1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте лидери?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 21 мај 2010.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Даважам за лидер едно што најмногу мразам е да ми наредувааат.Па,умеам ама зависи од карактерот на личноста ако е некој тврдоглав ке се намачам додека да му го сменам мислењето ама воглано успевам.Па лугето ги прифакааат моите идеи скоро сите со исклучок на 3-4 идеи ......
     
  2. BlondeGirl8

    BlondeGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    115
    многу но зависи и од проблемот во кој ке настапам како лидер :D :D
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Не се сметам себеси за лидер, никогаш не сум сакала да се истакнам дотолку и обично го препуштам лидерството на друг, но има случаи кога тоа пак тоа паѓа на мене.
     
    На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Многу сакав во школо кога требаше да направиме некоја презентација и ќе ме ставеа во група со некои мрзливи и јас морав да завршувам половина од работата,абе лидер 8) Другите само се караа,кој вака сака да биде,кој онака....:?:
     
  5. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Родена сум за лидер, тоа и го правам а и другите ме бираат мене кога треба јас да ги водам и да ги застапувам во било што....сакам да се борам, сакам да зборам, барам правда, се бунам, сакам да организирам,галамам, мавам воспитни......се борам за подобар и поквалитетен живот за сите....стално ми е глава гордо крената горе и не потклекнувам пред никој.(ама се испофалиф)
     
  6. Beautiful_girl..

    Beautiful_girl.. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    315
    Пол:
    Женски
    Јас сум секогаш лидер, во сите ситуации од на училиште до сега во домот и секаде, сакам да сум лидер и мислам дека не сум лош лидер, на сите им се допаѓам како лидер, барем така ми кажуваат. Сакам да си наредувам ама не на сите само по дома, сакам да си е по мое и не се потценувам и сум многу горделива :)
     
    На Love_Macedonia<3 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Ич.
    Не сум спретна и спремна да имам тимска работа. Мразам тимска работа, па уште лидер да сум. :sweat:
    Обично си имам замислени „перфектни“ идеи во врска со одреден проект и ако веќе морам да работам во група гледам опкружувањето да биди некој кој не сака да работи па цела работа ќе ми остани мене и ќе изработам се онака како што сум замислила :wasntme:
    Доколку би ми било дозволено да ја водам организацијата, ако тоа е некое мерило за лидерство, па тогаш имам само еден голем плус. :*:
     
  8. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Јас сум роден лидер, многу можам да им влијаам на луѓето со мислење и да им наметнувам мислења, но секогаш се тоа позитивни мислења. За огранизација зависи од ситација, некогаш сакам се да огранизирам некогаш кога ми е сеедно препуштам на другите. Сакам тимска работа а секогаш во група некако предводник сум, дали ради карактерот оти по темпераментна и друштвена сум или поради тоа што сум Близнак во хороскоп. Мислам дека и харизмата има влијание.
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    По природа, имам лидерски дух.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  10. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.874
    Допаѓања:
    8.422
    Пол:
    Женски
    Не ме дефинираат повеќето како лидер, иако јас лично се сметам дека сум. Сакам организираност, јасност и точност. Мразам луѓе назначени како лидери, а притоа не си ги извршуваат задолженијата. И имав баш еден судир со лидер на еден проект. Имаше конкретна ситуација, одлучи пристрасно во полза на друга учесничка. Застанав, му кажав два-три збора. Ама ич око не ми трепнува за фамозни "лидери".
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  11. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.547
    Допаѓања:
    115.510
    Пол:
    Женски
    Не сум ич.
     
  12. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Воопшто не ги сакам тимските работи, а најмалку што сакам е да сум лидер.
     
  13. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    Ме бива за лидерство.
    Бар ја така мислам.
    Знам да се организирам со време, пари, простор, знам да сум објективна.
    Кога нешто мора да се направи не го одложувам, нити па на тие околу мене им дозволувам да си ги одложуваат обврските.
     
  14. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Кога треба нешто да се организира сите оставаат на мене, бидејќи знаат дека вешто се справувам со секакви работи.
    Во школо секогаш бев јас таа од групата што правеше презентации и проекти, со задоволство правев се' сама, ме исполнуваше тоа кога имав полни раце работа.
    4 години бев претседател во класот и вешто се справував со секакви предизвици.
     
  15. ImePrezime

    ImePrezime Активен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    33
    Ако имам мотив - Многу :D
     
  16. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Не сметам дека ме бива за лидер. Не сакам тимска работа, многу подобро работам сама. Секогаш сама си ги постигнувам најдобрите резултати. Ме бива за организација и планирање, но само кога станува збор за нешто мое, индивидуално.