Колку се платени различните професии во Македонија?

Дискусија во 'На работното место' започната од nemir, 23 мај 2010.

 1. bb8

  bb8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  а дали знаеш колку ги плакаат тие што им се ко референти со средно образование во адвокатскиве канцеларии?
   
 2. Forca

  Forca Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2016
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Машки
  Незнам навистина.
   
  На bb8 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mona_bombona

  Mona_bombona Нов член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Видов дека пред 7 години е поставено истото прашање ама пак ќе прашам може се променети условите.

  Колку се платени во т-мобиле работниците во продажните салони ?
   
 4. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Знае некој од прилика колку се платени докторите (не фармацевтите) во Алкалоид?
   
 5. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  850
  За аџибадем сиситина?
   
 6. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Аџибадем имаат бољи плати, околу триесет во зависност од работно место, искуство, позиција.
   
 7. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  7.026
  Пол:
  Женски
  Gerresheimer колкави се платите?
   
 8. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Со средно 12.000 со факултет 15.000 со сертификат иата 30.000 и нешто (од прилика)
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  2.703
  Пол:
  Женски
  во call centar во банка?
   
 10. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  2.213
  15000
   
  На JoanaS му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Дали знаете колку се движат платите во Slice Македонија ?
   
 12. isidoradora

  isidoradora Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Колку земаат психолозите што работат приватно?
   
 13. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.039
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Знаете ли колку се платени техничарите во Зегин аптеки?
   
 14. temjanushka123

  temjanushka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Платата ти ја кажуваат кога ќе отидеш на интервју. :)
   
 15. glittergirl

  glittergirl Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.993
  Пол:
  Женски
  Зависи од хотел до хотел од 14 000 / 20000 денари се зависи од ХОТЕЛОТ нормално тука спаѓа искуство јазици и спремен/а за работа 3 смена ....
   
 16. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  796
  Пол:
  Женски
  А, видов 3 мес, 15-16000, мислам дека е малку за таква работа во смени. Поз
   
  На glittergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Cici1991

  Cici1991 Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  10
  Da ne znae nekoj vo zito luks kolku zemaat plata za redaci i pakuvaci na leb
   
 18. Bibi30

  Bibi30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2017
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  1.062
  Пол:
  Женски
  Околу 18000 ден.
   
 19. темјанушка

  темјанушка Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  1.390
  А каде се наоѓа дирекцијата на жито лукс во шутка :?:
   
 20. Cici1991

  Cici1991 Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  10
  Kazni zatvor kade sto e ova e od desnata strana samo ima i marketi vo blizina harbin i kiper
   
  На темјанушка му/ѝ се допаѓа ова.