Колку се приврзани вашите миленици за вас?

Дискусија во 'Дом' започната од mil4ence, 14 септември 2013.

 1. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Со Фокси,премногу.Сестра ми се плаши од неа,мајка ми исто.Со татко ми исто така се гали,не за џабе вика дека е заљубен во неа :lol:
  Кај мене е 1 година и скоро 6 месеци ^_^ А кога ја купив имаше може 3-4 месеци,не знам..
  Многу се разубаве откако дојде кај нас :D
  Ја храниме со лешници,бадеми,семки,кашкавал,се најубаво 8)
  И затоа крзното и се раздвојува на грбот.Премногу ја сакам и не можев да поднесам дека за малце ќе ја изгубев,но тука е со мене сеуште,не сакам да слушам дека хрчаците живеат малку,не го сакам тоа ;(
  Можеби премногу се приврзувам,но бебе мое е :l: :mm:
   
  На Zavisnaodblago му/ѝ се допаѓа ова.
 2. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  762
  Пол:
  Женски
  Со мачките не многу, доаѓаат кај мене само кога се гладни. Но со Астра е друга приказна, уште кога ми го слушне гласот јурне кон мене, скока и не ми дава да влезам внатре, детска радост. Таа е моето мало разгалено детенце, кое си го сакам највеќе на свет.
   
  На Zavisnaodblago му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Многу се приврзани,паметни и мили.Мачето нема ден да не преде,а кучето секогаш ни се радува кога ќе се вратиме од некаде.Срциња се!:inlove:Многу ни се чудат на паметот,зборуваат сме биле улави,ама всушност тие треба сами да се погледнат какви се:punch: