1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од наставникот/наставничката на вашето дете?

Дискусија во 'Образование' започната од ADOKI, 9 март 2016.

 1. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Еве вака гледав во темата образование , и имаше многу теми , ама ни една не најдов од ваков тип , па решив да отворам ваква тема .
  Би сакал да видам ваши меслења од сите феминки кои имаат деца или деца на свои блиски кои одат во основно образование ... Да ги кажат своите мисли , пофалби , жалби и поплаки за наставничките / наставниците на нивните мали мили Ученици ;)
  Ајде да видиме !!
   
  Последна измена: 9 март 2016
 2. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Ајде феминки се надевам имате деца и ќе кажете по некој лав /лаф муабет
   
 3. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Се е индивидуално мислам јас, јас немам деца но имам внуци.... она што за нив е супер предмет со супер наставник кој одлично објаснува ,за комшивчето е глупав предмет и глупав наставник кој не знае да предава и слично
  многу дискутабилна тема.........
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.450
  Допаѓања:
  154.933
  Пол:
  Женски
  Брат ми е сега 5то, можам да речам има сменато 3 наставнички до сега и 2 по англиски. Од година ќе има повеќе наставници, тогаш ќе пишам пак. Многу е лошо шо ги обврзува родителите да ги извршуваат пола од домашните работи. Значи знам дека убаво е да се одржува врската родител- дете, и дек родителот треба да има удел во образованието на детето, ама ова е претерано. Ајде годинава и лани не, ама претходно со претходните наставнички - премногу. Иди дома и вика - наставничката рече родителите да ни направат тоа и тоа, ние треба да играме со него. И обично тие работи ги правев јас зошто моите беа постојано на работа. Брат ми е најзадоволен од претходната наставничка по англиски чисто зошто не проверуваше домашно, а јас мислев дека за почеток треба да проверува домашно колку да им стави некоја навика на децата да пишуваат, да чувствуаат потреба за тоа.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.