1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од наставникот/наставничката на вашето дете?

Дискусија во 'Образование' започната од ADOKI, 9 март 2016.

  1. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Еве вака гледав во темата образование , и имаше многу теми , ама ни една не најдов од ваков тип , па решив да отворам ваква тема .
    Би сакал да видам ваши меслења од сите феминки кои имаат деца или деца на свои блиски кои одат во основно образование ... Да ги кажат своите мисли , пофалби , жалби и поплаки за наставничките / наставниците на нивните мали мили Ученици ;)
    Ајде да видиме !!
     
    Последна измена: 9 март 2016
  2. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Ајде феминки се надевам имате деца и ќе кажете по некој лав /лаф муабет
     
  3. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Се е индивидуално мислам јас, јас немам деца но имам внуци.... она што за нив е супер предмет со супер наставник кој одлично објаснува ,за комшивчето е глупав предмет и глупав наставник кој не знае да предава и слично
    многу дискутабилна тема.........
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.576
    Допаѓања:
    155.680
    Пол:
    Женски
    Брат ми е сега 5то, можам да речам има сменато 3 наставнички до сега и 2 по англиски. Од година ќе има повеќе наставници, тогаш ќе пишам пак. Многу е лошо шо ги обврзува родителите да ги извршуваат пола од домашните работи. Значи знам дека убаво е да се одржува врската родител- дете, и дек родителот треба да има удел во образованието на детето, ама ова е претерано. Ајде годинава и лани не, ама претходно со претходните наставнички - премногу. Иди дома и вика - наставничката рече родителите да ни направат тоа и тоа, ние треба да играме со него. И обично тие работи ги правев јас зошто моите беа постојано на работа. Брат ми е најзадоволен од претходната наставничка по англиски чисто зошто не проверуваше домашно, а јас мислев дека за почеток треба да проверува домашно колку да им стави некоја навика на децата да пишуваат, да чувствуаат потреба за тоа.
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.