1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

  1. dimoska

    dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    47
    И мене едно такво маче ми шета по дома :rofl: без разлика колку време мене ке ми треба прво јас после тој а за тоа колку пати зависи од дечината не од нас ако се кај баба и дедо е тогаш не брои ме а богами голем е денот :rofl:
     
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Епа издржлив е... еднаш ме носеше на грб бидејки ме болеа нозете. :wasntme: Шала на страна, издржлив е не велам не ХкНмМм :wasntme: :P
     
  3. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    Јас мојот на прв состанок го врзав за кревет, и почнав со стриптиз..Не издржа ни една минута! Бев пресреќна, само реков ПАКУВАЈТЕ ГО ЗИМАМ!

    Сега он мене ме врзува
     
  4. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Добро бе девојки, некои што имате секс повеќе од 1 саат, не ви се смачува тоа стави-истави стави-истави??
     
  5. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    Нееее види тоа ти е исто како месење кифлички, треба повеќе од саат време.. ама после кога ќе нараснат мх мх мх 8)
     
    На J.B.007 и Idonea им се допаѓа ова.
  6. candyshop.sk

    candyshop.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Lolipop23, не е лошо да се распрашаш малце пред да тврдиш нешто.. кај повеќето мажи можеби е точно тоа што го велиш, но верувај има добри 10-20% што се исклучок и кај кои МОЖЕ да трае и многу долго, без прекин. Исто има голема разлика помеѓу обрезани и необрезани (иако и за тоа има многу митови).

    да сумирам: прво стекни поголемо искуство, па после постирај такви исклучиви тврдења.

    грешиш.
     
  7. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Џентлмен е мојов :wasntme:
    Ме чека мене, па он си завршува работа :)
    Не сум му ја “ мерела ’’ издржливоста затоа што јас не ни сакам маратонски секс.
    По мерак ми е краток, див од 15 минути - сите мускули да те заболат :) Па 10 минути пауза и нова рунда.
     
    На SunnyGirl2, Tannaa13 и candyshop.sk им се допаѓа ова.
  8. J.B.007

    J.B.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    Хммм дали е издржлив?ДАААААААААААА
    целиот тој така наречен чин ни трае по 3 ипол часа...ненаситни сме во тоа.. и се повеќе ,повеќе..се додека тој не сврши бар 4 пата и јас 2-3 :D :D :D :D супер е... незнеме за малку :$ поз ..
     
  9. elena.94

    elena.94 Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    haha SummerGirl koga stigna da izbrois be :D :)
    jas sakam so umereno vremetraenje,no sepak sekoj sigurno go ima doziveano onoj od po saat vreme i povise pa narednite 2-3 dena da vi odmara malava :P :)
     
  10. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Прилично бргу завршуваме работа, отприлика 5-10 мин. Затоа секој ден по 2 пати минимум си водиме љубов со златото мое :$
     
    На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Максимумот му е 20 минути... вообичаено 3-5 мин :|
     
  12. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    издржлив......додека јас да свршам работа па после тој,сме пробале и по 1ч но не е тоа тоа,не е работата кој колку ке издржи туку ,кој колку ужива во сексот
     
  13. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Дур не ми кажат „ај сеа ти“ |(
    Обично не помалку од 20-тина минути.
    Зависи од позата и најмногу е до физичката спремност и кондицијата. Тоа со годините си доаѓа :geek: веројатно.
     
  14. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    10 минути??? :tmi: :D
    Што се 10 минути...??? Не, не, не, не, никакоо... помалце од половина час не признавам ништо. Кој како сака нека каже ама 10 минути, па и 15 нека бидат за мене не е секс. Не зафркавајте... ќе си играме играчки. Се знае, еднаш ама квалитетно. Не признавам ни 5 пати во денот, од по 10 минути. Штом имате желба за 5 пати значи дека не сте биле доволно задоволени. Највеќе до 2 пати во денот признавам, доколку ете не сте се виделе подолго време или ептен сакате. Се знае еднаш квалитетно од по 40-50 минути и после и двајцата сме си бајчиња.
    Квалитетот пред квантитетот... :lol:

    Туку мене нешто друго не ми е јасно, како можете да го достигнете врвот за 10 минути? (зборам за девојките) :^)
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Јас да...
     
  16. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Не на сите машки им е гајле дали девојката ке ужива или не. За 10 минути се срекни тие и заспиваат... |(
    А за мене секс цел саат е малтретирање... Идеално ми е пола саат :) Но ретко некој да издржи 30 минути, поверојатно е да издржи само 3 (зборувам само за мажи)..

    Да се разбереме, секој да на различен начин ужива во сексот... Некои сакаат набрзинка за 15 минути, некои сакаат со саати.. Се е до човекот, проблем е само кога ке се сретнат во кревет две особи од различни групи.. :lol:
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Максимум 30 минути. Кога е многу запален издржува 5 минути. :rofl:
     
    На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Violetushka

    Violetushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    2
    Девојки секоја чест на вас и партнерите.Мене дечко ми ми е прв ама сексот не ни трае долго,не знам ,без предигра и тоа се,односно само акцијата не верувам дека надминала 10 минути. Не знам во што е проблемот многу брзо се заморува и се препоти целиот.Душичка.Страв ми е да не има нешто. А понекогаш не може ни да го задржи,му спадне. :( Дали има некој запознаен со ова? Поззз
     
  19. bumbarcheto

    bumbarcheto Активен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Hey Devojki nie so mojot partner imame po nekolku pati dnevno seks a nekogash i ich seksanjeto ni trae odprilika po 20 minuti posle pola saa po4nuva vaginata da mi se zatvara i me boli kaj nas interesnoto e shto koga imame odnosi nie se tepame mnogu sakam strasen seks i bezobrazen :D
     
  20. Sextasy

    Sextasy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    46
    ВијољетуШка, чичко кумплуг да ти каже нешто. Ако дечкоти свршава, рачунај го палиш.А што поќе го палиш, побрзо ќе го гасниш.Едноставен е третиот секс-закон.
    Најчест совет за некој кој свршува пребрзо е, да си направи филм во главата/слика со некоја грда девојка која не го привлекува.Да ќе издржи сигурно. А ти се жалиш зошто си му привлечна?
    Немаш среќа, го затворија мек-доналдс, али со тренинг во локалните сендвичари, набаци килажа и рачунај полсаат повеќе ќе ви се зголеми сексотраењето.
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.