1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

 1. sexysexy6699

  sexysexy6699 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Do sega ne procitav ama mislam deka interesna tema e toa kolku vreme mozat da ve zadovoluvaat vasite partneri 15 min :D 30min :? sat-dva :worried:hock: ili dali se sekavate na najdolgiot sex ili mislite deka vremeto ne e bitno???
   
 2. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Па зависи од многу работи....сме имале секс од 10 минути и секс кој траел 3 саати :D
   
  На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maja.ivona

  maja.ivona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  14
  isto i jas.nekogas koga sme mnogu zapaleni svrsuvame odma za okolu 10 min.a nekogas pa moze da trae i po saat ipol a i po 2 saati.zavisi od raspolozenieto.ali najdolg seks mi bil od 4 saati,svrsiv nekolku pati,ali posle mislam deka ne mozev da stojam od sto bev umorna,cela energija mi se istrosi :lol: ,ali sepak se isplati,si pominavme super :P
   
  На t.a.m, rusalka и Desi1991k им се допаѓа ова.
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  342
  Првиот пат секогаш е кратко а потоа е многу време.
  Е девојки како издржувате по два саата.Јас после 40 мин и почне вагината да и отечува и самата да се затвара :mrgreen:
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 5. justME

  justME Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  18
  Pa luge vie ste seks masini :lol: :lol: :lol:
  Jas uzivam vo pokratkiot seks 20-30 min, poveke custva i emocii....ako traeee i traeee znae da bide ponekogas monotono! Bolje 3 pati po denot po 20 min, otkolku ednas cel saat :lol: !
   
  На Lolo5, IvanaJenner и Mrs. Diva им се допаѓа ова.
 6. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  28
  интересна тема девојки ... :clap:
  претпоставувам треба да се пофалиме кој е повеке издржлив ..хаха....ма половина час е само предиграта ...галкање ,мазење,некој провокативен збор да се загрее атмосферата :oops: потоа следува водење љубов со траење од половина час...па малку муабет гушкање изразување љубов па пак се навркаме на водењето љубов во втор пат обично малку погрубо од првиот ... зависи од времето со кое располагаме може и да има уште еднаш а ако спиеме заедно утринскиот секс е задолжителен :D :D :D
   
 7. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  a mene me interesira kolku pati vo edna vecer izdrzuvate da vodite ljubov. jas sum nova vo ova pole i nekako cudno mi e se :) i dali posle prvata runda odma mu se kreva na vasiot partner t.e. kolku vreme cekate da mu se krene?
   
  На dumbal му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.248
  Допаѓања:
  43.389
  Добар е тој. Издржлив и силен. Срцка. Кога имаме секс, по неколку пати дневно, траат по 20тина минути, но сме имале и долго, околу саат време, со тоа што јас бев одозгора и си се гледавме и си имавме онаков, мил, суптилен сексуален однос.
  Но, тоа реално, не е за мене. :D

  Јас сакам неколку пати, пократко, диво и безобразно. Веројатно тоа е поради темпераментот :twisted: :lol: Долги предигри некогаш ме нервираат, па се решавам на акција, не можам да чекам :)
  А што се однесува до тоа дали ќе му биде кренат за втора рунда, зависи од моментот. Не се машини и тие, за да можат во секое време да бидат со кренат војник спремен за истражување :)
  Битно е да си ги усогласите потребите, да си кажете што сакате и да правите само она што навистина го сакате во сексот, зошто тоа е најубавото уживање кога вистински љубите некој :up:
   
  На rusalka, dumbal и MiiLla им се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Сакам долго мазење, сакам да се лигавиме по дома, ама кога се работи за секс несакам да трае многу долго.
  Многу се нервирам кога после секс јас сакам да се мазам а он несака, е тоа ме вади од такт. Едвај го научив после секс да не станува одма да пуши цигара туку да остане уште 5-10 минути да се бацуваме.
  Знам дека повеќето машки кога ќе свршат после не им е до мазење и со другарките кога зборувам и они ми го кажуваат истото.
  А инаку сакам пред да водиме љубов да се бркаме по дома, да се бацуваме, па ја ќе му викам "немој" а уствари мислам "продолжи така"..... а мразам секс што трае подолго од 20-30 минути, значи она главното да не трае многу долго. :D
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.215
  Допаѓања:
  33.357
  Пол:
  Женски
  Кога имаме секс со дечко ми тоа најчесто трае 20 минути, а кога сме многу запалени за брзо време завршуваме работа.Најдолгиот секс ни траеше 30 минути, а најкраткиот 4 минути.
   
 11. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Hmm pa super ni e i izdrzliv e onolku kolku sto i mene mi treba :lol: Za predigra nekogas trae podolgo no pocesto ne bas mnogu nekako poubavo mi e koga ne odolgovlekuvame premnogu :lol: :lol: :lol: e glavnata stvar trae okolku 20 minuti najcesto,do 30 ponekogas,a retko koga sme epten mnogu zapaleni i 10 minuti :) e toa e vistinsko uzivanje malku nezno pa divo pa nezno pa divoooooooo i taka :D i mi se dopaga sto na krajot ne bega odma tuku si ostanuvame taka se bacuvame i guskame ;)
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Mojoв партнер...хм...зависи од моментот,каков ќе се погоди.Желба секогаш имаме и двајцата,и секогаш сме заедно.Најдолгиот секс ни беше околу 1 час ама малце со паузички,онака бацување повеќе,подлажување,стави извади :oops: а за кратко и по десет минути сме имали,кога ни било ептен дојдено,неможе секогаш да биде исто.За втора рунда сме имале.Најдобар секс ни е 10те дена на одмор кога сме,на секои пет минути сме во соба,па се с...... во вода :oops: кога ќе ни текне.
  Издржливоста кај сите е различна,зависи од моментот,некогаш пократко,некогаш подолго,битно е да е убаво и двајцата после тоа да бидете насмеани :D
  Никогаш не бега ме пдма ,ни јас ни тој,најчесто легнува на нозе кај мене и сака да го чешкам :D
   
 13. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Предиграта според мене мора задолжително да постои :) Кај нас најдолг секс бил од 1ч и некаде 10мин ми се чини беше, не памтам од кога не сме имале секс на брзинка, а и во право е тој, што ќе осетам за 10мин ;) Сепак кој колку може. А после секс продолжууваме да си се галиме, гушкаме ,а и редовно си заспиваме :D Душичка моја знае дека секогаш после многубројните оргазми сакам да се галам
   
 14. Alekche

  Alekche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Времето не ми е мн битно се има десено да трае и нецели 10 мин,а исто така и некој си 1 и пол саат,али мн е напорно хихих :D али најубав тајминг ми е 20-25 мин,али најинтересно е за време на предиграта ке се попалиме и двајцата,а јас ќе влечам хаха :D И знам дека тоа уште толку го пали :D
   
 15. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  bogami jas nikogas ne sum merela vreme, osobeno sega koga sme zaedno sekoja vecer, mnogu cesto pred da legnam znam da si recam vecerva ne mu davam moram da zaspijam po rano, utre rano treba da stanam pa obvrski, i taman ke legnam do nego i pocnuvam da vrijam :lol: i normalno moram da go ugasam zapalenoto vo mene a i negovoto :lol: i koga ke se svrtam veke da zaspijam, gledam deka pak se slucuva toa sto ne sakam, deka sum zaglavila do docna i ke mozam da spijam samo 5-6 saati... i taka si tece zivotot... inace dovolno e izdrzliv,nekogas svrsuvam pred nego, a ako toj svrsi pred mene, nikogas ne e sebicen da me zadovoli na drug nacin... :D
   
 16. S.d

  S.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  i ja go obozavam toa mazenje na krajot,iako ednas odma posle seksot stanav,se oblekov i si otidov poso morav:)...inace zavisi od maskoto dali saka da se mazi otkako ke svrsi,poso decko mi go saka toa i duri togas koga si otidov mi se naluti :(....duri posle odredeno vreme guskanje i bacuvanje,pusime cigara:))
   
 17. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Дечки ве читам и многу ми е чудно хаха :) Јас не сум имала секс од еден час помалце :? Секогаш по многу време а и па сите партнери до сега некако ми се погодиле она ... многу издржливи. На шала со другарките често знам да кажам ајд бе за пола сат не се ни соблакам. Најкратко до сега еден саат, а најдолг па и по цела ноќ се случувало.Тоа нормално држи - цела недела да не помислиш на секс 8) Сакам кога трае, топ е ;)
   
  На Lolo5 и ceca-1 им се допаѓа ова.
 18. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Нас подолго ни трае предиграта отколку сексот. Не сакам долг секс, брзо се заморувам, ама затоа преиграта ја сакам бидејќи повеќе ме пали и уживам во неа. Често знам да пуштам некоја секси песна, пригушено светло и да му играм стриптиз, знам дека тоа го излудува. Се случува да играме карти на соблекување, е тоа е стварно закон :D Понекогаш сакам да му го намачкам со шлаг или чоколадо, а потоа целиот да го излижам :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. S.d

  S.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  uffff....ova mi se sviga...kartite i slagot....hhhh:))
   
 20. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Ухххх, ние сме у групата на неуморни и ненаситни маратонци. Никогаш помалку од саат време, освен кога сме се брзале заради околностите. И колку и да е долго-никогаш не е монотоно и досадно, баш напротив. После тоа само јас се осеќам уморно и поспано, а понекогаш утредента ме боли све како да сум планинарела. :lol: