1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте "лесни"?

Дискусија во 'Канта' започната од crazylady, 2 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Колку време ви е потребно за да бидете интимни со партнер?
    Дали сметате дека времето е показател за успешна врска или пак се препуштате на моментот ?
     
  2. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Додека не ја запознам и физички не ме привлече нема легнување,а време највероватно минумум 6месеци.
     
  3. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Со дечко ми бев заедно нешто повеќе од 2 месеци кога првпат имавме односи. Се знаевме 6 месеци пред тоа. Ми беше прв и знаев дека сакам да бидам со него прво и основно зошто бев спремна за тоа, а конечно се решив на тој чекор кога сфатив дека го сакам. Тие ми беа двата услова што сама на себе си ги поставив. Едноставно сакав да биде тоа од љубов. И еве речиси 6 години сме заедно. :inlove:
    Е сега, кога имам 23 години, кога би била пак сингл, не би турила некоја временска мерка кога би легнала со некој нов, едноставно сакам да го запознаам добро и емотивно да ми значи. Со некој со кого си постојано можеш брзо да го запознаеш, а со некого може ќе го знаеш со години или долго време да излегувате, а сепак да не биде отворен и искрен со тебе, па да не го осеќаш за близок.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.109
    Пол:
    Женски
    Не се сметам за лесна девојка. На маж ми (тогаш дечко) му дадов после 2 и пол месеци. Сакав подобро да го запознаам, па потоа да се случи нешто.
     
  5. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Хмммм. Темава... Што е лесно? Кој е лесен? Времето кое одолговлекувате да му „дадете“ на некој ве прави супер жени, недофатливи? Колку подолго, толку повеќе вредите. Па кога така некој вреднува, клоцата во газ. Не викам веднаш да „давате“, ама тоа е толку индивидуално. Инаку, знам некои што така долго си чекале, ама кога почнале, додека оделе со тој, уште со куп биле. Човек треба да осети дали нешто вреди или не вреди. Некогаш и ќе ве излажат, ама тоа е животот. Не е гаранција ни дека ако на некој „му дадете“ (ова дадете ми боде очи) по долго време, дека ќе остане со вас. Се е толку индивидуално. Јас сум дала од одма, и сум останала со години со истиот. И што сега? Лесна сум? Или ме оправдува тоа што тој останал со мене долго. Или пак, ептен бев добра а? Добро, тоа е мое мислење за темава.
     
    На Diamrem, Brinetka, Ace Ventura и 16 други им се допаѓа ова.
  6. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Ако му дадеш првата недела си лесна, ако му дадеш после 3 месеци си добра и примерна... Ај фрлете се некаде плс
     
    На LadyMau, MagnumXXXL, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Male4kaE

    Male4kaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Глупаво е да поставуваш правила во тоа, нема смисла и цел! Некогаш најубавите работи се случуваат спонтано и можеш да ги пропуштиш само за да помине „доволно“ време за да те мислат лесна. Едноставно треба да се препуштиш на чувствата и тие да те водат, затоа што никој не ти гарантира дека моментот ќе се повтори. А за лесна или не.... женски дајте, 21 век сме! Не заборавајте дека рамноправноста треба да ни биде на исто ниво со мажите на сите полиња :) Сигурно они не се „чувствуваат“ лесни ако имаат секс со некоја уште од веднаш! Зошто ние би?
     
    На MagnumXXXL, CameliaMiller, rainbowec и 4 други им се допаѓа ова.
  8. fox.megan

    fox.megan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    85
    Лесни? :( Искрено да си зборнам, јас за лесни ги сметам само курвине што си даваат за пари, а инаку не...
     
    На MagnumXXXL и mr.juventus им се допаѓа ова.
  9. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    мислам дека временскиот интервал на некој начин е показател за идентификување дали некоја девојка е лесна или не...
    ако уште првата вечер се препуштиме на интима,со сигурност дека утре дечкото ќе ја оговара девојката..и ако не ја оговара,значи е девојка за врска,секогаш ќе постои некој сомнеж кај дечкото..
    инаку иако момците не признаваат,сепак претпочитаат девојки кои уште првата вечер не практикуваат интимни допири,секс итд :D
     
    На Ina Ina и crazylady им се допаѓа ова.
  10. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Teska 55kg. Se zezam :D Mene mi trebase na prviot za da mu dadam mn vreme.Se znaevme od 14 a mu dadov mesec dena pred na napolnam 18.Na denot na negoviot rodenden ja bev tretiot spontan dar.A so vtoriot posle tretiot mesec.I mislam i te kako vremeto e pokzazatel za uspesna vrska.Mislam sto ocekuva od masko ako ti pobara uste prvata nedela.BTW ako ima nekoja takva koja dala vo prvata nedela i sea ima vrska nekolku godini so istiot, ala da i e :)
     
    На MagnumXXXL, BoyL, Ina Ina и 2 други им се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Во паметот сте лесни, не во креветот. |(
     
    На 1slavjanka, LaraSolare и babyblond им се допаѓа ова.
  12. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    E da de..ke vleze nekoja ovde i ke go napise tocniot broj na momentite koga bila 'lesna'.
    Site na butkanje zapalile nema so da se cudime.I jas isto de.
     
    На mime87, tinan, Elence93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Интересна тема, а и да ќе признам лесна сум била на 2 средба со некој кој ни тргна убаво и си продолживме.Инаку против сум секс на прва средба, не сум толку модерна де , а на втора поддржувам читај :D8)
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Onolku kolku jas sto sakam vo momentot...
     
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    А кој рече дека некоја девојка ако сака да биди со некој и излегува со помислата да има секс,дека е за врска или сака со него да има врска?па девојката ќе биди оговарана бла,бла бла, па кога ќе излезиш со некој во град и онака според сите што ќе те видат ти си ЛЕГНАТА аМан престанете со тие пречесни коментари бидејќи овде на темата ни 80% не се кажува вистината и сите наводно се ТЕШКИ ахам да,не се ни поткреват...
     
  16. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Научниците тврдат дека точното време да се биде со некого, а да не се смета за лесен плен, е после три месеци, една недела, четири дена и 18 часа. На 18от час, се отвара нова чакра т.н. Иносенсиа и соѕвездието Нелесна фрла сенка врз вашиот партнер, маѓепсувајќи го за вас да мисли само со најпочесни епитети. Уште една бенефиција од овој час е, што, ако потоа се покаете, сексот нема да се важи и пак ќе ви се затвори хименот.
     
    На Umbrella22, RedWine, MaggieTatum и 19 други им се допаѓа ова.
  17. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Кoлку време требa дa пoмине oд врскaтa зa дa бидете чесни примерни девoјки, a не лесни? Пa уште и ќе ве oгoвaрaл..|( Пa тaкa aкo прaви, дo негo е, не требa дa бидете сo негo вo врскa.:^) И кaкo тoa.. му дaвaте нa дечкoтo..Тoa не е oбoстрaнo зaдoвoлствo, вие не уживaте? Или сaмo зa дечкoтo гo прaвите? :) Oднoси ви врскaтa требa дa имa кoгa и двaјцaтa ќе сaкaaт, ќе бидaт спремни. Мoже некoј е спремен зa двa денa, мoже некoј зa две месеци. Тoa aкo некoјa девoјкa му "дaде" уште првaтa неделa, не јa прaви "леснa" и пoмaлку вреднa oд тaa штo му "дaлa" пo еднa гoдинa, еднoстaвнo двете имaле oднoси кoгa биле спремни..
     
    На glosipgirl и zekzeki им се допаѓа ова.
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Тоа давам,даваат ми е ептен:rofl:.Глупости а за лесно машките се лесни ама барем искрени
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    13 Секунди , еден поглед од нејзе и јас сум спремен.

    Али не сум лесен , со девеесет и кусур кила сум тежок
     
    На Mhhm, Umbrella22 и crazylady им се допаѓа ова.
  20. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Сум разговарала со многу машки на оваа тема. Сите од околу признавале дека не ги почитуваат девојчињата кои одма даваат.Таквите ги сметаат за забава,а со оние кои сакаат врска....можат да почекаат месец,два три. Мажие кои сакаат забава,бегаат од девојчиња кои не сакаат одма секс,а посебно ако се девици.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.