Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.313
  echo,se slozuvam so tebe,no ne ti se slucilo nekogas da izlazes samo zasto kazuvajki taka glasno ti poubavo se osekjas iako znaes deka e laga?ne mislam na forumov,zboruvam opsto.i mene mi se ima sluceno,za mnogu nebitni raboti,nema zasto da krijam
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.137
  Допаѓања:
  38.503
  зависи некогаш 15 мин некад 20-24 некад и по саат време за 1то свршување зборам,а за второто не прашувајтеееее :x
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Испод 20 мин не е никогаш... во просек по пола саат... освен кога сме пијани тогаш и по саат време може :D
   
 4. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  околу 20 мин мислам најдобро е.. кај мене отприлика толку и е, сега зависи од околностите.. :)
   
 5. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Па негде околу 15мин до 20мин кратко ама слатко..мм :inlove:
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Па сите велат околу, приближно, никој не кажал стриктно толку минути и секунди, што не е јасно ? :^)
   
 7. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  176
  па тука некаде е и со мојот партнер, ама секако не останува само на тоа... :lol: :$
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 8. slatka89

  slatka89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Со мојот партнер имаме секс 15-20 минути.Ама не знам како после кога тој ќе сврши по 2 минути пак може да имаме секс.Една вечер дури 4 пати сврши и пак можеше.Си го сакам најмногу
   
 9. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Се изнасмеав на машките што коментирале :rofl: па вие ако неможете повеќе од 20 минути има кој може ... :!:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. skorpion

  skorpion Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  11
  МИСЛЕЊЕТО Е ИЗБРИШАНО ОД МОДЕРАТОР
  Нарушена е точка 4.3 од правилата на форумот. Корисникот е опоменат.
   
 11. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  1.149
  Зависи кога, како...некогаш се случува да имаме и по цел час...но некогаш ни трае и пократко...најкратко до сега 20 мин :)
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас тогаш губам осет за време :D Не знам точно ама поиздржлив е од мене . Секогаш ми вика се измори ? :$ :D
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.862
  Леле девојки, јас што да кажам... Првите пати кога имавме односи со дечко ми, по два саата издржуваше :lol: Јас неможев толку, и правев пауза му викав малку да одморам, сета сила ми ја исцрпуваше. Ама сега со тек на време таман е по половина час и тоа оти јас го брзам кога неможам повеќе да издржам, инаку може повеќе :lol:
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  Сме имале и цела ноќ (околу 7-8 часа) па малку поспавме, па пак :$
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  во последно време по 10 мин се се плашиме да не дојде таа негова сестричка :devil:
   
 16. buba4e

  buba4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  доооооооооооооволно долго да бидам насмеана наредните неколку дена ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.249
  Допаѓања:
  25.097
  Пол:
  Женски
  Абе ајде, мало сутра... Или овде си наддавате или не го сфаќате прашањето. Нема машко кое може да издржи непрекината пенетрација повеќе од 15 минути ( до душа и тоа е многу ), или треба да е коска пијан, или да земал вијагра или пак да му е 3 пат во денот... А богами па ни женско не верувам да издржи 1 час непрекинато да и го клаваат. Па ќе се исуши вагината и сама ќе се затвора.
  Не се мери издржливоста на машките со се предигра и со се паузи меѓу двата чина, галење, мазење... Тоа секој го може. Битно е колку долго може да си го одложува свршувањето при пенетрација. А и за она колку пати... па максимум 4-5 пати во денот со подолги паузи. Мада и тогаш ќе однема сперма, ќе почне да чувствува болка итн. Па не се машките секс машини, тие митови АУТ...
   
  На Lolo5 и veren им се допаѓа ова.
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.383
  Пол:
  Женски
  Lolipop23 јас не знам дали измислуваат или слабо се ориентираат во времето :^)
  Читам погоре 5, 6, 7...па и повеќе саати , а бе ајде . Па ќе почне крв на двајцата да ви тече, и на него 6 саати кренат ќе му седи :^) ... да не се лажеме.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  стварно глупости освен ако не пијат вијагри,ама и вашите дундички ќе потечат од толку време... :o
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.249
  Допаѓања:
  25.097
  Пол:
  Женски
  Па може овие младиве генерации мутирале, или што е работава не знам. Треба може некој совет од нив да земеме па да им го пренесеме на нашите дечковци, па после Секс Маратон, 24 часа од кревет нема излегување. :rofl: :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.