Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

 1. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  затоа малку подолга предирга , мазење, галење ;)
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.284
  џабе ми е :| ми треба едно 20-30 минути дури да доживеам оргазам :doh: не знам зашто така...
   
 3. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Најмалку 5-7 минути, а најмногу 45 минути само пенетрација. А сексот најдолго ни траел 2 часа и 50 минути :lol:
   
 4. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  Зависи од расположението ако не е уморен сексот ни трае 2 часа. Но некогаш по 5 мин еднаш напрет еднаш назад и еднаш во уста и толку :)
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.310
  најдолго и само еднаш се случи саат и 45 минути,останатите подолги пати биле околу 30 минути,а најчесто околу 10-15.мене тој од 10-15мин ми е најквалитетен некако.поубаво кратко,а ете два три пати во денот,отколку 3 саати само еднаш.
  и мене ми е малку лчудно да се издржливи толку долго,со саати,па и уште повеќе пати во денот...освен ако дечкото е пијан па не може да сврши
   
 6. onaaa

  onaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  0
  po 30 minnajdolg a obi4no 15
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.685
  Допаѓања:
  58.556
  Пол:
  Женски
  Дали јас немам среќа или до нив е, повеќе од 5 мин неможеле :worried: еве и со двајцата до сега така било, по 5 мин, само еднаш дури 15 мин, ама сабајлечки.
   
 8. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Ај да ви кажам од моја (машка) гледна точка.
  Значи, непрекината пенетрација повеќе од 15 минути не е возможна. За некој дури и 15 минути е многу. Да се разбериме, во трезна состојба, без влијание на алкохол и дрога.
  Не можиш, едноставно не можиш. Ако сакаш стави и кондом дебел 2 прсти, не можиш.
  Па за без кондом да не прајме муабет, 2-3 минути, ете и 5 нека бидат. Едноставно, it feels too good :D
   
 9. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  зависи од чоекот. јас со дечко ми стално кога имаме односи помалце од 20тина мин. немаме завршено работа. а најмногу сме издржале скоро 2 сати непрекинато и тоа мн убаво ни било и тоа не во пијана состојба. :)
   
 10. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Абе дур не се уверам со свои очи, нема да вервам дека некој можи да турка 2 часа без пауза. :D
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.487
  Допаѓања:
  44.644
  И јас исто не верувам. Два часа без престан :wasntme:
   
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.174
  Допаѓања:
  24.575
  Пол:
  Женски
  ^^ Еве и од машко потврда. Се цени искреноста. :clap: Ама ајде да не зборам за други, како што реков никому не сум му влегла во кревет, може си има и такви секс машини...
   
 13. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  166
  kaj nas e razlicno nekogas 2min ..nekogas 5min..do 15-20 min najmnogu..
  a najkefsko bese ednas ko traese samo 15sekundi znaci ni cela minuta,samo sto go pikna go izvade :D :D .... :devil: si ostanav so prsto vo usta :fubar: ...to e posledica mn napalen bil deckovo :lol:
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  може два часа зошто да не :^)
   
 15. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Ние во почетокот имавме подолго за разлика од сега...половина час 40 мин и не можам повеќе..
   
 16. Lastbreath

  Lastbreath Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  Јас ги читам постовиве и се изнасмеав, кои цифри летаат само :D стварно но комент....Но сите знаеме дека жените немаат чувство за време, најдобар пример за тоа е нивното спремање за негде. Мислам 2 саати, 7 саати :D мислам алооо тури вади повеќе од 20-30мин не е возможно ....али како и за се што се преувеличува и додава на форумов така и за ова.
   
 17. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  мисли си.....тоа си е твое право за 5,6,7, саат да невозможно е ама за 2 часа и успат галења милувања не гледам нешто невозможно... :^)
   
 18. Lastbreath

  Lastbreath Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  Ете каде не си ме разбрала, а и насловот погрешно сте го разбрале сите....се работи за издржливи на сексуалниот чин, без мазење, галење, ручек спремање и др пропратни работи... :D
   
 19. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Муабетот е за непрекината пенетрација, без попатни галења и милувања. Значи само in-out :)

  Уба теорија то со спремањето :D
   
 20. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  Не ми е јасно,ајде девојката ќе издржи два часа,но момчето да издржи два часа со д***** к*** нема шанси,единствено ако не се напил виагра :)