот од тие што стигнале до двоцифрен број.
     
    На LaBella, Lady-PinkHeart и MalataViki им се допаѓа ова.
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Па според некои најнови истражувања луѓето кои се во долги врски или во брак имаат секс многу почесто и многу повеќе уживаат, бидејќи веќе немаат срам и можат да побараат од партнерот се што сакаат. За разлика од луѓето кои менуваат партнери и секогаш се наоѓаат во почетната фаза.
     
    На wonderful1, jasmin4e665, Chiwawa1208 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    sto e bitno dali e prvi ili ednocifren ili dvocifren broj,bitno e da go najdes partnerot so koj ke i se pogodi kalapot :D kako vikaat sekoe tendzerce ima kapace :D da ti se pogodi kapaceto e mnogu bitna rabota :) e sea ako nekoja ima sreka uste prviot da i se pogodi blaze si i :clap: ama pa togas se postavuva prasanjeto,ne probala drug pa neznae moze i od toj da ima podobar,posto ne videla poloso ili podobro od toa sto go ima,pa nemoze da pravi sporedba :roll: ali ako e srekna so toa sto go ima togas nema potreba da bara neli :lol: sakajte se luge toa e najbitno,ne e bitno dali ti e prv,treti peti,deseti ili natamu :D
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Ха,ха како за мене да си го пишала постов...Мене маж ми, ми е прв и последен(за сега) :lol: ама пошто тој тврди дека се погодил калапот ај ќе му верувам...За сега... :lol:
     
    На MalataViki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Jas do sea 3ca za prviot definitivno se kajam kako i povekevo izjasneti do sega ali jbg toa e ... Ne mi e jasno zasto mazite so kolku se poise tie se tolku pojaki tipci a nie sme kurvi znaes ako sme so poise kako mozat oni taka mozeme i nie.Pa sepak oni se krivi so nie odime na 2 ,3 i taka nataka ne uspela da ne zadrzat da recam zadovolat ...I toa so kolku sme bile ne ne pravi kurvi ili svetici tuku ona sto sme nie ...
     
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    kristin4e pa ti mazena si bila?zaso jas te mislev devojka :Dama velis"za sega" :clap: pocituvam iskreni luge kao tebe,neograniceni,so ostavat prostor,zaso neznaes so moze da se desi utre :D
     
  12. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Па незнам зошто си добила впечаток дека сум девојка...Можеби затоа што не сум многу сериозна или пак затоа што едноставно не си сретнала некој мој пост што укажува на тоа дека сум во брак...Како и да е тука сме да се дружиме да се забавуваме а со тоа и подобро да си се запознаеме еди со други...
    Инаку да се искажам на темава....Многу се плашев да се опуштам и да бидам интимна со било кој а потребно е и време за да стекнеш целосна доверба кон некого за целосно и да се предадеш, па така човекот се погоди упорен и трпелив и си остана еден и единствен...
    Понекогаш си се прашувам "што би било кога би било" ама засега се е само под знак прашалник. :lol: :lol: :lol:
     
    На MalataViki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    kristin4e pa zaso da sme seriozni,ima vreme i priliki koga treba da se bide seriozen,ama nekogas na covek mu treba odiska,da se zeza i tresa gluposti,bez razlika kolku godini imame i dali sme mazeni ili ne. :D a za temava i jas sum istata,mi treba vreme za da se opustam so nekogo.otpocetok se sramam mnogu, :D
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    1(дечко ми)
     
  15. srcenceee

    srcenceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
  16. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Sto e bitno toa,spored mene dodeka si sloboden mozes so kolku saka,koga ke bides vo braka.tuka e kraj.
     
    На MalataViki му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не дека е битно, ама така е поставена темата, кој сака да сподели „бројка" :D
     
  18. simona.a

    simona.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    1, само дечко ми и не сакам никој друг доволен ми е :D
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски
    1 , decko mi :)
     
  20. lili1975

    lili1975 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    3.... :D vidov deka i nekoi drugi clenki na forumot kako i jas zalat deka nekoj sto ne go zasluzil toa bil "prviot"
    ali toa e nema nazad, 2 samo zabava, i maz mi najdobar seks do sega veke 10 godini i nemam namera da baram nesto drugo...