1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку секс-партнери сте имале досега?

Дискусија во 'Секс' започната од SweetDoll, 13 декември 2009.

?

Колку сексуални партнери сте имале досега?

  1. 1

    792 глас(а)
    32,3%
  2. 2

    315 глас(а)
    12,8%
  3. 3-5

    450 глас(а)
    18,3%
  4. 6-10

    200 глас(а)
    8,1%
  5. Над 10

    261 глас(а)
    10,6%
  6. Сè уште не сум имала односи

    436 глас(а)
    17,8%
  1. Hristov

    Hristov Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    599
    Пол:
    Машки
    Одма влакно во јајцето да се барало :P :inlove:
     
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Како е 'влакно во јајцето' - 'пореметена емоција' ?
     
  3. Hristov

    Hristov Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    599
    Пол:
    Машки
    Ееееееее се зајбавам па ти :^) :@ :*
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Јас сум многу сериозна кога е во прашање дискриминација.

    Иначе знам дека се заебаваше, за нејзе го пишав тоа :lol:
     
  5. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    1, маж ми.
    Мислам дека цел живот ќе жалам за тоа што се "чував" за некој што не ми веруваше дека ми бил прв...
    Имаше тој период едно момче и многу сакаше да имаме секс, јас глупава не прифатив. Сега секој ден ми е во мислите, али узалуд... Не ми се верува колку озбилно си го сфатив животот уште на 16години..
     
    На t.a.m, Mariposahaha, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Haha... epa jas poznavam...
    Do sega so 4 od koi so 2 bev vo vrska edna skoro 5 godini dr 2 godini
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Moze taka tebe ti deluva ...
    Konkretno ne i sudev sho mi kaza deka bila so ** , niti pa sega mi e gajle so koj e i so kolku nejzino e.. ama posle toa koga legna so brat mi pa posle mesec dena mi ja rasturi 5 godishnata vrska i mi go kaza toa i mi kaza deka go napravila seto toa so zadovolstvo za da ne sum srekjna ... a jas ja zapoznav so dechkoto i so negovata majka (koja raboti vo banka nekoj shef neshto nz)..za da i pomognam da zemi kredit oti i trebale pari i nz sho... poremeteno mi deluva da ti kazam... nz ti kako bi sfatila haha ...
    Shta chesh studentski zivot ... studentski dom nemozesh sekogash da si ja odberesh okolinata... ama zatoa se si ima dobri i loshi strani:)
    Do nekade sega i sum blagodarna sho go napravila toa ... sepak i toj da bil na mesto nemalo da e taka lesen;)
     
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Тоа што ти се мешала во врска не е во ред, и судиш.
    Што е нормално. Само воздржи се од зборови како: 'пореметено' 'пореметена емоција'.
     
  9. TashSefton

    TashSefton Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2016
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    1.743
    Џабе објаснуеш, read the room:)
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  10. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.040
    Допаѓања:
    10.627
    Пол:
    Женски
    Тоа доаѓа од желбата за разонода и задоволство.
    И тебе ти дошло тоа да сакаш да се соблечеш' пред повеќе ама не си сакала од страв за тоа што ќе рече народот.
    Само биле похрабри од тебе и го направиле тоа што сакале и мислеле дека треба.
     
    На Snowflake92, La profesora, FRANCUZINOT и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    За секс секс само еден ( дечко ми) а инаку сум била интимна со уште 4 ама го немало тоа финалното:rofl::lol:
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Оф мајко (facepalm)
     
    На GirlVolley, TashSefton, Anie93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Немора да значи ако некој се соблекува дека нема мозок и ако има секс, туку има свое јас и си праве што сака во живото а вие што сте под влијание на околината тоа е друго 20 исфрустрирани тетки кои немале секс со некој што ги привлеккува се омажиле ради реда за да бидат нели чесни и домакинки што љубоморат на млади девојки кои живеат слободен живот
     
    На melissa, Роберт 7, GirlVolley и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Rada15

    Rada15 Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2020
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски

    Искрено, смешни сте. Прво, секој нека си прави што ќе си посака, мене ама баш ич не ме засега дали комшивката легнала со 2 или со 222, ако нејзе и е тоа морално и нормално. Ете, мене на пример не ми е. Тука што ќе напишам околината нема да знае и пак ќе ви кажам не ми е нормално да бидам интимна со бројка која и јас нема да можам да си ја знам. Меѓутоа секој со своите размислувања и “принципи”. Второ, пред да ги навредите другите дека се тетки и дека поради страв од околината немале секс со секој трет ќе ви кажам дека сте многу грешка. Тие “тетки” можда го пронашле човекот кој ги исполнува и кој е нивната сродна душа, пријател, љубовник и не им треба друг за да имаат секс и да не бидат “тетки”. Така да ако вашето задоволство е во повеќемина, “тетките” можеби го пронашле се тоа во една личност и не им треба друг никој.
     
    На Tanjamm, Mariposahaha и SummerGirl им се допаѓа ова.
  15. La profesora

    La profesora Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2021
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    Dragi dami, nemam navika da pisuvam na vakvi forumi ama slucaen search me donese na istiov.Ja procitav prvata strana na temava i vednas vidov vzestena atmosfera.Skrolav na poslednata uste pointenzivna iako pominale recisi 10 godini od postavuvanjeto na istata.Zosto tolkav antagonizam vo eden zenski forum kade sto mozeme sosema slobodno, pod zakrila na psevdonimi , da si kazeme se sto lezi na dusa? Toa e e vo osnovata na zenskite odnosi koi pobrgu oci ke si iskopaat otkolku da se poddrzat edna so druga namesto da se kritikuvaat.Dami, ve vikam taka bez razlika na toa kolku partneri ste imale zatoa sto terminite kurva ,orospija,pacavra itn se skovani od mazite koi vo nemoznost da ne kontroliraat ili da ne imaat ni gi nametnale.Dali ste imale eden ili iljada vie ste ono sto ke go vidite vo ogledaloto ona sto ste go stvorile, zatoa sto vo golema mera sami ste se izgradile.Ovaa tema e siroka i nema mesto nitu vreme za da napisam se. Za zal ziveeme na Balkan kade mentalitetot e takov kakov sto e , sekoj se mesa vo secij zivot, a i kako ne bi i onaka saka jada sme ai patrijarhalnosta nema da si zamine uste dolgo vreme. Kako i da e da ne odam daleku od temata. Jas seuste ne sum bila so nikogo iako sum vo odredena vozrast (nema da kazam koja ) i ne se pravdam i ne se sramam. Dali moze premnogu sum izbirala ? Mozebi.Dali ke bidete so eden , deset ili sto moe mislenje e deka treba da si go zadrzite za vas.Toa e nesto sto e epten intimno i ne bi trebalo da se deli nitu so parterot, a veruvajte deka nemu nema da mu bidete sigurno prva a ni posledna ako ste vo dolga vrska ili brak.Pred da me osudite , i da me izvadite od kontekst, znajte deka ne sum od onie licnosti sto misat deka apsolutno se treba da se deli so partnerot.Ednostavno mazite imaat tendencija se da preuvelicuvaat i eden,dvajca im se premnogu i cel zivot ke vi go vadat niz nos ( go znam od primer vo moeto semejstvo) a tie imaat bar nekolku " drugarki" vo rezerva.Zatoa pravete sto sakate. Za ime bozje 21 vek.Ni 13 godisnite ne se nevini poveke.Stom ke dobijat trgnuvaat vo akcija.Moze taka e najdobro. Licno jas cesnosta ne ja meram po toa kolkumina vi minale megu nozete. Samo za zal vo ovie nasi sredinimazite ne se taka slobodoumni, so siroki sfakanja.Pusto tursko, sto da se pravi.Sorry na dolgiot post ama vakvite temi mi se pasija eden vid.
     
    На hunter26, Кирил.ск, spacegirl92 и 3 други им се допаѓа ова.
  16. La profesora

    La profesora Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2021
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    I na toa ostanuva za zal...Ama toa edna druga tema siroka kako univerzumov...
     
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Со партнерот ако не можам се' да споделам, тогаш со кого?
    Со него дом делам, со него дете имам.
    За мене не е љубов ако криеш.

    А ако е некој кому и двајца му се премногу, тогаш не е за со мене, пошто јас имам повеќе од двајца.

    Ова последново го сфатив ко: Еби се, ама да не знае маж ти.
    Поправи ме, ако грешам.
     
    На *Amethyst*, x.Daisy.x, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. La profesora

    La profesora Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2021
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    Super za tebe ako mozes toa da go spodelis so partnerot,mazot.Toa dobro zboruva za nego ,no na poveketo mazi mnogu im se dvajca,pa ne 10 i poveke.Kako sto imaat nekoi.
     
    На Tanjamm и Осе им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Затоа право ќе му кажиш колку и имала и да знаеш со кого си имаш работа.
    Да не трошиш време со некој кој е несигурен во сопствената машкост.
     
    На *Amethyst* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. La profesora

    La profesora Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2021
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    Za zal od ona sto go gledam okolu mene mnogu malku se tie sto imaat stomak da go svarat toa.Poveketo sakaat da dupat sto ke stignat a da zemat nedupnato.Sto realno ne e vozmozno.
     
    На NAJROBI му/ѝ се допаѓа ова.