Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

 1. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.909
  Допаѓања:
  46.365
  "Доаѓа" ли барем?
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 2. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  9.152
  Пол:
  Машки
  Зависи колкава е сметката
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  2.961
  Пол:
  Женски
  и бакшиш обавезно да има
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.909
  Допаѓања:
  46.365
  И да се надеваме дека нема да ја достави нарачката на друга маса :rofl:
  Аман, келнерките во Тренд стварно тапа се.
   
  На Nigredo Odor и Afrodite¥ им се допаѓа ова.
 5. **SuperGirl**

  **SuperGirl** Активен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Lugje ne mozam da vi se iznacudam deka gi pravite narkomani onie koi imaat podolgo od 15 min ili toa vaseto 3 pati po 15.
  Eve jas so decko mi imame sex (bez predigra koja obicno e od pola saat pa nagore) najmalce 1 saat znaeme da si imame saat ipol dva. Ne znam sto vi e tolku cudno ednostavno uzivame vo sexot pogodeni sme si.
  Eve ja naucena sum na podolgo i koga ke procitam toa standarnoto 15 min mi se losi ili 3 pati po 15 mislam stvarno mi nema smisla taman ke se napalam pa pauza pak da se napalam pauza...ednostavo ne sakam taka krato i sto pati na denot.
  Se znae ednas asalno.
  Ne se ova nasi fantazii tuku realnost i ne e deka ne se palime eden na drug zatoa sto ako ne se palime sigurno nema da bideme zaedno (nie sme 3 ipol godini vo vrska). Nema sigurno da izigravame napaleni kucinja..edvaj da moze 15 min da izdrzi.
  Toa e mojot stav pa vie prevrtuvajte so oci kolku sakate :*
   
  На Inlovewithm, Turna, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  9.152
  Пол:
  Машки
  Пола саат предигра и два саати една партија секс? :o Па ова нема ни на порнички каде што ги монтираат повеќе партии во една. Ако е тоа 2 саати галење по косата ок ќе поверувам, ама она другото, не би рекол. Два саати да пешачиш па ќе се измориш, а не па секс што троши многу повеќе калории. Искрено не ви се пријадува за време на секс после толкава физичка активност? Хамбургери да не редите околу креветот, шишиња вода и редбули? :D
   
  На dragoneelz, ванилала, BabyStyle и 11 други им се допаѓа ова.
 7. **SuperGirl**

  **SuperGirl** Активен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Ne kazav deka sekogas imame dva saati sex tuku 1 saat saat ipol a 2 saati ako podolgo vreme sme nemale.
  Nemam sto drugo da ti objasnuvam se pisav gore i kako sto kazav prevrtuvajte so oci kolku sto sakate
   
  На the drummer и Bjutii им се допаѓа ова.
 8. ушко

  ушко Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  829
  Пол:
  Машки
  Se slozuvam so feminkata posledno sto komentira.
   
 9. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  9.152
  Пол:
  Машки
  Кога станува збор за една партија секс, без паузи, без ејакулација, без туширање, глеање филм и јадење измеѓу, значи една континуирана партија секс не може да трае повеќе од 20-30тина минути. Максимум би било 45мин и тоа со некој искусен што вежбал хегелови вежби и други трикови за одложување на ејакулацијата, а плус и ретко која ќе издржи толку долга партија. Се што е повеќе од тоа би го сместил во еректилна дисфункција, проблем со тестисите или простатата.

  Глеам меѓу некои од младиве денес некако маратонскиве сексови стануваат во мода и сакајќи да ја докажат „издржливоста“ праат некои глупости од типот мастурбација пред секс. Али тоа е глупа ствар. Прво тоа е читинг за жена, а друго секоја жена сака да и пристапиш со полна страст, а не да ја испразниш страста на некој порнич таму и после со зевање да и пристапиш и она да се чуди зошто ти требало толку време и да прашува вака по форуми дали кај неа е проблемот.
   
  На dragoneelz, Nigredo Odor, BabyStyle и 7 други им се допаѓа ова.
 10. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  16.343
  Пол:
  Женски
  Нема шанси да му дозволам саат и повеќе да ме млати, па и како што читам ако ти е погоден подолго ќе трае, ептен ми е погоден и пре убаво ни е и на двајцата и НЕ не сакам подолго да трае, просек е 20тина мин. ако трае подолго тоа веќе преминува во тортура.
   
  На BabyStyle, veren, Kitten и 5 други им се допаѓа ова.
 11. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Најкраток 5-10минути а најдолго до 1 час. Не сакам да губам многу време на "мазење", акција си е акција.:lol:
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 12. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Машки
  Кога станува збор за издржливоста или врметраењето на сексуалниот чин некои членови искрено е претераа. Нормален секс во една партија (прва) мислам дека изнесува 25 мин. до 45 мин. сметано сосе предигра. Додека ако веднаш потоа има и втора партија таа може да трае подолго, али задоволството мислам дека е поголемо во првата партија. Што не значи дека во втората партија нема задоволство.
   
 13. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Издржлив е,највеќе еден саат
   
  На Stefanmfo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Inlovewithm

  Inlovewithm Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2018
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  Najmalku 25 do 30 min
  A najmnogu saat otprilika . :)
   
  На saren_petel и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Триесетина дена.
   
  На WildMk, BabyStyle, Izdrzliv и 7 други им се допаѓа ова.
 16. David.wp17

  David.wp17 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2017
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Машки
  Lugje so bivsata pravreme 2 partii po saat vreme skoro zavisi koga. I dvajcata bevme vo dobra forma duri me molese uste edna da najdam da ne ja macam mn oslabna i imase bolki ponekogas... Znaci se e do psiha i kondicija. Sega iskreno mnogu pokratko traat ali stresot go pravi svoeto. Mnogu rabota a slabo treninzi i seks...
   
  На Inlovewithm му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.805
  Допаѓања:
  63.927
  Пол:
  Машки
  Ааааа ти ли беше тој,ја па викам кој е еба*ов,што читав во вицотека списанието.
   
  На "Zoki" и КикиМаус им се допаѓа ова.
 18. David.wp17

  David.wp17 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2017
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Машки
  Ne bidi ljubomoren ili ljubomorna. Ne se falev samo kazav sve moze da se postigne. Sega da prestanam da rabotam da zemam da treniram istoto ke bide... A ti mavaj si hehe
   
 19. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.805
  Допаѓања:
  63.927
  Пол:
  Машки
  Аххх колку сум ти љубоморен,само да знаеш срцка (facepalm)
   
 20. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Најдолгиот секс ни траел 20 мин и тоа имавме 4 партии во 2 часа..После тоа се ме болеше.И тоа 20 мин издржа дечкоми од тоа што конзумираше алкохол пред да почнеме , иначе само 5 6 минутки му требаат да сврши до толку нр може да издржи :D,дури не можам ни да му се приближам веднаш оп као пушка му станува:angel:
   
  На Rock star му/ѝ се допаѓа ова.