Колку слободни денови имате неделно?

Дискусија во 'На работното место' започната од Tanjamm, 30 април 2016.

 1. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Два дена
   
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.851
  Допаѓања:
  22.410
  Пол:
  Женски
  Петок, сабота и недела.
   
 3. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  9.074
  Пол:
  Женски
  Секоја втора сабота ми е слободна.
  А и недела секако.
   
 4. Bankarkata

  Bankarkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2017
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  1.631
  Пол:
  Женски
  Два дена, не работам за викенди и празници.
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  Два само викенд и кога се погодува празник
   
 6. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Ми треба ваша помош, вака: Колешката даде отказ на работа и сега новото работни време ми е од пон-петок, арно ама до сега ми била понеделник и вторник слободни т.е работев од среда-недела. Газдава ми вика дека доколку работам три дена (среда, четврток и петок) и бидам слободна сабота и недела ќе бидам мањак саати. Па вика дека треба да работам среда, четврток, петок, сабота, недела и се така до наредниот петок за на крај да бидам само два дена слободни! На 80 часа укупно (10 дена без прекин) само два дена слободни!! По кој закон да се повикам и му објаснам дека е во грешка??

  Пишав на две места, па каде ќе прочитаат.. Таму... Не се лутете <3
   
 7. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.817
  Допаѓања:
  25.983
  Два дена у месецот...
   
 8. Mari-Ja

  Mari-Ja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  15.084
  Пол:
  Женски
  Reci mu ondak da rabotis 22 dena bez prekin, pa 8 da ti spoi, moze ke se seti kutriot :D
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Арно викаш, немам више нерви искрено да се објаснувам... Уште ние работниците злобни, ах бе..
   
 10. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.282
  Пол:
  Женски
  Сите ми се слободни.:party:
   
  На BoyL и Mari-Ja им се допаѓа ова.
 11. Mari-Ja

  Mari-Ja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  15.084
  Пол:
  Женски
  Koga gledas deka probuva budala da te pravi, prai go i ti nego... Do dusa on si e, ama ukazi mu :lol:
   
 12. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.535
  Пол:
  Женски
  По закон мали Џокица како си замишљал ќе му биде на работа.
  Не се навредувај ама штом ќе почнеш на приватњак да му пееш опело-закон за работни односи пишувај си тестамент за таму.
  Нормално во меѓувреме барај подобра прилика.
  Јас на твое место би си барала прилика,на крај ќе си побарам денови слободни што ми следат +ако си одам пред да дојде период за одмор ти следи за скеој месец на пример јануар/февруар по 2дена од неискористен одмор па сума сумарум пола месец ќе си седам дома ама има да ме плати газда ко попче.
  И си одам.
  По цела драма.
  Нормално.
  Ако немаш поарно,тешко тебе со оправање криви дрини со приватњак.
   
  На Cinderfakinrella и Mari-Ja им се допаѓа ова.
 13. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.383
  Пол:
  Машки
  Два,од кој другата немам ниеден:sweat:
   
 14. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.535
  Пол:
  Женски
  2 па 12 во низа и пак 2.
  Реално 12*2=24 и 4слободни скоро 28 еве 30еден месец.
  Месечно 4 сободни дена?:?:
   
 15. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  692
  Секој ден после 23ч.:?:
   
 16. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.383
  Пол:
  Машки
  4 слободни месечно:)
   
 17. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  Сабота, недела и државни празници.
   
 18. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  5.501
  Кога ќе се смилуваат колешките тогаш земам слободен ден. Месецов земав два пати.. Еднаш бидејќи ме убија .. 11 дена без прекин по 10 саати, и вториот пат кога морав на доктор..
   
 19. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.368
  Пол:
  Женски
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.480
  Допаѓања:
  47.121
  Пол:
  Женски
  Два, сабота и недела. За празници не работам.