1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте "лесни"?

Дискусија во 'Канта' започната од crazylady, 2 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Тешко тоа некако, баш додека го пишувам ова јадам солено стапче од Силбо :D
     
    На ccca и traveler им се допаѓа ова.
  2. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    probaj gi onie so soncogled dobri se so jogurt

    a gevrekot so slanina e dobar za treznenje
    ...samo so nema da te naprai polesna :P
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Od glaata si patime..naslovov na temava :worried: Patem, lesna kooo perduv sum,50-tina kila,ne e mnogu neli?
     
    На natemila, Ingvild, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    И јас ептен лесна сум нешто кога сакам да го направам, ама кога не сакам тешка еден тон. Инаку 59 кг имам 8)
     
    На natemila, Adina, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.970
    Допаѓања:
    260.964
    Тешка, скоро 90ка фаќам.

    Шала на страна, на времето ептен бев лесна, максимум 55-56кг.
    Со дечко ми имав секс после неколку недели, и да, прв ми беше и не знаеше дека ми е прв.
    После неколку недели зашто бевме недозреани и мали, па и немавме баш простор за интима, нит сами живеевме, нит имавме неограничено време за излегување :)

    Иначе, моја најдобра другарка, со дечко и имаа секс после 4-5 дена, моментално се во врска 7 години и спремаат свадба.
     
    На Herrera, Glossy-girl, BoyL и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Вреќа цемент бе, исто и јас. A како мислиш не е многу, oди крени вреќа цемент да те видам. :rofl:
     
    На Adina му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Те молам не ми ја кради етиќетата, мене поубаво ми стои :)
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Pred da se omazam bev lesna odvaj 56kg imav sose krevet a sum dosta visoka :D
    Sega nad 70kg (ama bremena sum mi se prostuva) 8)
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Imas pravo Ic ne mi tekna na ciment, a bogami da teshko e mnogu.. i sea so? demek vo kategorija Teshki sme ili?
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Не знам, најверојатно на „несакајќи“ испадна така. :lol:
     
  11. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    @Mishela epa ko taka daj da otvorime nova tema Kolku ste "teshki"? pa ke gi rasturime site "lesni" :D :D ja i ti vo paket,dve vrekji ciment,pa aj da ve vidime aaa :sweat: (highfive) :smoke: :D :D
     
    На natemila и Mishela им се допаѓа ова.
  12. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Што е лесна, а што е тешка девојка? хахха
    Кога си во врска со правиот човек, нема врска дали ќе имате односи веднаш, после месец дена или после година дена. Си оди тоа спонтано, никој никого да не притиска. Тоа е правилно. Двајцата да го посакувате тоа, а не да му дадам за да не ми раскине. :headbang:
    И колку глуп термин, таа му ,,дала,,...Што му дала бре?
    Нели взаемно уживање е сексот. Не уживало само машкото.
    Женското што праело, да не медитирало у моментот?
     
    На supertoasty, kim.k, Jordanovska-K и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    najbolje-smijesne-slike-5-5-2-1-3-2-539x350.jpg
     
    На daylight, joy1, Eli23 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    Уште се класифицираме како "лесни" ако сме биле имтимни со партнерот после кратко време (ова де сме му "дале"). Бесмилено е, сепак тоа е наш избор поради различни околности, иако и јас лично сметам дека не е за на прв дејт, а можеби ни за на втор.
    А што кога бараме забава за една ноќ? Или сите сме тука толку чесни што не сме ни помислиле на тоа (сепак не сме во Америка или?)
     
  15. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Но затоа одите во Америка и таму си ги задоволувате сите секс фантазии, печалите пари преку work & travel програмата и после се враќата во родниот крај невини, чесни и богати... се извинувам што на ваков обвинувачки начин се уфрлам во темава. :o

    Нема лесна и тешка девојка, освен ако таа тежина не е апсолутно изразена преку килограми. Ако некоја даде на прв состанок не мора да значи дека е лесна. Ние дека сме мала земја, па се замараме со леле што ќе кажат комшиите или што ќе кажат другите. Во западниот свет и мултимилионските градови не е така. Таму луѓето се забавуваат лудо, имаат секс и оргии, неморал колку сакаш, а сепак наредниот ден одат на работа и покажуваат брилијантни резултати затоа што минатата ноќ на којзнае колку им го имаат исцедено и измасирано. Истово важи и за машкиот пол. Наредниот ден на работа лом прават затоа што којзнае во колку дупки го пикнале минатата ноќ. :D

    Затоа имам чувство дека нашите девојки кога одат во странство се спознаваат себеси и дознаваат дали и колку се лесни. Еве ви предизвик. Отидете во место или држава кај што никој не ве знае. Пресудете си сами на себе колку сте лесни по вашите акции. :)

    Овдека сте малку потешки затоа што мониторинг системот од нечиј прозорец работи 24/7 па мирувате, додека вистинскиот ѓавол од вас излегува на подалечни, запуштени островски места. :lol:
     
    На mouse му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    @NightBreaker мислам дека погрешно ја сфати иронијата. Според мене однесувањето наше во странство и овде треба да биде исто. Цел живот ќе чекаме за Америка или Западна Европа да заминеме за да се забавуваме?
     
    На NightBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
  17. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Мислам дека ти погрешно ме протолкува, но сепак гледам дека пловиме на иста бранова должина. :D

    За болдираното си во право, се согласувам и јас со ова 100%. Ако ти како девојка си реална и искрена за ова браво. :*

    Многу од девојките овде се тешки за добивање (глумат дигнати и недопирливи), а во странство се многу лесни. :( Тоа е пред се жално за самите нив, а после и за нас како држава што не умееме да го искористиме сиот потенцијал што го имаме, па заминуваме во странство како за правење пари, така и за секс без лимити. :D

    Но... како одат годините така тие девојки стануваат жени па кога сфаќаат дека биолошкиот часовник им отчукува не се замараат повеќе со тоа кој што ќе мисли и каже па целосно се препуштаат на сексот и си уживаат максимално. Респект и за таквите. :)

    Значи сепак не е се толку лошо - 50:50. Сепак има двојни стандарди тоа мислам дека се согласуваме и двајцата.

    Еве ја за мене ќе кажам. Ако сум мудоња ќе бидам таков и овде и во странство, а не во странство да бидам цвикатор. :lol: Исто и за жениве. Ако си сакате секс, не мислете што ќе мислат другите и дали ќе ве осудат пошто на тој начин пропуштате топ оргазми хаха. Мислам дека кај нас премногу, премнооогу се параноизира во смисла... леле дали сега ме виде некој што направив, дали ова ќе се дознае, дали ќе се расчуе итн.

    Кој е паметен си дупи и си ќути. :lol:
     
    На sj *O* и Amaris им се допаѓа ова.
  18. Ethrnity

    Ethrnity Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    557
    Пол:
    Женски
    Зависи за кого станува збор за некој можам да бидам лесна за друг пак екстремно тешка...:lol:во тој случај ,најискрено подобро нека оди да го освојува Монт Еверест.
    Поимот лесна девојка не го поврзувам со одредено време каде ми се потребни актерски способности за Оскар, каде ја глумам Снежната кралица со ледено срце.За мене лесна девојка е онаа која не прави селекција на сексуалните партнери,без никакви критериуми за истите па,легнува со кој ќе стигне..Побитен ми е квалитетот наспроти квантитетот.
    Доколку постои хемија,магнетизам ,страст што е битно дали нештото ќе се случи сега во тој миг или после недела,месец,година.Најбитен услов кој треба да се исполни е човекот до тебе,!Принципот е сега или никогаш!
     
    На zekzeki, Askopje и NightBreaker им се допаѓа ова.
  19. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    So naocari 80 kila a bez, nemozam da vidam.
     
    На Someonespecial, theowndemon и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.578
    Допаѓања:
    155.704
    Пол:
    Женски
    Го прашав дечко ми колку сум лесна и ми рече „Оди згази на вага“. Еве го уште се смеј зад мене. :lol: :rofl:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.