Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  епа ете неможело така...ние грешка сме го сватиле муабетот...сака да каже дека два часа не може да се тера доколку измеѓу нема паузи....едноставно не е возможно!!!!
   
 2. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Најмногу до 40миниути :)
   
 3. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  6
  во по4етокот кога по4навме со односи ( бидејќи сум му прва на де4ко ми) ни требааа 3 4 часа и на крај тој пак не свршуваше, моравме да прекинеме заради тоа што душа немав во мене веќе.. тоа ни се имаше слу4ено 5 6 пати, а сега ни се потребни околу пола час со се пред игра
   
 4. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.325
  Допаѓања:
  6.069
  Па воопшто не е битно времето, но според мене секс кој трае 20-30 минути е сосема доволно да ги задоволи двајцата партнери.Кај мене сексуалниот однос трае околу 30 мин сосе предигра, ама имам пробано и маратонски онака чисто од љубопитност и траеше околу 2 часа.Дечко ми ќе издржеше уште ама јас го прекина душа немаше, убаво е се ако е во граници.......
   
 5. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.325
  Допаѓања:
  6.069
  Па добро спремање ручек не спаѓа во сексот, ама предиграта е исто така дел од сексуалниот чин па така и времето поминато во предигра треба да се рачуна .. :D
   
 6. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Таа вечер со дечко ми имавме 5 пати односи, со прекини се на се траеше 3 саати! Алал да му е :D !
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.024
  Допаѓања:
  91.381
  Сполај му на стопанот!
   
  На veren и RainBow им се допаѓа ова.
 8. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  па по еден час :)
   
 9. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  seks imame cesto... ali nekat se deshava da ne se seksame i po dve nedeli, najcesto poradi moite obvrski. e vo takva situacija, se treseme maksimalno... ispod saat i pol ne sme, a nekat i zabegavame, so toa sto ja ne go cepkam na 5 pati svrshuvanjeto. pa kureto posle krpa da mi bide i da odmaram edna nedela. tuku od ednas 2 saata jako treskanje i gotovo. a prosecen sex ni trae okolu 45 - 60 min
   
 10. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  измислотини,со фраерче ли се правеш цццц
   
 11. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  103
  НАвистина, ова сеа како реклама да си правиш,егото да си го храниш :( Сфативме сите кое ти беше прашањето, што сакаше да кажеш, повеќе од јасно е. Ете доби солидни одговори за твоето прашање ,а имаш и уште доволно искуства да прочиташ па да видиш на што си и што понатаму. За оргазмот на девојка ти верувај, многу мажи мислат дека си ја задоволуваат партнерката, треба да ти биде повеќе од јасно колку добри глумици сме ние девојките(такви сме учени да бидеме, да скриеме и сочуваме се длабоко во нас, нашето срце и душа се океани, се собираат),ама ретки се оние машки кои ги приметуваат и осеќаат вистинските оргазми. Во врска со темава немора да ни објаснуваш до детали што ти се дешава и како си го чуваш курето.... повеќе личи на фалба...
  Без навреда, поздрав
   
 12. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  neam dr rabota ke se falam, pa baska na forum kade nikoj nikogo ne poznava. koja e celta. a toa sto upotrebiv malce po grubi zborovi kako treskanje i sl., neznaci deka se falam. jas li sum kriv sto malce maski izdrzuvaat tolku dolgo. jas samo bev iskren. pozz bluberry i didija - L
   
 13. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  епа добро,тогаш како изгржуваш еден саат без да свршиш.Не те палат женските...?Тоа е невозможно.Еден саат пенетрација но вееј
   
 14. AppoloN

  AppoloN Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  131

  како? наркоман е! Само така може......
  А ти на мајка ти да и кажиш дека просечниот секс ти е 45-60 мин..... тоа не е можно....
  И за сите што кажуваат дека имаат без прекин саат и повеќе или конкретно над 15-20 мин или немаат осет за време или наркомани им се дечковците или ептен лажат.
  а мојот секс во трезна состојба е ....околу 13 минути.......значи непрекинато а инаку....со предигри зад игри ајвар праење може и со денови да трае.....
  |-)
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  16
  До Carenin
  Што се однесува сонце, до твоето прашање колку време му е потребно на ѓоле да се разбуди да биде весел и твртко, зависи од многу околности. Еве од мое искуство да бидем искрен, потребно му е околу 20-30 мин.Сепак тука влијае колку време претходно сум имал секс и колку партии претходно сум имал. Еднаш ми се има случено да имаме 2 партии за третата мислам дека ми требаше да одспијам околу 1 час, за наредната партија да биде бимбил, спремен за работа :D :emo: :inlove:
   
 16. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  267
  Какви партнери имате жити све,што издржуваат по 2 часа?За два часа две-три партии ок,но по 15 до 20 минути,еве и до пола саат максимум еден сексуален чин,но повеќе од тоа како прво ни јас неможам да издржам.Значи цифрата кај мене е во просек од 15 минути,па секогаш ми е убаво,и јас задоволна и тој задоволен,се разбира не се вклучува овде предиграта.Искрено ако дечко ми не свршува повеќе од 20 минути,си мислам дека нешто не е во ред,дека може не е запален многу и неможе да сврши,незнам зашто но стално ми се случува така да размислувам кога ќе се продолжи сексот после 15-20 минути... |(
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  Luge neznam sto da vi kazam, znam deka e cudno. isto i drugarite mi kazuvaat. no imam eden mn blizok kolega od fax koj isto taka ima neverojatno dolg sex, i toa cesto menuva partnerki, sto znaci propaga u voda toa so vozbudata. a nez sto e cudno vo prosek da trae 45 min? pa da ja teram devojka mi da doaga kaj mene za 15min? inace penetracijata, sekako deka ne mi trae saat vreme, zosto izmisluvate? jas ne rekov takvo nesto. samo ednostavno trae podolgo od ona sto dosega ste go iskusile. ne gleam nisto za neveruvanje. naterajte gi deckovcite da povnimavaat malce na ishrana, i neka potrcaat na kej 2-3meseca,pa ke vidite deka moze. I NE SUM NARKOMAN
   
 18. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360

  а ти девојката само за сексот ли ја викаш кај тебе ??? и на сите ни е чудно зашто сексот т.е пенетрацијата е околу 15 мин до 20 максимум па вежбај ти колку сакаш ... а како што ти кажа и аполон со предигри задигри и триста други глупости ти три дена можеш да праиш лизни мазни и пакд а не свршиш .... и ако сакаш пократок секс .. пуштете си порнич убаво запалете се ... и без предигра завршете работа сигурно женскати не издржува цел саат нешто да влага и излага од неа па тоа боли човеку кога трае толку долго секој ден.
   
 19. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  Da teddybear se soglasuvam. znae nekat da se pozali... ma da da ti kazam,nekako se navikna i sega poveke izdrzuva. Sekako deka nemame sekoj den seks, pa ne sum mashina, a i ona nejke, posto naseto e dolgo i umoruva. inace toa so pornicite oddamna ni e u praksa. inace predlok za site devojki -- pustete livejasmin -- live web camera -- kade ima curi koi u zivo izveduvaat striptiz i oralno zadovoluvajte go... e toa go praime i mnogu e jako.
   
 20. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  како бе такаааа ???? тој да гледа други девојки а јас да го задоволувам орално и тој да замислува дека го задоволува некоја од нив ???? но вејјј ..... ај ти замисли да и пуштиш мажи и да ја задоволуваш додека ги гледа ???? според мене ова не е добра идеа ... :!: :!: :!:

  и веќе не знам што би ти кажала за да ви се подобри сексуалниот живот ... немам веќе идеи ... :| :angel: :angel: