1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

  1. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Постојат лубриканти за да не се суши вагината, а во тие 7-8 часа не значи дека непрекинато и го буткаат на девојката. Тоа е сепак водење љубов, па галење, бакнување...
     
    На Lolo5 и veren им се допаѓа ова.
  2. skorpion

    skorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Alal da ti e Lolipop ova e pravata vistina.
     
  3. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Е па да, лубрикант може да користиш ама тоа значи дека штом природно не си се навлажнила, не си запалена и не ти е убаво... А за тоа 7-8 часа не реков јас дека не можеш да се тркалаш по кревет и да се мазиш, тоа го може секој... Темата е за издржливоста на момците, т.е. колку време може непрекинато да пенетрираат без да свршат!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Значи ти кога користиш кондом (бидејќи на него има лубрикант) го правиш тоа, бидејќи не си запалена и не ти е убаво, така?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Вики, не ја разбра Лолипоп, она вика ( а јас се согласувам со неа ) дека нема шанси 6 саати да пенетрира машкото, во прво време ќе бидеш природно навлажнета , по извесен период самата вагина го губи тоа својство природно да се навлажнува и се користи лубрикант.
    Значи уствари лубрикантот нема врска со муабетов, поентата е дека нема шанси да му стои дигнат 6 саати, притоа да има пенетација, исто ни вагината не може долку долго да се самонавлажнува.

    Тој маратонски секс може да трае само како се прават паузи, значи ќе свршат двајцата , па ќе се мазат , па ќе се бркаат по соба , па пак ќе свршат...и така неколку пати. А тоа дека на мушко ќе му стои дигнат толку време...да не се лажеме.
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Значи се согласуваме :handshake: :D
     
  8. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    дечко ми е издржлив ама јас не сум најдобар секс ми е оној од 20 до 40 мин а не сакам некои мазења галења па сексот да ми трае со саати ќе изгубам желба :rofl: :rofl: :rofl: кратко диво и слатко е најдобро
     
  9. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    тука не би се согласила баш , нас сигурно сексот не ни трае цели 10 саати но затоа редовно ни е барем по 1 и пол 2 часа , ти велиш немало машко што може да пенетрира подолго од 15 минути или не сум те сфатила добро или мојов е едниствен на светот што може да издржи повеќе :^)
    ретко користиме лубрикант , количината на спермата е индивидуална може да сврши повеќе пати ( секако секој пат се помалку излегува ) еве нашиот рекорд е 8 пати во еден ден па не му потече крв од никаде ни него ни мене
    не се имавме видено па се нападнавме небаре не сме се имале со години .. :$ :lol:
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Сакаш да кажеш дека е во тебе цели два часа?
     
  11. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    e , но тука не подразбирам само во вагината , редовно имаме и анален, а оралниот си го сметаме за предигра :lol: :lol:
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со другите девојки за ова. Да му биде дигнат два и повеќе часа и да пенетрира цело време, некако ми се чини за рубриката Верувале или не.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505

    :clap: :clap: :clap:
    Приказна за деца :D
     
  14. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Срцка не сме се разбрале... Како прво кондомот се користи од сосема други причини, а не зашто на него има лубрикант. Друго што сакав јас да го кажам... нормално е сексот ( читај пенетрацијата ) да трае 15 мин па нека се и пола час. Потоа природно е вагината да почне да се суши т.е. како да сака да каже доста е веќе, неможам. Штом веќе дојде до употреба на лубрикант ( кој патем е измислен за аналниот секс ) значи дека натака сексот не е природен, вагината не се навлажнува, значи не и е убаво :rofl:
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Без разлика колку се издржиливи, пожелно и најдобро времетраење на сексот е од 7 минимум до 30 максимум минути.
    јас не разбирам како тоа би издржала повеќе од 15 минути пенетрација!?
     
  16. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Е па добро сигурно некаде постојат исклучоци. Ако ти и твојот дечко сте едни од нив, секоја чест... мило ми е и за двајцата. Досега сум зборувала со многу луѓе на оваа тема, ама во глобала сите го кажуваат истото.
    Ајде да речеме ќе се случи 2 пати во годината да му биде дигнат 2 часа, ама нормален секс кој се практикува повеќе пати во неделата не ми се верува дека трае по 2-3 часа непрекинато буткање на пенисот во вагината.
    Тоа е мое мислење, па сега не сум влегла никому во кревет за да можам да тврдам во целост.
     
  17. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Абе се знае 11 минути :rofl: . И Коељо се сложува со тоа, дека просечен секс трае 11 минути :rofl:
     
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    каков лубрикант,какви глупости,и лубрикант да ставеш пак не можеш повеќе од 15-ина минути,барем често користиме со дечко ми лубриканти :^)
     
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Кондомите се сушат после 10-тата минута во просек. И лубрикант да ставиш не е тоа, тоа.

    ете, баш така. :D
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    малце е бре :lol: не можам да свршам толку брзо :rofl: