1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку спиете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од nedzma, 9 јануари 2011.

  1. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Вечно ненаспиена сум,кажува и моето корисничко име :D .Можам да функционирам ако спијам минимум 8 часа,помалку не.А јас имам талент да спијам и 24/7 :D
     
  2. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Зависи кога сум на школо, ако сум одсабајле спијам 6-7 саати (не преспивам денски), а кога сум од пору4ек спијам 8-9 саати, исти и на распуст мислам дека 8-9 саати се ок...
     
  3. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Многу... мислам дури и премногу :?:

    Учам се за викенд, буквално се... дури и тоа за во петок,.. за да можам да си преспивам/спијам до покасно во текот на неделата... мислам дека тоа е заради умор,... мозоков ми е преблокиран... кога сум на распуст се наспивам, доволни ми се 8-9часа... :)
     
  4. slatkaa1

    slatkaa1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    0
    абе јас неможам да ви описам колку мн спијам ууфф |-) кога сум наспана тотално максимум е после се можа да прам.абе ни да јадам немие вазно колку со само да се наспијам :rofl: :lol:
     
  5. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Ја сам врло врло задовољан тип..имам таленат за спавање ! Мехехех!
    Па да ..сакам да спијам , убаво ми е. И можам да спијам многу..ама не сакам. Спијам доволно за да преживеам , повеќе го сакам јавето! :)
     
  6. MartinaSk

    MartinaSk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    4
    Највише спијам 10 сати :) :)
     
  7. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Многу малку, недоволно, 5-6 саати во текот на ноќта, а преку ден не спијам,само ми се случило некогаш ретко, многу ретко да дремнам едно 15-30 мин. и тоа е се. :yawn:
     
  8. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Јас, кога како. Кога е преку недела, гледам ВБ па волшебнички и си легнувам накај 12, 1. А станувам пред 7 саат за на школо. И може некогаш после школо да заспијам поручек, највеќе до 4,5 саати. :lol: Додека преку викенд, спијам околу 11, 12, 13 саати некад. Жива ненаспана сум. :D А за летниот распуст, имав навика да легнувам накај 7 саат. И после да станувам накај 6. :talk: Коа ќе си ги изнаредам сите серии летоска. Охоо. :lol: Серанови, Ангели, Клон, Како ќе каже Џим и коа имаше Забранета Љубов, па после малце на интернет. Едвај заспивав. Ама коа дојде септември му е мајката, у глава ми беше турли тава. Спиев по 2-3 саати. После коа ќе дојдам од школо ќе се изнаспијам. Па навечер не ми се спие. И едвај се привикнав на нормала. ://
     
  9. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Без разлика колку касно и да легнам-рано станувам. Навикната сум да се будам многу рано за на училиште па и на викендите наместо да се одморам од се јас во 6 рипам. :D Понекогаш имам и проблеми со несоница,но ајде си велам ќе заспиеш ќе сонуваш убаво ама не може. Па пуштам телевизија и така заспивам со некое хорорче ме заспиваат тие најпоќе. :lol:
     
  10. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Аааа, па преку школо си легнувам околу 11 и нешто, може и 12 да ме фати (ако сум 2 смена) и станувам во 9 и нешто, 10 (ако сум 2) а ако сум 1ва во 7 и нешто па каснам за во школо. :D
    А летоска докај 2-3 и спиј си мирно најмалку до 12. |-)
     
  11. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Никад ненаспана да ме оставиш 24 саати би спиела ама пустаа мајка мојаа не ме остава да спијам а легнам 4-5 саати и ме буди,па ке треба да се карам со неа и ке се расонам :@ :@ :@ а за викенди пола ден го преспивам и појке
     
  12. emma-chan

    emma-chan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    9
    обично 12 часа
     
  13. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Па зависи како кога, обожавам да спијам и ако ме оставиле би спиела и цеееел ден :o
     
  14. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    Би спиела 24 часа :$ Но најчесто 8 часа ... :)
     
  15. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Aу јас сум хронично ненаспана! хаххах :D инаку морам да отспијам 9 10 часа, инаку тешко би функционирала.
     
  16. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    порано многу спиев, понекогаш ке останев до доцна, па доцна се будев, па некогаш требаше рано да се разбудам, па преку денот ке спиев, па после пак до доцна -.-
    штом веке не пијам кафе, спијам ко бебе, најдоцна до 1 наутро останувам, се будам во 9 и пол, најдоцна во 10 :angel: (се разбира, ако не сум наутро на факултет)
     
  17. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    4-6 часа. Повеќе ми е трошење на време. Што се однесува до мене, јас воопшто не би спиела...
     
  18. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Ако спијам 9 саата ми е најубаво, ама ретко кога го имам тоа задоволство.Морам да станувам порано за да учам, па најчесто спијам само 7 или 6 саата :(
     
  19. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Недоволно
    И тоа ми се одразува како на расположение така на изглед
    Ама што да правам
    Таков ми е периодот сега
    Испитна сесија овоа,оноа 8)
     
  20. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Спијам многу,но во текот на учебната година најчесто 6-7 часа и после во викенди надополнувам со тоа што спијам цел ден :rofl: :rofl:
     
    На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.