1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте отворени во врска со сексот со партнерот?

Дискусија во 'Секс' започната од Jasminkabibibi, 13 јули 2016.

 1. Jasminkabibibi

  Jasminkabibibi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Колку сте отворени со вашиот партнер кога станува збор за сексот? Дали сте ги споделиле вашите фантазии? Дали му кажувате кога прави нешто што не ви се допаѓа?
   
 2. 1418

  1418 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Ама ич не сум отворена и ич не исполнувам негови фантазии.
  Себична сум.

  (facepalm)
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 3. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.577
  pa eve ja da bida prva pa da spodela. znaci skoro sekogas su otvorena i kazuva ona sto go saka i sto go ocekuva od partnerot i toj si kazuvat pa na kraj sprema usluga zasluga :) ama ne ni e dosadno nikogas
   
  На makedon81 и Jasminkabibibi им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.239
  Допаѓања:
  77.059
  Пол:
  Женски
  Кичевчанка...? :)

  А за темата колку сме отворени, јас лично сум сосема, па мора да се кажуваат такви работи бе. Каква врска ти е тоа ако не кажуваш што сакаш а што не сакаш?
   
 5. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.976
  Допаѓања:
  50.148
  Пол:
  Женски
  Па целосно сум отворена му ги кажувам моите желби и фантазии. Порано ми беше многу срам неможев ништо да му кажам во врска со сексот, ама сега повеќе не ми е срам.
   
  На makedon81, jasbi, Maca_<3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.133
  Допаѓања:
  33.067
  Пол:
  Женски
  Отворена сум. Ако нешто сакам да го правам во сексот, му кажувам на маж ми. Супер ни е комуникацијата.
   
  На makedon81 и Maca_<3 им се допаѓа ова.
 7. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.577
  pa mozebi postojat nekoi fantazii sto ne bi gi kazala ili pa ne, si teras samo misionerka i tolku? Å plus se mislis kako ke te svati ako slucajno imas nekoi zabegani idei? Ne site maski mislat isto vo vrska so seksot, imat i pozaostanati ako ramislime poubo..
   
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.194
  100% отворена. Без разлика колку е 'чудна' некоја моја или негова фантазија или преференција, сме си ги кажале.
  Никогаш не ми било срам да зборувам отворено за секс со било кој партнер кој сум го имала.
  И сум им била 'чудна' на некои, некои мене ми биле 'чудни', ама не ми е проблем. Знам дека сите имаме различни преференции и фантазии и го прифаќам тоа како сосема нормално.
   
  На sj *O*, makedon81, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.422
  Допаѓања:
  318.550
  Пол:
  Женски
  скроз :)
  Не ми е срам да барам нови работи,ниту да пружам.Отворено зборуваме за се што ни е убаво или не убаво.Нема стегање,нема граници,нема заобиколување
   
  На sj *O*, Lifelive, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  7.873
  Па си правиме муабет на таа тема ама не баш си кажувам мои фантазии сакам да видам дали на него ќе му текне нешто и да видам дали умее сам без да му цртам и бојам.
   
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.194
  Не чита мисли :)
  Ако не му кажеш, како ќе знае што сакаш?
   
  На sj *O*, Yipman2, bittersweet и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  53.038
  Пол:
  Женски
  Скоро целосно. :) Прилично сме на почеток (3-4 месеци откако почнавме со односи, мене ми е скроз ново нешто) па си кажуваме што би сакале и полека го остваруваме тоа.
   
  На Martka и WildMk им се допаѓа ова.
 13. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  3.034
  Пол:
  Машки
 14. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  Отворена сум нормално. Си кажувам што сакам, што ми пречи .. Не криеме ништо еден од друг.
   
  На TheMagician му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  140
  Преотворена сум. Се што некогаш сум сакала да пробам или он сакал да пробаме сме си кажувале и сме си исполнувале. Секакви можни фантазии и комбинации паѓале.
   
  На TeonaZ и Jessnow им се допаѓа ова.
 16. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  Јас си кажувам шо сакам и како сакам, а за него нејќам да слушам јер ја не сам дедо мраз да испунувам желби.
  И не само у сексо општо и у живото сум таква.
  Себична сум мн да :)
   
 17. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Машки
  Си создаваш опасност да бидеш изневерена или оставена. Една од причините зошто зошто машките вараат е токму тоа
   
  На sj *O*, irrelevant, senza.parole и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  До сеа никој не ме оставил, напротив јас сум ги оставала
   
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.359
  Допаѓања:
  44.148
  Пол:
  Женски
  Преотворена сум.
  И кога сакам нешто и што сакам и ми исполнува се :devil: :inlove:
  И он е отворен спрема мене, за да тече се како што треба
   
  На Kirkata и diskreten32 им се допаѓа ова.
 20. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  345
  Пол:
  Женски
  otvorena samo kon drugi devojki:)
   
  На Astra30, Hristov, diskreten32 и 1 друга личност им се допаѓа ова.