1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку се издржливи вашите партнери?

Дискусија во 'Секс' започната од sexysexy6699, 22 јануари 2010.

  1. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Дечко ми спортува па не е толку издржлив.Најдолг секс ни е 15 мин.
    А другарка ми со нејзиниот дечко најдолг секс им бил 1 час.Не најдолг,туку секогаш по толку им траел.Јас одма си помислив дека со него не е нешто во ред. :?: :?:
     
  2. Antonij

    Antonij Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    28
    VREMETRAENJE NA SEKSUALNIOT CIN

    Види, првиот мој сексуален однос ми траеше не повеќе од 3-4 минути. Значи тоа беше првиот пат. Верувај дека сите машки кои имале за прв пат секс не издржале подолго од 5 минути. Едноставно, решение за твојот проблем е тренинг :) . Секој нареден пат ќе издржува повеќе и повеќе. Неискусен е. Биди трпелива и се ќе се среди.
     
  3. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Времетраење на сексот!

    Дефинитиво минимум еден саат. И некогаш дури тоа знае да ми пречи, ама ретко тоа :)
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Времетраење на сексот!

    Најчесто ни трае од половина до еден саат. :) Зависи од многу работи... Но јас повеќе сакам подолг секс, сите можни пози да ги смениме :lol:
     
  5. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Времетраење на сексот!

    Гледам тука повеќето еден саат им е ко стандард. Мене ми се десило, ама после 2 дена ме болеше доле... како успевате да бидете влажни толку време? Јас тогаш осетив фино дека се исушив и стискав заби за да не му го скршам ќефот нему, ама никад више. 20 минути отприлика е најтаман за мене.
     
  6. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Времетраење на сексот!

    Погледот, насмевката... првата акција( некогаш моја некогаш негова) па реакција,,, па предигра, па ова па она.... се на се трае некаде околку половина час плус минус :lol:
     
  7. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    Времетраење на сексот!

    Па незнам сосе предигра мозе пола саат...Инаку саат многу ми е...Нема да уживам како што треба повеќе сакам да биде брзо... 8)
     
  8. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    Времетраење на сексот!

    кога како некогаш на брзинка а некогаш предигра ово оно и повеќе од саат време ама мислам дека мајдобро е до 15-20 мин
     
  9. sexualka

    sexualka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    12
    Времетраење на сексот!

    мојот сексуален чин трае многу кратко од причина да не бидеме фатени така да одприлика 10 мин
     
  10. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Одприлика 30-40мин а можно е и повеке но несака да каже но го сеќавам дека мноогу се уморува и се поти најповеке кога е над мене капи пот :lol: па така да јас сум првата што ке го прашам дали му е доста тој вика можам и да продолжам но...знам дека е уморен а и јас сум мноогу дива :P :P :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  11. infinity

    infinity Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    во одредени ситуации знам да си поЌутам но си ги Чекам моите 5 минути кои моЖеби нема да следат некое време ама кога ке дојдат не знај од која врата да излези знаЧи само компромис инаку нема опстанок на нидна врска кога едниот e :devil: a drugiot :@
     
  12. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.888
    Сум имала од 2 минутен до 2 часовен секс. Све зависи од дадениот момент и нивото на страст и возбуда, но искусните мажи знаат да се контролираат па без проблем и да го одложуваат моментот доколку е потребно :D
     
  13. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Се труди да е :lol: Инаку секогаш различно некогаш се случило за 2,3 минути некогаш пола саат ,15 мин,.....мислам дека најдолго ни е саат и 15,20 мин-ама една партија :!: а повеќе не знам не сум броела :lol:
     
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Има многу разлика од секс до секс. Ако е секс со предигра, со орален, со вагинален, со многу милувања, тој може да трае и повеќе од саат.
    Ама реално активен вагинален секс 5-10 до 15 минути максимум и тоа е тоа.
    Убаво си викаат во книгата сексот просечно е 11 минути :)
     
    На lolyta777 и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  15. ivanagoki

    ivanagoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    10
    se zavisi do raspolozenie nekogas znae da bide i maratonski 8)
     
  16. cooLive

    cooLive Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    11
    15 минути до 30 минути
     
  17. lloovvee

    lloovvee Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    27
    хмм најдолго 45 мин последниот и најубавиот пат до сега :$ :lol: :lol: :lol: :lol:
    a за издржливоста... се труди да биде а не е за фрлање :P :rofl: :P :rofl: :lol:
     
  18. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Тој би издржал многу повеќе од мене :tmi: .

    Прво колку што прочитав овде тврдите дека не било нормално да пенетрира без престан подолго од 10-15 минути, со ова автоматски ми го навредувате Петко, а за тоа богами тепам :devil: .

    Сакам да кажам дека еве Петко мој е пример, дека нашиот секс (само пенетрација) трае сигурно многу подолго од 15 минути, сигурно е негде окулу 30-40, само 15 минути сум јас врз него за да се загрееме да ни тргне работава, после тој врз мене стандардот (мисинерска) уште 15, и ако ни текне некоја друга уште 10-15 минути, и мене веќе почнува се да ме боли, од вагина до прстите на нозете.
    А тој неговиот стои, џоа пушка прав и исправен абер нема за свршување и следува ручни рад или орален за да го завршам да може и тој убаво да си спие..

    Значи да резимирам пенетрација само-прибижно 40 минути (5-10 мање-више) и морам да нагласам дека скоро никогаш не пенетрирал и го извадил и одма свршил, никогаш секогаш му треба нешто ко за крај сигурно едно 10 минути, а сексот како водење љубов со сите алтанати трае многу, предигри и тако даље...

    А ова кој неверува за издржливоста на Петко нека каже нешто...ако смее :devil:
     
    На lloovvee му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Како да не ти верувам кога и јас на истите маки сум :wasntme: Неможам подолго од 15-20 минути да издржам, се уморувам, а тој мака си нема :fubar:
     
    На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    ахах па зависи некогаш трае 2 мин ама некогаш нема абер да сврши,абе препуни нозе се ке ме заболи он мака си нема,мада практикуваме кога ке му дојде да испуца да не држи у себе ххихихи