Колку секс-партнери сте имале досега?

Дискусија во 'Секс' започната од SweetDoll, 13 декември 2009.

?

Колку сексуални партнери сте имале досега?

 1. 1

  711 глас(а)
  34,1%
 2. 2

  267 глас(а)
  12,8%
 3. 3-5

  368 глас(а)
  17,6%
 4. 6-10

  148 глас(а)
  7,1%
 5. Над 10

  184 глас(а)
  8,8%
 6. Сè уште не сум имала односи

  408 глас(а)
  19,6%
 1. Fauhxy

  Fauhxy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  1.761
  Пол:
  Женски
  Тоа е тоа :)
   
  На WildMk, Feminka22, joy1 и 6 други им се допаѓа ова.
 2. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Женски
  И за мене е доволна. Ни се каам ни сакам повеќе :D
   
  На GirlVolley, LadyC, makedon81 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  еден со сегашниот
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  Душата ми ја изеде бре оох... :)

  Зошто не ме прашаш како сум стигнал до 19 партнерки? Мој сон беше - на првата да ѝ бидам прв....ама беше...
   
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  Абе важно е кој ќе ти биде последен во животот а не кој ке бил прв..јака муда за првиот:rofl:
   
  На deskarada, LadyC, Mantub и 7 други им се допаѓа ова.
 6. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  Така е бабче последната фарба покрива сѐ на ѕидот, right?
   
  На LadyC, jasbi и baba Rada им се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Мисли си
   
 8. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  Секогаш има некој бивш што се памти, right?
   
  На Dadusicka и baba Rada им се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.610
  Допаѓања:
  44.479
  Така ли се тешиш?
  Елегија на паднатиот јунак.
   
  На WildMk, Alisa22, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 10. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  Напротив, не сакам ниту една со која сме завршиле да ме памти. Мислев на тоа дали некоја од нив (или од идната) би копнеела по некој бивш?!? Ама знаеш сѐ ми е на шала во животов. На стенд бај, на "сѐ едно" мод.
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Е пошто се ти е на наша, што ќе дебатираме.
   
 12. elenaxbbg

  elenaxbbg Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  А каков епитет би и дале на оваа?
  Значи: ку*ва=некоја која се продава за пари.
  Е оваа си ја продава невиноста(значи тој ќе и биде прв и единствен) арно ама наплаќа за тоа.А ако легнува со еден ондак не може да е ку*ва,НО и за тој еден наплаќа.И сега што???
  #ПрашањеКоеМеМачи.
   

  Прикачени фајлови:

 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Никаков.
  Не е моја работа да ги етикетирам луѓето.

  Мене повеќе ме мачат прашања за тоа зошто луѓето толку многу сакаат да ги етикетираат другите?
   
  На WildMk, TashSefton, Avery и 3 други им се допаѓа ова.
 14. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  Феминистките ќе те распнат сега :) која си ти да ѝ судиш на невината :D
   
 15. elenaxbbg

  elenaxbbg Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Знам,иронична бев бидејќи се навратив наназад во мислењава и видов и пресметки како на пр.до 2ца била ок а +2 растурена,кој ќе ја земел под рака и сл.Затоа и ги прашав стручњаците кои лепат етикети :rofl:
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.610
  Допаѓања:
  44.479
  Зошто прв и единствен?
  Продавањето на невиноста е од една страна многу моќен чин. Невисноста не треба да се претставува како украс на една девојка, туку буквално како товар, сѐ додека има мажи на кои им е битно дали е жената невина тоа не е ласкање туку алатка за "оцена" на жената. Како забите на коњ да му ги гледаш, на пазар кога го купуваш.
   
  На FVP, candy.cane и KateKane им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  За тебе 2 биле океј. Дури и на други им кажуваш како биле океј што имале 2јца партнери.
  А ти со 3 си бил, мање битне.
  Си земаш за право да судиш.
  Сега јас те прашав тебе :)
   
 18. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  А па за "купување" невиност на некоја девојка треба да си неколку илјади пати по луд од некој што на пример ете би си купил смартфон од 1400€ при некој сличен за 250€ (тоа е она кога индустријата прави будала од некого).
  Колку само треба да е одлепен некој да фрли толкаво богатство, кое многу може да им се најде на илјадници сиромашни.

  Не три срце, 19 до сега. Шеснаесет беа до пред два месеца, плус три после нив. И еве се колнам, не сакав толкава бројка. Сѐ би дал за една ама вредна. Во кревет поголемиот дел вредеа ама..скапо коштаа. If u know what I mean.
   
  Последна измена од модератор: 23 февруари 2019
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Време е да се разбудиш.
   
  На RoseRain, Stark, ocicka2014 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. elenaxbbg

  elenaxbbg Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Не знам.Јас не етикетирам,спомнав дека поставив иронично прашање ради мажињана наназад,ги имаа споредувано жените со крпи за бришење и не знам ти што.А етикетирањето според мене е резултат на ниска самодоверба,недостатоците нивни ги гледаат кај другите.:)
   
  На DAngel и buba4e89 им се допаѓа ова.