Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

 1. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  Постојат лубриканти за да не се суши вагината, а во тие 7-8 часа не значи дека непрекинато и го буткаат на девојката. Тоа е сепак водење љубов, па галење, бакнување...
   
  На Lolo5 и veren им се допаѓа ова.
 2. skorpion

  skorpion Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  11
  Alal da ti e Lolipop ova e pravata vistina.
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  24.528
  Пол:
  Женски
  Е па да, лубрикант може да користиш ама тоа значи дека штом природно не си се навлажнила, не си запалена и не ти е убаво... А за тоа 7-8 часа не реков јас дека не можеш да се тркалаш по кревет и да се мазиш, тоа го може секој... Темата е за издржливоста на момците, т.е. колку време може непрекинато да пенетрираат без да свршат!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  Значи ти кога користиш кондом (бидејќи на него има лубрикант) го правиш тоа, бидејќи не си запалена и не ти е убаво, така?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Вики, не ја разбра Лолипоп, она вика ( а јас се согласувам со неа ) дека нема шанси 6 саати да пенетрира машкото, во прво време ќе бидеш природно навлажнета , по извесен период самата вагина го губи тоа својство природно да се навлажнува и се користи лубрикант.
  Значи уствари лубрикантот нема врска со муабетов, поентата е дека нема шанси да му стои дигнат 6 саати, притоа да има пенетација, исто ни вагината не може долку долго да се самонавлажнува.

  Тој маратонски секс може да трае само како се прават паузи, значи ќе свршат двајцата , па ќе се мазат , па ќе се бркаат по соба , па пак ќе свршат...и така неколку пати. А тоа дека на мушко ќе му стои дигнат толку време...да не се лажеме.
   
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Значи се согласуваме :handshake: :D
   
 8. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  118
  дечко ми е издржлив ама јас не сум најдобар секс ми е оној од 20 до 40 мин а не сакам некои мазења галења па сексот да ми трае со саати ќе изгубам желба :rofl: :rofl: :rofl: кратко диво и слатко е најдобро
   
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.037
  Пол:
  Женски
  тука не би се согласила баш , нас сигурно сексот не ни трае цели 10 саати но затоа редовно ни е барем по 1 и пол 2 часа , ти велиш немало машко што може да пенетрира подолго од 15 минути или не сум те сфатила добро или мојов е едниствен на светот што може да издржи повеќе :^)
  ретко користиме лубрикант , количината на спермата е индивидуална може да сврши повеќе пати ( секако секој пат се помалку излегува ) еве нашиот рекорд е 8 пати во еден ден па не му потече крв од никаде ни него ни мене
  не се имавме видено па се нападнавме небаре не сме се имале со години .. :$ :lol:
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.479
  Допаѓања:
  44.598
  Сакаш да кажеш дека е во тебе цели два часа?
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.037
  Пол:
  Женски
  e , но тука не подразбирам само во вагината , редовно имаме и анален, а оралниот си го сметаме за предигра :lol: :lol:
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.479
  Допаѓања:
  44.598
  Се согласувам со другите девојки за ова. Да му биде дигнат два и повеќе часа и да пенетрира цело време, некако ми се чини за рубриката Верувале или не.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  495

  :clap: :clap: :clap:
  Приказна за деца :D
   
 14. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  24.528
  Пол:
  Женски
  Срцка не сме се разбрале... Како прво кондомот се користи од сосема други причини, а не зашто на него има лубрикант. Друго што сакав јас да го кажам... нормално е сексот ( читај пенетрацијата ) да трае 15 мин па нека се и пола час. Потоа природно е вагината да почне да се суши т.е. како да сака да каже доста е веќе, неможам. Штом веќе дојде до употреба на лубрикант ( кој патем е измислен за аналниот секс ) значи дека натака сексот не е природен, вагината не се навлажнува, значи не и е убаво :rofl:
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Без разлика колку се издржиливи, пожелно и најдобро времетраење на сексот е од 7 минимум до 30 максимум минути.
  јас не разбирам како тоа би издржала повеќе од 15 минути пенетрација!?
   
 16. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  24.528
  Пол:
  Женски
  Е па добро сигурно некаде постојат исклучоци. Ако ти и твојот дечко сте едни од нив, секоја чест... мило ми е и за двајцата. Досега сум зборувала со многу луѓе на оваа тема, ама во глобала сите го кажуваат истото.
  Ајде да речеме ќе се случи 2 пати во годината да му биде дигнат 2 часа, ама нормален секс кој се практикува повеќе пати во неделата не ми се верува дека трае по 2-3 часа непрекинато буткање на пенисот во вагината.
  Тоа е мое мислење, па сега не сум влегла никому во кревет за да можам да тврдам во целост.
   
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  24.528
  Пол:
  Женски
  Абе се знае 11 минути :rofl: . И Коељо се сложува со тоа, дека просечен секс трае 11 минути :rofl:
   
 18. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  каков лубрикант,какви глупости,и лубрикант да ставеш пак не можеш повеќе од 15-ина минути,барем често користиме со дечко ми лубриканти :^)
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Кондомите се сушат после 10-тата минута во просек. И лубрикант да ставиш не е тоа, тоа.

  ете, баш така. :D
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  малце е бре :lol: не можам да свршам толку брзо :rofl: