Колку слободни денови имате неделно?

Дискусија во 'На работното место' започната од Tanjamm, 30 април 2016.

 1. crazymoon

  crazymoon Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  Немам слободни денови, но затоа имам право на одмор од 30 дена во периодот од Јуни до Август (значи имам право да го побарам одморот помегу овој период, после тоа пу-пу не се важи :) )
   
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.350
  Пол:
  Женски
  Секој викенд и државен празник ми е слободен
  Плус 26 дена годишен одмор
   
  На cresa-jagoda, Paolita, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  (facepalm) :headbang:3 слободни денови месечно...Што попрво...Ахх мојата чудесна земја ...:D
   
  На elimkd и mila1111 им се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.964
  Допаѓања:
  23.128
  Пол:
  Женски
  Два дена - сабота и недела. И за празници не работам.
   
  На cresa-jagoda и elimkd им се допаѓа ова.
 5. 8petre8

  8petre8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2015
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  581
  Пол:
  Машки
  еден , НЕДЕЛА ;(
   
 6. Paolita

  Paolita Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2014
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Блазе си ти ! Ако не ти е проблем да пишеш, ме интересира како што работиш?
   
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.350
  Пол:
  Женски
  Vo bolnica
   
  На Barbie20 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.042
  Допаѓања:
  34.436
  Пол:
  Женски
  Само недела ми е слободен ден, а може некогаш да се случи и да е работен.
   
 9. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.721
  Пол:
  Женски
  Секоја втора сабота ми е слободна, недела и државни празници. :)
  Инаку, можам и да побарам слободен ден доколку имам некаква потреба, без притоа да го враќам. :)
   
 10. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.800
  Допаѓања:
  22.018
  Пол:
  Женски
  Само недела ми е слободен, и преку еден празник (еден колешката работи,наредниот јас).
   
 11. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.589
  Викенди (два дена), државни празници, за нова година 10 дена и цел месец летен одмор.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 12. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.815
  Допаѓања:
  24.841
  Пол:
  Женски
  Преку една сабота, недела, државни празници и 22дена ГО. доволно ми е..
   
 13. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Два слободни дена - понеделник и вторник :)
  И секако празници, како и одмор од 20 дена :)
   
 14. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Викенд + празници + ГО 8)

  Јесда темата колку што гледам е колку слободни денови имате неделно, а не годишно..:lol:
   
 15. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.644
  Допаѓања:
  24.149
  Недела ми е слободен ден и неработните празници. Во сабота сум пократко на работа (1 или 2 часа) , а некогаш и не морам да одам.
   
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.532
  Допаѓања:
  97.587
  Пол:
  Женски
  Според некои - седум, зошто нели, не работам |(. А реалноста - ниеден, зошто сум домаќинка и тројна мајка!!
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.909
  Допаѓања:
  29.082
  Пол:
  Женски
  Два дена сабота и недела
   
 18. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  22.557
  Пол:
  Женски
  Работам од понеделник до петок, викендите ми се слободни а исто така и сите празници. Одморот ми е 24 дена годишно. :)
   
 19. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.217
  Пол:
  Машки
  Сам свој газда сум. Немам слободни денови, но не работам ниту по цели денови. Има денови тотално релаксирачки.
   
 20. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.555
  Допаѓања:
  140.636
  Od ponedelnik do petok-rabotno.
  Sabota , nedela,drzavni praznici-slobodna.Godisen odmor spored staz,ama sekogas e poveke odkolku sto sleduva.
  Najbitno,sloboden den po potreba bez problem se zema .
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.